1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Numerologia na cały rok!

Jaki będzie dla ciebie zbliżający się rok? Dużo zależy od tego, jaką jesteś cyfrą numerologiczną. Krótkie, proste dodawanie, i już wiesz, czego możesz się spodziewać…

Od lat numerolodzy wyliczają cykle życia, posługując się dwoma różnymi systemami. O jednym z nich pisaliśmy latem. Rok numerologiczny zaczyna się według niego w dniu urodzin danej osoby (w tym sensie jest on bardziej osobisty). Ale jest jeszcze inny system, prostszy, wspólny dla poszczególnych dróg życia. Zgodnie z nim dla wszystkich Trójek 2014 będzie pierwszym rokiem numerologicznym, dla Czwórek – drugim, Piątek – trzecim, i tak dalej. Skąd te wyliczenia? Sumujesz cyfry zawarte w liczbie 2014 (2+0+1+4), i już wiesz, że będzie to siódmy rok uniwersalny. Teraz wystarczy dodać do tej siódemki cyfrę wyznaczającą twoją drogę życia (dodaj wszystkie cyfry z twojej daty urodzenia i sprowadź wynik do jednej).

Numerolożka Małgorzata Brzoza podkreśla, że ten cykl działa w czystej postaci od stycznia do 24 września każdego roku kalendarzowego. Oznacza to, że energia zbliżającego się roku przejawi się w pełni, kiedy rzeczywiście w niego wkroczymy, ale odczuwamy ją już od początku jesieni.

– Czas wyznaczony cyfrą 7 przynosi wyciszenie, uczenie się zupełnie nowych rzeczy, rozwój głębi filozoficznej, poszukiwanie prawd uniwersalnych, własnych odpowiedzi dotyczących sensu życia, kontakt z naturą – wylicza Małgorzata Brzoza. Tak będą odbierać ten czas Dziewiątki, bo one zawsze zsynchronizowane są z rytmem roku uniwersalnego (9+7=16, a 1+6=7). Inne cyfry czeka wzmożona praca (Szóstki), szalone przygody (Piątki) i dużo nowości (Trójki). Zresztą sprawdź...

Jedynka robi bilans

Jeśli jesteś Jedynką, będzie to dla ciebie ósmy rok numerologiczny. Oznacza to, że przyjdzie ci przeanalizować to, czym zajmowałaś się podczas minionych siedmiu lat. Spotkać się z tym, ocenić, co się udało, a co nie. To również czas inwestycji na dużą skalę, ale – jak zaznacza Małgorzata Brzoza – opartych na wspomnianej analizie. – Może to być jakaś znacząca decyzja dla ciebie i całej rodziny, chociażby zakup mieszkania. To rok możliwości, odzyskiwania władzy nad własnym życiem, samostanowienia.

Ważne jest poczucie autonomii, wolność od cudzych oczekiwań, potrzeb, idei. Rok 2014 przyniesie Jedynce sukces, satysfakcję finansową, nowe pomysły i źródła dochodów. – Uaktywni się zmysł praktyczny, duży talent organizacyjny, administracyjny, logistyczny, chęć podniesienia swojego prestiżu, statusu społecznego – wylicza numerolożka. – Będzie temu towarzyszyć ogromna koncentracja i dyscyplina wewnętrzna. Podniesie się odporność fizyczna i psychiczna. Należy z szacunkiem podejść do własnego żołądka. I jeszcze kwestia ruchu. Małgorzata Brzoza uprzedza, że Jedynki urodzone 5, 14 i 23 dnia miesiąca, a także 9, 18 i 27 będą potrzebowały bardzo silnego bodźca fizycznego – biegania, wyścigów, czegoś, co zapewni im wysoki poziom adrenaliny. Z kolei Jedynki z 2, 11, 20, 29; 4, 13, 22, 31; 6, 15, 24 i 7, 16, 25 dnia miesiąca odnajdą się w spokojniejszych formach aktywności, takich jak joga, tai-chi, qigong czy chociażby kopanie ogródka.

Uwaga na ego, nieustępliwość, konserwatyzm i surowość w kontaktach. Jedynka to osobowość lidera. Kiedy wchodzi w energię przywódcy mundurowego, czyli w ósmy rok, jej egocentryzm może przyjąć skrajną postać. – Polecam codzienne spacery i kontakt z dużymi, starymi drzewami. W tym czasie to najlepszy wentyl bezpieczeństwa – radzi Małgorzata Brzoza.

Dwójka kończy

Jeśli jesteś Dwójką, nadchodzący rok przyniesie ci pożegnanie ze wszystkim, co ci nie służy – w życiu zawodowym i osobistym – a jednocześnie poszerzy twoje pole widzenia. To prawdziwe oczyszczanie i przygotowanie do nowego, 9-letniego cyklu! – Nie ma co oglądać się za siebie, życie inspiruje do poszukiwania nowego – mówi Małgorzata Brzoza. – Może to oznaczać przeprowadzkę, to świetny sposób na zaczynanie od nowa.

Według numerolożki najłatwiej przejdą przez te zmiany Dwójki urodzone 1, 10, 19 i 28 dnia miesiąca, a także 3, 12, 21, 30; 5, 14 i 23. – Mają one dużą ciekawość świata, ludzi, potrzebę innowacji, pasję życia. To pomoże im poradzić sobie z bólem czy niepokojem, który często towarzyszy rozstaniom. Będą odczuwać wewnętrzną radość z żegnania starego porządku, z możliwości zbudowania czegoś od nowa. Osoby o postawie zachowawczej, urodzone 2, 11, 20, 29; 4, 13, 22, 31; 6, 15 i 24 dnia miesiąca – będą chciały utrzymać status quo, trudniej będzie im wyjść z pewnych sytuacji. – Ważne jest, by postępować zgodnie z etyką – mówi numerolożka.

Dwójki będą szukać nowych doświadczeń, odbywać dalekie podróże. To czas na spotykanie rzeczy, sytuacji i ludzi, z którymi nie miały wcześniej do czynienia. Regeneracji sił sprzyja w tym okresie fizyczne doświadczanie przestrzeni – dobrze zrobi Dwójce wyprawa na okoliczne wzgórze, wędrówka przez las, spacer brzegiem morza. Rozwinie empatię, umiejętność słuchania innych. Ważne jednak, by nie próbowała uszczęśliwiać nikogo na siłę – wystarczy jakaś inspirująca myśl... Sama może stać się drażliwa, kłótliwa, rozpamiętywać cierpienia i odsuwać się od ludzi. Jako remedium Małgorzata Brzoza poleca wyjście do kina – przeżywanie innej rzeczywistości w dużej przestrzeni. – Inny sposób to solidne sprzątanie albo remont, zmiana mebli, dodatków – mówi Małgorzata Brzoza. – Czasami wystarczy pomalować jedną ścianę. Wyrzucić niepotrzebne rzeczy, stworzyć pole dla kreacji...

Trójka zaczyna

Dla Trójki będzie to wyjątkowy rok, kiedy koncepcje, pomysły, wszystko, co wrzało w niej w poprzednim roku, może wreszcie pokazać się światu. Wybierze swoje priorytety na kolejne 8–9 lat. – To bardzo znaczący czas – zapewnia Małgorzata Brzoza – nowi ludzie, doświadczenia! Rodzi się oryginalność, wzrasta entuzjazm i skuteczność działania, objawiają się talenty. Pojawiają się nowe idee, zmysł lidera, umiejętność zarządzania zespołem.

Zagrożenia? Małgorzata Brzoza ostrzega przed pozerstwem, „sztucznym błyskiem”, samochwalstwem i skrajnym egoizmem. Tym bardziej że Trójki mają z natury skłonność do próżności i mitomanii, nierzadko zatracają się w powierzchownych rozrywkach. Teraz mogą skupić się na szansach, jakie niesie ten rok, na wypróbowaniu nowych sposobów działania i bycia. – Osoby o tej wibracji są bardzo kreatywne i elastyczne, mają ogromną umiejętność dostosowywania się do różnych środowisk i okoliczności – wyjaśnia Małgorzata Brzoza. – Czasem oznacza to, że gubią własną tożsamość. Pierwszy rok numerologiczny to dla nich okazja, żeby przestały godzić się na kompromisy, zadbały o swoje potrzeby i spełnienie indywidualnych aspiracji. 1 i 3 to fantastyczne połączenie – przynosi zmysł menedżerski, ale i ogromne pragnienie rozwijania radości z życia, z dnia codziennego, co jest życiowym celem Trójki.

Szczególny apetyt na sukces odnotują Trójki urodzone 3, 12, 21, 30 dnia miesiąca i 5, 14, 23. Będą bardzo rozproszone, pełne pomysłów. Trójka z 4, 13, 22, 31 i 7, 16, 25 dnia miesiąca – będzie potrafiła określić priorytety zawodowe i zadbać o poprawę swojej pozycji. Jeśli jesteś Trójką urodzoną w 22 dniu miesiąca i myślisz o wyjeździe i pracy za granicą, to doskonały moment!

Czwórka szuka przyjaciół

Czwórki wchodzą w drugi rok numerologiczny, czyli zaczynają czas przyjaźni, przebywania z ludźmi, ale też różnych wątpliwości, wahania się, skrajnych emocji. – Czwórka ma dość ograniczone możliwości wyrażania swoich uczuć i emocji, mierzy się z tym przez całe życie – mówi Małgorzata Brzoza. – Rok 2014 oferuje jej kontakty z innymi, dzięki którym będzie się uczyć adaptacji, cierpliwości, zaangażowania towarzyskiego. To może być bardzo owocny okres, o ile zadba o te kontakty. Na pewno w nadchodzącym roku – cokolwiek by zrobiła – te relacje, w których przyjaźń się skończyła, rozpadną się. Może się okazać, że nie będzie w stanie poczuć dawnej bliskości.

Czwórki urodzone 1, 10, 19, 28; 3, 12, 21, 30; 9, 18 i 27 dnia miesiąca z większą lekkością pożegnają dawne związki. Natomiast te z 2, 11, 20, 29; 4, 13, 22, 31; 6, 15, 24; 7, 14, 25 i 8, 17, 26 dnia miesiąca będą się musiały spotkać ze swoim wewnętrznym bólem. Małgorzata Brzoza podkreśla, że Czwórki to silne osobowości, w dzieciństwie były wsparciem dla jednego z rodziców. – Trudne doświadczenia zaniżyły u nich poczucie własnej wartości. Mają wewnętrzny mechanizm kierowania uwagi na przeszłość i rozpamiętywania tego, co bolesne. Nowi ludzie i okoliczności pozwolą im przejawić się w inny sposób, porzucić dawne przekonania.

Drugi rok jest też wspaniałym okresem dla miłości, ale takiej budowanej przez przyjaźń, dlatego tam, gdzie brakuje harmonii, związek może się rozpaść – ostrzega Małgorzata Brzoza. – W Czwórkach rozwinie się delikatność, będą szukać spokoju, osób skromnych, tolerancyjnych – tworzyć osobistą grupę wsparcia na najbliższe 8 lat. Może być to rok terapeutyczny – wiele zależy od tego, czy uda się Czwórce wyjść poza poczucie krzywdy, zawód, złość, znaleźć w sobie łagodność dla samej siebie. Może nawet rozwinąć w sobie umiejętność doradzania innym, o ile nie będzie im dawać gotowych recept.

Piątka romansuje

Dla Piątek trzeci rok to czas na wycieczki, szaleństwa, romanse. Może to oznaczać rozmaite zagrożenia. – Chodzi o bardziej i mniej niebezpieczne swawole: hazard, używki, rozrzutność, lekkomyślność – tłumaczy Małgorzata Brzoza. – Najlepiej poradzą sobie osoby, które urodziły się 4, 13, 22 i 31 dnia miesiąca albo 7, 16 i 25 – są bardziej ustabilizowane, konsekwentne, metodyczne. Pozostałe Piątki będą niezwykle ruchliwe, aktywne, eksperymentujące, wręcz zuchwałe, zwłaszcza te urodzone w maju. Jeśli 14 maja, to już jest pełne szaleństwo! Najlepiej zaplanować sobie dużo podróży – takich do 400 kilometrów – jeździć na festiwale, koncerty, na narty. To znakomity okres na uprawianie sportów ekstremalnych, przekraczanie własnych granic. Ta energia musi się wyszumieć.

Będzie to też czas miłości – takiej zaangażowanej, pełnej oddania. Piątka ma szansę spotkać osobę, której będzie chciała nieba uchylić. Chodzi o taką obecność w życiu drugiego człowieka, dzięki której może on rozkwitać, wydobyć z siebie wszystkie najpiękniejsze aspekty. To najlepszy moment dla Piątek na legalizację związku. Mogą się też doczekać potomstwa. Dzieci urodzone w tym czasie są jak prawdziwe błogosławieństwo.

To nie wszystko. – Piątki urodzone w marcu będą mogły rozwinąć w sobie talenty sceniczne, te z czerwca – plastyczne, z września – rytmiczne, taneczne. Rozwinie się też w nich umiejętność słuchania i mówienia, intuicja, wyobraźnia, inteligencja. Ta ostatnia, wsparta energią trzeciego roku, ma kosmiczną prędkość – mówi numerolożka. Jest też duże prawdopodobieństwo, że Piątka nieco złagodnieje. Uchodzi raczej za trudną we współżyciu: zadziorna, szczera, broniąca do upadłego swoich racji. W nadchodzącym roku może się stać bardziej uprzejma.

Szóstka pracuje

Szóstka w swoim czwartym roku będzie musiała zakasać rękawy. Dobrym zajęciem dla niej będzie teraz remont w mieszkaniu, uporządkowanie ogródka. – Chodzi o taką rdzenną pracę, najlepiej związaną z ziemią – mówi Małgorzata Brzoza. – Może to być też relaks w kuchni: gotowanie, przygotowywanie deserów. Wskazane są zadania krótkoterminowe, przynoszące szybkie efekty. To nie jest wieloletnie pisanie książki, raczej praca piekarza: wyrabia ciasto, wkłada do pieca, wyjmuje, wącha, smakuje. Dzięki takim działaniom rodzi się zmysł organizacyjny, poczucie sensu, równowagi wewnętrznej.

Numerolożka przestrzega przed długoterminowymi kredytami, radzi też sprawdzać skrupulatnie wszystkie podpisywane umowy. Zaleca zasadę małych kroków, konsekwentnego budowania bazy materialnej. – Dobrze mieć świadomość, że życie w tym okresie płynie wolniej i trzeba oddać trochę przyjemności na rzecz codziennych obowiązków. Pracy będzie dużo, a zyski mogą się okazać mniejsze, za to 2015 rok przyniesie nagrodę za starania. Ważna jest w tym wszystkim świadomość korzeni, wdzięczność wobec przodków. Należy trzymać się w miarę blisko domu, zadbać o niego. Najlepiej – jeśli to możliwe – zbudować kominek albo piec. Wzmocni poczucie bezpieczeństwa, doda ciepła.

Zagrożenia? Krucha konstrukcja emocjonalna, nerwowość, złość, krytycyzm, upór, autorytaryzm. Antidotum? No właśnie, praca! Taka, która daje szybkie rezultaty, pozwala się odstresować. Zdaniem Małgorzaty Brzozy Szóstki urodzone 3, 12, 21, 30; 6, 15, 24 i 9, 18, 27 dnia miesiąca będą miały w tym czasie zadanie – znaleźć sposób na realizację talentów artystycznych. – Chodzi głównie o talenty plastyczne, ale też ogrodnicze i gastronomiczne. Ważne, żeby wyjść poza rutynę.

Siódemka podróżuje

W swoim piątym roku numerologicznym Siódemka, dla której 2013 rok mógł być dość ciężki, łapie wreszcie oddech. Może to zaowocować romansem, ale też odrodzeniem w związku. – Kluczowe w tym czasie jest głębokie doznanie wolności osobistej – tłumaczy Małgorzata Brzoza – doświadczanie przestrzeni, poznanie nowego. Budzi się ciekawość ludzi, świata, pragnienie szukania niekonwencjonalnych rozwiązań, sięgania po nieznane. Rozwija się duch przygody – emocjonalnej, uczuciowej, zmysłowej. Ważne będzie uprawianie sportów – zwłaszcza wodnych, bo Siódemka związana jest mocno z jeziorami, morzami, rzekami. Ma też dużą świadomość ciała, a piąty rok sprzyja doświadczaniu siebie poprzez ciało. Jest z natury zachowawcza, opanowana, często tkwiąca w ryzach intelektu i przekonań. Piąty rok pozwala wydobyć z siebie inne jakości, to, co w niej najbardziej gorące. – Budzi się magnetyzm osobowości, ogromny intelekt Siódemki. Błyskotliwość, wsparta intensywnością doświadczeń, dostaje turbodoładowanie. Osoby, którym najłatwiej będzie tę energię wykorzystać, to te urodzone 5, 14 i 23, a także 3, 12, 21 i 30 dnia miesiąca. Dla urodzonych 7, 16, 25; 4, 13, 22 i 31 dnia miesiąca zderzenie z energią nadchodzącego roku będzie trudne ze względu na ich skłonność do asekuracji – mówi Małgorzata Brzoza.

Piąty rok numerologiczny to również doskonały moment na terapię, przyjrzenie się zamrożonym emocjom, odzyskanie swojego wewnętrznego autorytetu. Można to zrobić poprzez sztukę, ale też poprzez pracę z ciałem... – Jeśli chodzi o zagrożenia, niewskazane jest unikanie kontaktu z ludźmi – mówi Małgorzata Brzoza. – Wycofanie się może spowodować wewnętrzny niepokój, trwanie w żalu, poczuciu krzywdy. Czasem napięcia emocjonalne są tak silne, że pojawia się bezsenność, fanatyzm w przekonaniach. Albo totalne lenistwo. To są skrajne doświadczenia, służące wyrażeniu sprzeciwu wobec społecznych wartości. Bo szalona energia piątego roku często owocuje buntem.

Ósemka opiekuje się

Również dla Ósemki mijający rok nie był łatwy – jej żołnierską energię trudno pogodzić z szaleństwami piątego roku. – Teraz – opowiada Małgorzata Brzoza – Ósemka wraca po tej szalonej wycieczce do domu, zyskuje poczucie stabilizacji. Może cieszyć się ciepłem ogniska, rodziny. Dostanie je, o ile uda jej się poskromić nieco swoje ambicje.

Ósemka ma dużą potrzebę posiadania domu, ale podchodzi do niego bardzo „po gospodarsku”: musi zarobić, kupić, przynieść. W szóstym roku jej podejście się zmieni. Zacznie dbać o dom na poziomie emocjonalnym. Stanie się bardziej „miękka” w relacjach. Być może zechce wykazać się wyczuciem estetycznym, wykonać na rzecz domu jakąś pracę manualną, choćby karmnik dla ptaków...Jeśli nie ma rodziny, może spotkać kogoś, z kim zechce ją stworzyć. – Największym wyzwaniem w relacjach będzie zmiana komunikacji – mówi Małgorzata Brzoza. – Ósemka komunikuje się krótko, zwięźle, konkretnie. Jest bardzo stanowcza, ma skłonności do perfekcjonizmu. W tym roku przekona się, że to nie działa, trzeba będzie znaleźć inny sposób. Ósemkom urodzonym 1, 10, 19, 28; 2, 11, 20, 29; 3, 12, 21, 30; 5, 14, 23 i 6, 15, 24 dnia miesiąca przyjdzie to w naturalny sposób, dla pozostałych ten rok może być wyzwaniem. Tym, które utknęły w toksycznych relacjach, ten rok może przynieść rozstania. Dotyczy to zwłaszcza Ósemek, które urodziły się 6, 15, 24, a także 2, 11, 20 i 29 dnia miesiąca, bo one przywiązują się do zewnętrznych autorytetów. Szósty rok weryfikuje tego rodzaju sytuacje – cała energia idzie w kierunku harmonii.

Dziewiątka szuka prawdy

Powtórzmy, Dziewiątka będzie doświadczać rdzennej energii tego roku, rozwijać mądrość życiową – sztukę wyboru pomiędzy tym, co ważne, a tym, co daje tylko pozory ważności. – Siódmy rok numerologiczny przesuwa granice horyzontów, daje odwagę intelektualną – tłumaczy Małgorzata Brzoza. – Wiele przyjętych wcześniej prawd zostaje podanych w wątpliwość, zaczyna się poszukiwanie nowych przestrzeni, stawianie ważnych pytań. Wzrasta pragnienie zgłębiania, drążenia, studiowania. Bardzo dużo się dzieje, ale wewnątrz. W umyśle, w sercu. Z jednej strony, jest to doskonalenie logicznego myślenia, z drugiej – medytacja, modlitwa, poszukiwanie prawdy ukrytej. Ten okres przyniesie Dziewiątce wielką rewolucję w myśleniu o sobie. Może czytać rzeczy, które wcześniej nie leżały w obszarze jej zainteresowań, zapisać się na studia. Ważny będzie relaks blisko wody. Małgorzata Brzoza zaleca aktywność fizyczną w wodzie, aby odciążyć stawy, w których kumulują się napięcia.

Na jakie zagrożenia należy się przygotować? Małgorzata Brzoza ostrzega przed nadaktywnością, pracoholizmem, egocentryzmem, samotnością. – Najbardziej narażone będą Dziewiątki urodzone 7, 16 i 25 dnia miesiąca – trzeba uważać na skłonność do zamykania się w czterech ścianach, uciekania przed rzeczywistością. Jako panaceum polecam ruch i rezerwowanie przestrzeni tylko dla siebie. Nawet jeśli Dziewiątka nie będzie miała ochoty zapraszać nikogo do siebie, niech wyjdzie gdzieś choćby na dwie godziny! Świetnym miejscem na spotkania będą galerie, muzea, sceny kameralne.

Ekspert Małgorzata Brzoza specjalistka w dziedzinie numerologii, autorka książek, propagatorka wiedzy numerologicznej, nauczycielka.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze