1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. 5 powodów, żeby zakochać się w jesieni

5 powodów, żeby zakochać się w jesieni

123rf.com
W powietrzu czuć już chłód, zdarzają się deszczowe dni, promienie słońca nie parzą już. Lato dobiega końca. Każda pora roku ma swoje plusy, jesień jest piękna i nostalgiczna. Można się w niej zakochać. Z jakich powodów?

1. Aleja jesiennych drzew. Jesienią droga wysadzana drzewami staje się czarodziejska. Spacer pod czerwono - złoto - pomarańczowym baldachimem z liści to przyjemność dla oczu i duszy. Możemy sobie na nią pozwolić właśnie wczesną jesienią.

2. Jesienna moda. Też sprawia wiele radości. O tej porze roku zakładamy miękkie szale, ciepłe swetry, puchowe bezrękawniki, getry, grube rajstopy. Zanim na długo ukryjemy się w zimowych okryciach, można pobawić się jesiennymi fasonami i barwami.

3. Dary natury. Co powiesz na dania z dyni, ostre paprykowe leczo, tartę ze śliwkami, świeże orzechy włoskie i laskowe? Dania z jesiennych warzyw i owoców smakują znakomicie. Mają w sobie jeszcze słońce lata, ale już kojarzą się nam z bardziej nostalgicznymi wieczorami w ciepłym domu.

4. Aktywność na świeżym powietrzu. Jest inna niż latem, nie ma już kąpieli ani plażowania, za to można w parku wystawić twarz do słońca, wybrać się na długi spacer do kolorowego lasu, jeszcze pojeździć na rowerze, zbierać kasztany i żołędzie z dziećmi.

5. A po spacerze cieszyć się domem. Gorąca herbata bądź czekolada, ciepły koc, grube skarpety i ciekawa książka. To jedna propozycja. Jesienne wieczory sprzyjają też spotkaniom w większym gronie. Ciepła kolacja, życzliwe rozmowy, bliskość, gdy za oknem wieje i pada, mają swój szczególny urok właśnie jesienią.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze