1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Archetyp Cesarzowej - numerologiczna Trójka

Archetyp Cesarzowej - numerologiczna Trójka

123rf.com
123rf.com
Kobiecość, macierzyństwo, opieka, obfitość, wygoda, piękno, natura - z tymi aspektami wiąże się archetyp Cesarzowej. To kobieta zmysłowa, która ceni komfort i przyjemności, uwielbia otaczać się luksusem. Symbolizuje ją Wenus, planeta miłości, harmonii i komunikacji.

Archetyp ten to prokreacja, karmienie, wszystko co związane z płodnością, żyznością, a także z kreacją, tworzeniem nowych form. W mitologii greckiej odpowiedniczką Cesarzowej jest Demeter - Matka Ziemia. W psychologii Junga to anima, która jest ucieleśnieniem kobiecej natury, żeńskiego pierwiastka w każdym człowieku. Na karcie Tarota przedstawiającej Cesarzową widnieje cyfra trzy. Jest ona święta, tak jak Trójca Święta kojarząca się z rodziną, domem, całością. To zasada miłości połączonej z mądrością. Wskazuje na zdolność do dawania i otrzymywania miłości. Jej serce pełne jest ufności i harmonii. Ona jest zdolna obdarowywać na poziomie emocjonalnym, fizycznym i duchowym. Odzwierciedla uzdrawiającą moc miłości, która zapewnia ciepło i wsparcie. Cesarzowa jak Matka przypomina nam o umiejętności kochania.

Jesteśmy blisko Cesarzowej, kiedy każdego dnia wstajemy rano, idziemy do łazienki i zaczynamy się upiększać
. Modelowanie włosów, makijaż, ubiór, strój - czyli energia bardzo kobieca. Dla Cesarzowej ważne jest uwielbienie ciała i seksualność, doświadczanie świata i relacji z ludźmi poprzez zmysły. Żeńską jakością jest wszelka kreatywność i materia. Trójka to kobieta biznesu, bo lubi bogactwo i jest błyskotliwa. Nie jest jednak despotką czy dyktatorką, ona potrafi komunikować się z ludźmi i jest doskonała w kreowaniu rzeczywistości. Jej siłą jest kobiecość i jeśli jest dojrzała, ma niezwykłą, wręcz magiczną moc materializacji dóbr. To przecież Władczyni. Jaką miała rolę? Była kobietą, która miała dostatek wszystkiego, zajmowała się domem, dekoracjami, wydawała przyjęcia. Zajmowała się rzeczami, które były kobiece. Przebywała w towarzystwie kobiet, ale była też ozdobą mężczyzny, króla. Otaczała się luksusem, brylowała wśród ludzi, hojnie dzieliła się z innymi uczuciami i dobrami, była podziwiana i chwalona. Cechował ją dobry gust, smak i wyrafinowanie. Była ważna, to ona wydała na świat następcę tronu. Majątek, majestat, ziemia zawsze były obecne w jej życiu. Cesarzowa jest jak magnes przyciągający dobra. Jej postawa życiowa brzmi - Królowej się należy. Ona nie zabiega, nie szarpie się, nie walczy. Działa jakby nie działając, dostatek i piękno są dla niej naturalne.

Archetyp Cesarzowej mówi o cieszeniu się z tego, że jest się kobietą.
Radujemy się, że mamy piersi, biodra, długie włosy, możemy się przebierać, malować, błyszczeć. Tu chodzi o akceptację kobiecości, umiejętność czerpania z tego przyjemności. W każdej dojrzałej kobiecie mieści się Matka, Żona i Kochanka, to prowadzi do pełni. Trójki silnie związane są z rodziną, a zwłaszcza ze swoimi przodkiniami. Babka, Matka, Córka tworzą pokoleniowy łańcuch, wzajemnie się inspirując do rozwoju.

Kobieta Trójka a także mężczyzna urodzony w tej wibracji, posiadający silnie rozwiniętą animę, zwykle bardzo zaradni, inteligentni, wygadani, majętni.
Świetnie czują się w swoim domu otoczonym kwiatkami. Istotne jest dla nich poczucie bezpieczeństwa, pieniądze na koncie, odpowiednie wykształcenie, dobrobyt, prestiż, pozycja. Dobre jedzenie, dobry seks, luksusowe ciuchy, kosmetyki - wszystko z najwyższej półki. Trójka jest najbardziej ziemską wibracją, związaną z wygodą. Osoby te nie będą nigdy same, nie potrafią żyć w pojedynkę. Jak powietrza potrzebują miłości i uwielbienia. Trzeba je karmić pochlebstwami, komplementami, zwłaszcza na temat urody. Ponieważ Trzy to energia żeńska, osoby urodzone w tej wibracji są ładne albo mają w swojej urodzie coś zwracającego uwagę delikatnością. Lubią błyszczeć w towarzystwie i zawsze są widoczne. Otwarte i komunikatywne. Dobrze się czują na imprezach i wśród ludzi. Numerologiczna Jedynka podobnie się zachowuje, mówiąc - zobaczcie jaka ja jestem. Jest jednak między nimi różnica, bo Trójka komunikuje - popatrzcie jak potrafię znaleźć się wśród ludzi i jak ich doceniam. Trójki są rozmowne, dają rady i przekazują informacje, to im świetnie wychodzi. Potrafią zaopiekować się innymi i nie są skąpcami.

Trójki lubią zdobywać - coraz to piękniejsze rzeczy, partnerów też.
Na ich osobowość składają się wibracja Jeden i Dwa, pierwsza daje im inicjatywę i odwagę, druga – intuicję, umiejętność wczucia się w sytuację czy człowieka. Czyli mają gwarantowany sukces. To ludzie aktywni, ruchliwi, „mieniący się”. Zdobywają ogólną sympatię, są lubiani. Potrzebują bliskości z drugim człowiekiem, ale z drugiej strony Trójki to niezależne istoty. Noszą w sobie pewien wewnętrzny niepokój, dobrze się czują, gdy dzieje się coś nowego, wydarza się zmiana. Ale równocześnie potrzebują domu, żeby odpocząć. Tak, to domatorzy, wielbiciele miękkich kanap i foteli w dobrym gatunku. Często to fajni luzacy.

Urodzeni w wibracji numer Trzy obdarzeni są mnóstwem talentów
. Sprawdzają się jako: nauczyciele, biznesmeni również jako artyści, bo mają wyczucie piękna, żyją zgodnie z harmonią, naturą. Zawody „trójkowe” to też: dziennikarz, menadżer, ekolog, kreator mody, perfum, architekt wnętrz, agent luksusowych nieruchomości, kucharz w wyrafinowanej restauracji. Chętnie służą ludziom, by żyło im się pięknie, zasobnie i wygodnie.

Trójka, jak każda wibracja w numerologii, ma też negatywną stronę, swoje słabości.
Cesarzowe, będąc delikatnymi, są wrażliwe na wszelką rodzaju krytykę, wręcz przewrażliwione. Zranione zamykają się na cztery spusty. Nie tolerują tego, że ktoś jest brutalny, szorstki czy nie okazuje im szacunku oraz uwielbienia. Cesarzowa, przebywająca po ciemnej stronie mocy, jest leniwa, nadmiernie wygodna, żerująca na innych ludziach, kontrolująca, biernie agresywna. Czeka aż ktoś zarobi na jej luksusowe wczasy. Nie umie tego zdobyć, trochę więc udaje, że zbytki nie są ważne, ale Trójka zawsze ma poważny problem, kiedy nie umie zdobyć materii. Grzeszy niewykorzystaniem swojego potencjału. Jak ziemia ma w sobie bogactwa, może nawet diamenty, ale trzeba je przecież wydobyć. Trójkom łatwo różne rzeczy przychodzą, więc paradoksalnie ulegają one pokusie nie sięgania po nie. Nie doceniają swoich talentów i zalet. A czasem zwyczajnie nie chce im się przemęczać. Jednocześnie ludzie ci zwykle są lepiej odbierani niż w rzeczywistości, bo potrafią robić dobre wrażenie. I nie tworzą tego specjalnie, to się samo dzieje. Właśnie im łatwiej się przebić, bo ich wady nie są tak widoczne.

Negatywnej Cesarzowej przypisywane są: manipulowanie, zwodzenie, oszukiwanie, kłamstwa, niedotrzymane obietnice.
Atakuje ona plotką, obgadywaniem za plecami, szarganiem dobrego imienia, zdradzonymi tajemnicami i szantażem emocjonalnym. Tacy ludzie są nieprzewidywalni, należy uważać co się do nich mówi, bo źle zrozumiane słowa mogą pobudzić uczucia, prowadzące do agresji. Jedynka, czyli ego, budzi Dwójkę, czyli negatywne emocje. I mamy sceny, płacze, histerie. Trójki są małostkowe, nie potrafią odpuścić. Odwrócona Cesarzowa przynosi kłopoty zdrowotne kobiecych narządów rodnych, bulimię, anoreksję, bolesne miesiączki, niespełnienie seksualne, oziębłość płciową. Również fałszywą moralność, pozory rodzinności, drobnomieszczaństwo. Wtedy kobieta jest taką uwarunkowaną społecznie Ciotką Klotką, która mówi czego nie wypada, nie czerpie satysfakcji z bycia kobietą, nie akceptuje swojego ciała. Kiedy energia kobiecości jest zablokowana, kobiety są otyłe. Rzecz dotyczy oczywiście również mężczyzn. W negatywie Trójka może mówić też o rozwiązłości, próżności oraz umiłowaniu tandety.

Jak obliczyć wibrację urodzenia?

Dodać do siebie wszystkie cyfry daty urodzin, sprowadzając je do cyfry pierwszej, np.: 1.02.1962 1+2+1+9+6+2 = 21 = 3

Czytaj też:

Archetyp Maga – numerologiczna Jedynka Archetyp Arcykapłanki – numerologiczna Dwójka Archetyp Cesarza – numerologiczna Czwórka Archetyp Arcykapłana – numerologiczna Piątka Archetyp Kochanków – numerologiczna Szóstka Archetyp Rydwanu – numerologiczna Siódemka Archetyp Sprawiedliwości – numerologiczna Ósemka Archetyp Pustelnika – numerologiczna Dziewiątka

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze