1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Podcasty

Podcast „Kraje i obyczaje”, odc. 6: Australia – marzenie o szczęśliwym kraju

Monika Stachura (Fot. Robby Cyron)
Monika Stachura (Fot. Robby Cyron)
Ile czasu zaplanować na podróż do Australii? Po co zakładać kalosze, kiedy idziemy wyrzucić śmieci? Jakie wrażenie robi z bliska legendarny budynek opery w Sydney? Przyzwyczajeni do europejskiej skali zapominamy, że Australia to nie tylko państwo, ale i kontynent. Otoczony wielką wodą z każdej strony, a zarazem w przeważającej części pustynny kraj jest jak symbol relacji natura – cywilizacja. Mieszkańcy wyspy doskonale zdają sobie z sprawę z zależności człowieka od środowiska naturalnego, natomiast turyści szybko uczą się, by ostrzeżenia o siedliskach niebezpiecznych zwierząt brać na poważnie. Zwyczaje dzisiejszych Australijczyków to przede wszystkim mieszanka tradycji zaimportowanych przez pokolenia imigrantów, którzy tworzą obecne społeczeństwo; jednak rdzenna ludność miała swoją bogatą kulturę na długo przed odkryciem kontynentu przez Europejczyków. O czym warto pamiętać, planując podróż do Australii? 

Zwierciadło zaprasza na:

Podcast „Kraje i obyczaje”, odc. 6: Australia – marzenie o szczęśliwym kraju

udostępnij

„Podróżować jest bosko”. W kolejnych odcinkach podcastu „Kraje i obyczaje” redaktorka „Sensu” Monika Stachura i socjolog Tomasz Sobierajski rozmawiają o tym, dokąd i dlaczego, ich zdaniem, jest podróżować najbardziej „bosko”. Bardziej niż o konkretnych lokalizacjach opowiadają o atmosferze i mieszkańcach. O kontekście historycznym i o jedzeniu, o języku i przyrodzie, o tym, co najbardziej zaskakuje i czego lepiej unikać. Czyli o tym wszystkim, co kryje się pod hasłem „duch miejsca”.

Wszystkich odcinków podcastów z serii „Kraje i obyczaje” możesz słuchać na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts oraz YouTube.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze