1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Jak uprościć życie - o książce „Sztuka planowania”

Jak uprościć życie - o książce „Sztuka planowania”

wyd. Czarna Owca
By posuwać się naprzód, najpierw trzeba wyruszyć. By zaś wyruszyć, trzeba podzielić złożone, przytłaczające zadania na małe, możliwe do wykonia kroki, po czym zacząć od pierwszego - napisał Mark Twain. Niby proste, ale jak to zrobić? Odpowiedź w nowej książce Dominique Loreau.

Skuteczne, efektywne a do tego przyjemne, pełne satysfakcji życie? Różne są na nie metody. Przykład? Zaplanuj dzień poprzedniego wieczora. Ten zwyczaj jest jednym najpotężniejszych narzędzi ludzi sukcesu. Zrób listę zadań do wykonania. Harmonogram ułóż tak, żeby na pierwszych pozycjach znajdowało się to, co najważniejsze. Po czym wybierz to, którym zajmiesz się pierwszej kolejności. Niech to będzie największa i najbrzydsza „żaba”, a ty ją zjedz. Czyli weź się od razu za to, co najtrudniejsze i najmniej przyjemne, wówczas reszta dnia będzie łatwiejsza, a ty efektywniejsza, bo nabierzesz rozpędu. To skuteczna strategia. Odwlekanie polega na nadziei, że żaba sama sobie pójdzie albo zamieni się w księcia. Tak jednak nigdy się nie dzieje. Następnie zaplanuj pozostałe czynności dnia. I odhaczaj je na liście.

Planowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, by uprościć i wzbogacić swoje życie. Najważniejszym elementem planowania jest układanie list! Proste, prawda?

„Sztuka planowania” to praktyczny poradnik podpowiadający, jak najlepiej zorganizować codzienne życie (sprzątanie, przygotowywanie posiłków, zapraszanie gości na kolację, płacenie rachunków, kupowanie prezentów, pakowanie walizek na wyjazd itp.), tak aby znaleźć czas dla siebie. Autorka zachęca do prowadzenia własnego „notatnika z listami”, który pozwoli sprecyzować swoje upodobania i osiągnąć klarowność umysłu. Na podstawie licznych przykładów przedstawia praktyczne rady i wskazówki pozwalające opanować sztukę dobrego, wolnego od stresu życia.

 

wyd. Czarna Owca

Dominique Loreau, autorka bestsellerowej Sztuki prostoty, mieszkająca od wielu lat w Japonii, przejęła styl życia nowej ojczyzny. Wyznacza go zasada: „Mniej znaczy więcej”, odnosząca się do wszystkich sfer życia – od materialnej po duchową.

Wydawnictwo Czarna Owca

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze