1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Psychologia
 4. >
 5. Archetyp Cesarzowej - numerologiczna Trójka

Archetyp Cesarzowej - numerologiczna Trójka

123rf.com
123rf.com
Kobiecość, macierzyństwo, opieka, obfitość, wygoda, piękno, natura - z tymi aspektami wiąże się archetyp Cesarzowej. To kobieta zmysłowa, która ceni komfort i przyjemności, uwielbia otaczać się luksusem. Symbolizuje ją Wenus, planeta miłości, harmonii i komunikacji.

Archetyp ten to prokreacja, karmienie, wszystko co związane z płodnością, żyznością, a także z kreacją, tworzeniem nowych form. W mitologii greckiej odpowiedniczką Cesarzowej jest Demeter - Matka Ziemia. W psychologii Junga to anima, która jest ucieleśnieniem kobiecej natury, żeńskiego pierwiastka w każdym człowieku. Na karcie Tarota przedstawiającej Cesarzową widnieje cyfra trzy. Jest ona święta, tak jak Trójca Święta kojarząca się z rodziną, domem, całością. To zasada miłości połączonej z mądrością. Wskazuje na zdolność do dawania i otrzymywania miłości. Jej serce pełne jest ufności i harmonii. Ona jest zdolna obdarowywać na poziomie emocjonalnym, fizycznym i duchowym. Odzwierciedla uzdrawiającą moc miłości, która zapewnia ciepło i wsparcie. Cesarzowa jak Matka przypomina nam o umiejętności kochania.

Jesteśmy blisko Cesarzowej, kiedy każdego dnia wstajemy rano, idziemy do łazienki i zaczynamy się upiększać
. Modelowanie włosów, makijaż, ubiór, strój - czyli energia bardzo kobieca. Dla Cesarzowej ważne jest uwielbienie ciała i seksualność, doświadczanie świata i relacji z ludźmi poprzez zmysły. Żeńską jakością jest wszelka kreatywność i materia. Trójka to kobieta biznesu, bo lubi bogactwo i jest błyskotliwa. Nie jest jednak despotką czy dyktatorką, ona potrafi komunikować się z ludźmi i jest doskonała w kreowaniu rzeczywistości. Jej siłą jest kobiecość i jeśli jest dojrzała, ma niezwykłą, wręcz magiczną moc materializacji dóbr. To przecież Władczyni. Jaką miała rolę? Była kobietą, która miała dostatek wszystkiego, zajmowała się domem, dekoracjami, wydawała przyjęcia. Zajmowała się rzeczami, które były kobiece. Przebywała w towarzystwie kobiet, ale była też ozdobą mężczyzny, króla. Otaczała się luksusem, brylowała wśród ludzi, hojnie dzieliła się z innymi uczuciami i dobrami, była podziwiana i chwalona. Cechował ją dobry gust, smak i wyrafinowanie. Była ważna, to ona wydała na świat następcę tronu. Majątek, majestat, ziemia zawsze były obecne w jej życiu. Cesarzowa jest jak magnes przyciągający dobra. Jej postawa życiowa brzmi - Królowej się należy. Ona nie zabiega, nie szarpie się, nie walczy. Działa jakby nie działając, dostatek i piękno są dla niej naturalne.

Archetyp Cesarzowej mówi o cieszeniu się z tego, że jest się kobietą.
Radujemy się, że mamy piersi, biodra, długie włosy, możemy się przebierać, malować, błyszczeć. Tu chodzi o akceptację kobiecości, umiejętność czerpania z tego przyjemności. W każdej dojrzałej kobiecie mieści się Matka, Żona i Kochanka, to prowadzi do pełni. Trójki silnie związane są z rodziną, a zwłaszcza ze swoimi przodkiniami. Babka, Matka, Córka tworzą pokoleniowy łańcuch, wzajemnie się inspirując do rozwoju.

Kobieta Trójka a także mężczyzna urodzony w tej wibracji, posiadający silnie rozwiniętą animę, zwykle bardzo zaradni, inteligentni, wygadani, majętni.
Świetnie czują się w swoim domu otoczonym kwiatkami. Istotne jest dla nich poczucie bezpieczeństwa, pieniądze na koncie, odpowiednie wykształcenie, dobrobyt, prestiż, pozycja. Dobre jedzenie, dobry seks, luksusowe ciuchy, kosmetyki - wszystko z najwyższej półki. Trójka jest najbardziej ziemską wibracją, związaną z wygodą. Osoby te nie będą nigdy same, nie potrafią żyć w pojedynkę. Jak powietrza potrzebują miłości i uwielbienia. Trzeba je karmić pochlebstwami, komplementami, zwłaszcza na temat urody. Ponieważ Trzy to energia żeńska, osoby urodzone w tej wibracji są ładne albo mają w swojej urodzie coś zwracającego uwagę delikatnością. Lubią błyszczeć w towarzystwie i zawsze są widoczne. Otwarte i komunikatywne. Dobrze się czują na imprezach i wśród ludzi. Numerologiczna Jedynka podobnie się zachowuje, mówiąc - zobaczcie jaka ja jestem. Jest jednak między nimi różnica, bo Trójka komunikuje - popatrzcie jak potrafię znaleźć się wśród ludzi i jak ich doceniam. Trójki są rozmowne, dają rady i przekazują informacje, to im świetnie wychodzi. Potrafią zaopiekować się innymi i nie są skąpcami.

Trójki lubią zdobywać - coraz to piękniejsze rzeczy, partnerów też.
Na ich osobowość składają się wibracja Jeden i Dwa, pierwsza daje im inicjatywę i odwagę, druga – intuicję, umiejętność wczucia się w sytuację czy człowieka. Czyli mają gwarantowany sukces. To ludzie aktywni, ruchliwi, „mieniący się”. Zdobywają ogólną sympatię, są lubiani. Potrzebują bliskości z drugim człowiekiem, ale z drugiej strony Trójki to niezależne istoty. Noszą w sobie pewien wewnętrzny niepokój, dobrze się czują, gdy dzieje się coś nowego, wydarza się zmiana. Ale równocześnie potrzebują domu, żeby odpocząć. Tak, to domatorzy, wielbiciele miękkich kanap i foteli w dobrym gatunku. Często to fajni luzacy.

Urodzeni w wibracji numer Trzy obdarzeni są mnóstwem talentów
. Sprawdzają się jako: nauczyciele, biznesmeni również jako artyści, bo mają wyczucie piękna, żyją zgodnie z harmonią, naturą. Zawody „trójkowe” to też: dziennikarz, menadżer, ekolog, kreator mody, perfum, architekt wnętrz, agent luksusowych nieruchomości, kucharz w wyrafinowanej restauracji. Chętnie służą ludziom, by żyło im się pięknie, zasobnie i wygodnie.

Trójka, jak każda wibracja w numerologii, ma też negatywną stronę, swoje słabości.
Cesarzowe, będąc delikatnymi, są wrażliwe na wszelką rodzaju krytykę, wręcz przewrażliwione. Zranione zamykają się na cztery spusty. Nie tolerują tego, że ktoś jest brutalny, szorstki czy nie okazuje im szacunku oraz uwielbienia. Cesarzowa, przebywająca po ciemnej stronie mocy, jest leniwa, nadmiernie wygodna, żerująca na innych ludziach, kontrolująca, biernie agresywna. Czeka aż ktoś zarobi na jej luksusowe wczasy. Nie umie tego zdobyć, trochę więc udaje, że zbytki nie są ważne, ale Trójka zawsze ma poważny problem, kiedy nie umie zdobyć materii. Grzeszy niewykorzystaniem swojego potencjału. Jak ziemia ma w sobie bogactwa, może nawet diamenty, ale trzeba je przecież wydobyć. Trójkom łatwo różne rzeczy przychodzą, więc paradoksalnie ulegają one pokusie nie sięgania po nie. Nie doceniają swoich talentów i zalet. A czasem zwyczajnie nie chce im się przemęczać. Jednocześnie ludzie ci zwykle są lepiej odbierani niż w rzeczywistości, bo potrafią robić dobre wrażenie. I nie tworzą tego specjalnie, to się samo dzieje. Właśnie im łatwiej się przebić, bo ich wady nie są tak widoczne.

Negatywnej Cesarzowej przypisywane są: manipulowanie, zwodzenie, oszukiwanie, kłamstwa, niedotrzymane obietnice.
Atakuje ona plotką, obgadywaniem za plecami, szarganiem dobrego imienia, zdradzonymi tajemnicami i szantażem emocjonalnym. Tacy ludzie są nieprzewidywalni, należy uważać co się do nich mówi, bo źle zrozumiane słowa mogą pobudzić uczucia, prowadzące do agresji. Jedynka, czyli ego, budzi Dwójkę, czyli negatywne emocje. I mamy sceny, płacze, histerie. Trójki są małostkowe, nie potrafią odpuścić. Odwrócona Cesarzowa przynosi kłopoty zdrowotne kobiecych narządów rodnych, bulimię, anoreksję, bolesne miesiączki, niespełnienie seksualne, oziębłość płciową. Również fałszywą moralność, pozory rodzinności, drobnomieszczaństwo. Wtedy kobieta jest taką uwarunkowaną społecznie Ciotką Klotką, która mówi czego nie wypada, nie czerpie satysfakcji z bycia kobietą, nie akceptuje swojego ciała. Kiedy energia kobiecości jest zablokowana, kobiety są otyłe. Rzecz dotyczy oczywiście również mężczyzn. W negatywie Trójka może mówić też o rozwiązłości, próżności oraz umiłowaniu tandety.

Jak obliczyć wibrację urodzenia?

Dodać do siebie wszystkie cyfry daty urodzin, sprowadzając je do cyfry pierwszej, np.: 1.02.1962 1+2+1+9+6+2 = 21 = 3

Czytaj też:

Archetyp Maga – numerologiczna Jedynka Archetyp Arcykapłanki – numerologiczna Dwójka Archetyp Cesarza – numerologiczna Czwórka Archetyp Arcykapłana – numerologiczna Piątka Archetyp Kochanków – numerologiczna Szóstka Archetyp Rydwanu – numerologiczna Siódemka Archetyp Sprawiedliwości – numerologiczna Ósemka Archetyp Pustelnika – numerologiczna Dziewiątka

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze
 1. Seks

Związek w wibracji 5 - przygoda i wolność

Zero nudy. Związek w wibracji 5 jest jak powiew wiatru. (fot. iStock)
Zero nudy. Związek w wibracji 5 jest jak powiew wiatru. (fot. iStock)
Numerologia mówi, że jeśli dodane do siebie liczby urodzeniowe partnerów dadzą 5, nie będzie im się razem nudzić. Przyjdzie im się otworzyć na nieprzewidywalność, przygodę, na przypływy i odpływy.

Wibracja 5 daje partnerom okazję do tego, by smakowali życia wszystkimi zmysłami, szukali wciąż nowych doznań. Ważne jest to, że ludzie w takim związku wpływają na swoje wnętrze, silnie oddziałują na siebie, wzajemnie inspirują się do zmiany.

Fundamentalnym aspektem do przepracowania dla takiej pary jest kwestia wolności, braku kontroli, otwarcia się na nowości, przepływ. Ważne? Prawda? Bo my w relacjach lubimy kontrolować, mieć pewniki. Wydaje się bezpieczne, gdy ktoś jest ujęty w ramy. Jesteś taki, taka. Takim, taką cię chcę, wtedy będę cię kochać. To jednak iluzja. Kochać prawdziwie, to być przygotowanym, że codziennie rano budzisz się obok kogoś innego. Jeśli jesteśmy prawdziwi, nie jesteśmy monolitem.

Kiedy liczbą numerologiczną związku jest 5, w życiu dwojga ludzi nie za wiele jest stałości. Nudy brak, są za to przeprowadzki, podróże, nagłe zwroty akcji, niespodzianki, imprezy, szaleństwa. Zupełnie odwrotnie niż w związku 4.

Zwykle są przyjemności, sporo zmysłowego seksu, wydawanie pieniędzy i dobry standard życia. Taka relacja może się nagle i burzliwie zacząć, może się też niespodziewanie skończyć. Albo jest między partnerami cudownie, albo beznadziejnie. Nie ma miejsca na letnie uczucia, są wyznania miłosne, bywają wyzwiska. Jest uwielbienie, są awantury, bunt, nic stałego.

Istotna jest też niezależność partnerów, każdy ma swoje pasje i hobby oraz czas tylko dla siebie. Takich ludzi będzie ciągnęło w stronę rozwoju, duchowości, egzystencjalnych rozmów. Może też to być związek trochę dziwny, w jakiś sposób trudno akceptowalny społecznie, z różnicą wieku, wyznań, mezaliansem.

Ale, że kij ma zawsze dwa końce, wibracja "pięć" może dać relację bardzo rodzinną i usankcjonowaną, pobożną. Jednak nawet w takim układzie jakieś burze zaistnieją, często na poziomie emocji czy szybkiego tempa życia. Często dzieje się tak, że wibracja ta daje poczucie wyższości. Partnerzy żyją w przekonaniu, że są wyjątkowi - ładniejsi, zdolniejsi, ciekawsi niż inni. Często szokują otoczenie swoją ekscentrycznością i mają poczucie niezwykłości swojego wspólnego życia.

 1. Seks

Związek w wibracji 1 - stawiamy na niezależność

Partnerzy w związku o wibracji numerologicznej
Partnerzy w związku o wibracji numerologicznej "1" raczej nie utworzą głębokiej, miłosnej relacji. (fot. iStock)
Jeśli dodane do siebie wibracje urodzeniowe partnerów dadzą 1, powstanie związek dwojga niezależnych istot. Dla każdego z partnerów ważna będzie pozycja, którą sobie wypracuje, jednak z reguły jedna ze stron będzie dominować.

Często zdarza się, że ludzie, którzy tworzą związek o tej wibracji, długo zastanawiają się, zanim zdecydują się na wspólne mieszkanie czy po prostu bycie ze sobą. Mają do pokonania pewną trudność w połączeniu, zbliżeniu się do siebie.

Dla tej pary istotny jest wizerunek, pewne pozory, czasem jest to zwyczajna fikcja, a nie autentyczna relacja. Może to być związek zawarty dla kariery, założenia rodziny, dla pieniędzy, wspólnej pasji, fascynującego seksu. Chodzi o to, żeby wzajemnie się motywować, pokonywać kolejne wyzwania.

Zwykle wibracja 1 nie przynosi wielkiej miłości, ludzie łączą się raczej z pobudek pochodzących z głowy, nie z serca. Ale może to być też relacja, która da transformację jednej ze stron, może znacząco wpłynąć na jej rozwój, dać pewność siebie. To może być związek atrakcyjny dzięki wyzwaniom, jakie niesie.

Oczywiście pamiętajmy, że inny związek stworzą partnerzy, których wibracje wynoszą 1 i 9, a inne kiedy połączą się na przykład dwie 5. „Składniki” mają tu swoje znaczenie.

 1. Styl Życia

Związek w wibracji 2 - na dwoje babka wróżyła

W tym układzie są dwie możliwości: albo ciepło, bezpieczeństwo i stabilizacja, albo ciągłe awantury (fot. iStock)
W tym układzie są dwie możliwości: albo ciepło, bezpieczeństwo i stabilizacja, albo ciągłe awantury (fot. iStock)
Partnerzy, których wspólna wibracja numerologiczna wynosi 2, stworzą związek, w którym ważne zawsze będą dzieci, dom, rodzina, praca. Czyli stabilizacja i bezpieczeństwo. Nic dziwnego - archetyp "dwójki", czyli tarotowa Arcykapłanka, to przecież bogini domowego ogniska. Energia żeńska, która zawsze szuka kogoś do pary. Dlatego ludzie tworzący taki związek są dla siebie wzajemnie ważni.

Pozytywna jakość tej wibracji daje dobroć, ciepło, dbałość, wierność, romantyzm. Są tu gorące wyznania miłosne, ale bez seksualnych ekscesów. Jest spokój i radość płynące z przeżywania codzienności. Panuje harmonia, współpraca, kompromis, strony doskonale się porozumiewają. Dzieje się tak, jeśli partnerzy dojrzale podejmą wyzwanie wibracji dwa, które mówi o nauce bycia razem, bycia blisko siebie. W takim związku ludzie realizują się bardziej prywatnie, ważniejsza dla nich będzie relacja, sprawy osobiste, intymne od na przykład zawodowych czy ambicjonalnych.

Ale jak to z "dwójką" bywa - na dwoje babka wróżyła. W tej wibracji może powstać związek pełen tarć, wewnętrznej niezgody i wyniszczających konfliktów. Ewentualnie - partnerzy będą popadać to w jeden, to w drugi biegun zgody i niezgody. Mogą walczyć o uczucia, ich okazywanie, bycie dla siebie ważnym.

Dwójka emocjonalnie szantażuje i mówi - zobacz jak ja się dla ciebie poświęciłam. To zdanie zwykle często się powtarza w związku o wibracji dwa. Wówczas trudno partnerowi zarzucić konkrety, wszystko jest płynne. Ludzie już nie wiedzą, o co mają do siebie pretensje, bowiem uczucia są trudne do zmierzenia, nie ma ich ustalonej skali. Pojawiają się wtedy między partnerami niedopowiedzenia, żale, fochy, kaprysy.

Dwójka może szkodliwie na ludzi wpływać w ten sposób, że rozwiązania problemów nie szukają w sobie, tylko w tej drugiej osobie. Może dojść do wzajemnego obwiniania. W bardziej nieprzyjemnych przypadkach - ludzie walczą ze sobą wet za wet, nie słuchają siebie wzajemnie. Każde może walczyć o swoją wygodę, mieć tendencje do tego żeby nie wysilać się, tylko punktować swoje „poświęcenie”. Może nawet dojść do przemocy, niewierności, chociaż na zewnątrz na wibracja pokazuje „porządną” rodzinę. A tak naprawdę partnerzy wzajemnie psychicznie się zamęczają.

Ta wibracja jest depresyjna i hamująca dla ludzi ambitnych, lubiących zmiany i ruchliwych. Mogą się w niej czuć jak w więzieniu.

 1. Seks

Związek w wibracji 3 - luksusowo nam

Trójka oznacza szczęśliwy, rozwojowy związek pełen nowych pasji. (fot. iStock)
Trójka oznacza szczęśliwy, rozwojowy związek pełen nowych pasji. (fot. iStock)
To może być naprawdę bardzo fajny związek, kreatywny i płodny pod każdym względem. Ludzie go tworzący mają szansę na szczęśliwy dom pełen dzieci i obfitość finansową. W negatywie "trójka" może przynieść w tych sferach życia poważne braki.

W wibrację trzy wpisana jest dobra komunikacja, inspiracja, twórczość, pasja, radość.

Cóż więcej potrzeba do szczęścia? Związek, któremu patronuje Cesarzowa, może przynieść konkretne, wymierne owoce. Powody do radości. Takie partnerstwo jest zmysłowe, jest dobry seks, cieszenie się przyjemnościami życia. Pieniądze, luksus... Komfortowy dom, dzieci, rodzina, stabilizacja. Między ludźmi pojawia się cały czas potrzeba nowych doznań. Nie poprzestają na tym, co już mają. Przez życie prowadzi ich świadomość, że coś się zaczyna, dojrzewa i przemija. I jest zgoda na to. Partnerzy dążą do jeszcze czegoś, czegoś nowego, wyglądają tego, co ma jeszcze się zdarzyć. Taki związek jest rozwojowy.

Cesarzowa daje szczęście, mówi, że wszystko w swoim czasie się zrealizuje. Są podstawy, żeby cieszyć się życiem. Trójka zawsze oznacza plony, płodność. To może być trwałe, szczęśliwe małżeństwo, ważne ogniwo w rodzinnym łańcuchu pokoleń. Zdarza się też, że ludzie połączeni tą wibracją razem prowadzą biznes, przyciągając spore pieniądze.

Przy negatywnych wibracjach "trójki", kiedy Cesarzowa jest kartą odwróconą, pojawiają się blokady, zahamowania w sferze seksu oraz materii. Kobieta i mężczyzna mogą mieć problemy ze spłodzeniem dziecka czy karierą. Brak jest spełnienia i poczucia bezpieczeństwa. Trójka w negatywie może przynieść lenistwo, fałszywą moralność, pruderię, przyziemność, zdradę, biedę.

 1. Styl Życia

Numerologia - cyfra wskaże ci drogę

Numerologia to przebogata wiedza, która wyróżnia dziewięć podstawowych energii – odpowiadają im liczby od 1 do 9. (Fot. iStock)
Numerologia to przebogata wiedza, która wyróżnia dziewięć podstawowych energii – odpowiadają im liczby od 1 do 9. (Fot. iStock)
Pitagoras uważał, że wibracje urodzenia to rodzaj pieczęci, jaką dostajemy od wszechświata na starcie. Znawcy numerologii tłumaczą, że to wyższa matematyka.

Numerologia wyróżnia dziewięć podstawowych energii – odpowiadają im liczby od 1 do 9 (0 podnosi ich wartość). Po zsumowaniu wszystkich cyfr z naszej daty urodzenia i sprowadzeniu ich do jednej, dowiadujemy się, że jesteśmy jedynką, czwórką, siódemką…

Przyjęło się, że numerologiczne jedynki to pionierzy, osoby pewne siebie, przebojowe. Dwójki – dyplomaci i mediatorzy, wrażliwcy. Trójki – artyści, optymiści, dusze towarzystwa. Czwórki – rzetelni budowniczowie, świetnie zorganizowani i dość zasadniczy. O piątkach zwykło się mówić, że są wiecznymi wędrowcami, obdarzonymi ponadprzeciętną witalnością, podczas gdy dla szóstek najważniejsza jest rodzina, miłość, opieka. Siódemka kojarzy się z wiedzą, poszukiwaniem głębi życia, intuicją, ósemka z władzą, pieniędzmi, umiejętnością zarządzania materią, a dziewiątka z ideałami, służbą innym...

Tych, którzy odkrywają numerologię, tego rodzaju opisy mogą wprowadzić w temat, zaintrygować. Ale są tylko wstępem do bardzo rozległej wiedzy. Aby się o tym przekonać, warto sprawdzić choćby podwibrację – czyli to, czy na przykład na naszą trójkę składają się 3 i 0, 3 i 9, czy może 2 i 1? Czy jako szóstka mamy podwibrację 24, czy może mistrzowską – 33? Jaka liczba figuruje w dacie urodzenia? W jakim cyklu osobistym jesteśmy? Jak ma się on do roku uniwersalnego?

Ważnym elementem portretu numerologicznego są też imiona, nazwiska (według numerologii litery mają określoną wartość liczbową). Co mówi o nas pierwsze, drugie, trzecie imię? Pseudonim? A nasz podpis? Szczegółowa analiza numerologiczna może każdego prześwietlić na wskroś, zbadać jego potencjał mentalny, fizyczny, emocjonalny, intuicyjny, artystyczny, organizacyjny, a nawet talent do zrobienia fortuny.

Tylko w formie wsparcia

– To piękna wiedza, przebogata. Trzeba się z nią obchodzić niezwykle ostrożnie, zwracając uwagę na najdrobniejszy niuans – mówi Donka Madej, Bułgarka mieszkająca w Warszawie, która zagadnienia numerologiczne zgłębia od pół wieku. – Uważam, że matematyka to nauka najbliższa prawdzie. Liczby zawierają mnóstwo informacji o człowieku. Są jak mapa drogowa, którą każdy powinien posiadać, żeby wiedzieć, gdzie czeka go wzniesienie, zakręt, kiedy przyspieszyć, a kiedy zwolnić. Każdy ma swój własny rytm. Jeśli zyska jego świadomość, łatwiej zrealizuje pewne cele, niż gdyby próbował walczyć z okolicznościami. Chciałabym, żeby człowiek podczas analizy numerologicznej zrozumiał siebie, zaakceptował wszystkie swoje cechy:  zalety i słabości. A potem pracował nad nimi. Nie można za nikogo dokonywać wyborów, nie można za nikogo przeżyć życia.

Niestety, w dzisiejszych czasach często wybieramy drogę na skróty. Szukamy prostych rozwiązań, myślimy, że coś samo się stanie. Dlatego zwracając się do numerologa, najchętniej oddalibyśmy mu całą odpowiedzialność za swoje życie. Tymczasem to nam samym przyjdzie przewartościować czy zmienić pewne rzeczy, jeśli numerolog zdemaskuje jakieś błędy w naszym myśleniu czy działaniu.

Codzienna mantra

Badając potencjał człowieka, Donka Madej stara się korzystać z całej posiadanej wiedzy – łączy astrologię i numerologię, przy analizie podpisu odwołuje się też do grafologii, historii liter (opisanej jeszcze przez starożytnych). Nie zapomina, że poszczególnym literom są przypisane – oprócz energii liczb – drzewa, zwierzęta, kamienie szlachetne, żywioły, dźwięki, kolory czy planety.

Częstą praktyką numerologów jest nadawanie nowych imion, które mają przywrócić harmonię, ukierunkować energię, pomóc wykrzesać z siebie, co najlepsze.

 
Donka Madej zaleca tu dużą ostrożność: – Taka ingerencja to ogromna odpowiedzialność. Rzadko się tego podejmuję. W tradycji hebrajskiej imię to zapis karmy. Jeśli przyjmiemy, że ktoś się rodzi z karmą i ma przejść przez pewne doświadczenia, lekcje, wypełnić określone zadania, to jakim prawem ktoś ma w to ingerować?

Imię kryje w sobie bardzo wiele informacji na nasz temat. Hindusi uważają je za nieustającą mantrę – to przecież określone dźwięki, fale trafiające do mózgu zawsze, gdy ktoś nas woła, przedstawia, mówi o nas w naszej obecności... Tymczasem niektóre osoby wręcz nie znoszą swojego imienia.

– Zwykle kryje się za tym rodzaj dysharmonii, jakiś dźwięk nam nie służy. Taką sytuację numerolog może zbadać i podsunąć rozwiązanie – mówi Donka Madej. – Jeśli okaże się, że pierwsze imię nie współgra z liczbą urodzeniową, dobrze jest przyjrzeć się drugiemu. Niedawno miałam taki przypadek. Chodziło o młodego chłopaka. Przy jego dacie urodzenia pierwsze imię, Piotr, wywoływało dysharmonię. Do tego kojarzyło się z trudnymi doświadczeniami. Ten chłopak wciąż słyszał: „Piotr, źle robisz, Piotr, znowu się nie nauczyłeś...”. Gdy zasugerowałam, żeby zaczął posługiwać się swoim drugim imieniem – Jakub – pojaśniał, jakby mu urosły skrzydła!

Jak fortepian

Jak można jeszcze wykorzystać numerologię? Donka Madej zaleca, żeby przed zawarciem związku małżeńskiego porównać nazwiska małżonków – sprawdzić, czy do siebie pasują.

– Nie chodzi o to, by wtrącać się do czyichś wyborów czy zniechęcać do wspólnego życia. Ale żeby uświadomić ludziom, jakie rozbieżności mogą z czasem wyjść na jaw, podpowiedzieć, jak sobie z nimi radzić – wyjaśnia.

Do ciekawych wniosków można dojść, obliczając wartość numeryczną pseudonimu czy przezwiska. Dowiedzieć się, jak postrzega nas osoba, która w określony sposób zdrabnia nasze imię. Dlaczego dla jednych jesteśmy Joasią, a dla innych Asią, Asieńką, Asiulkiem... Niektórzy u numerologa sprawdzają, czy służy im nowy adres (numer domu i mieszkania). Bywaja też osoby, które konsultują się w sprawie nazwy swojej firmy. Donka Madej zwraca uwagę na żywotność takich marek jak Wedel, Blikle, Ford, Chrysler: – To prawdziwe potęgi, widać, że nazwiska właścicieli zagwarantowały sukces ich przedsięwzięciom.

Ludzie zwracają się do niej również w sprawie wyboru imienia dla dziecka. – Czasem malec przychodzi na świat ze swoim imieniem i matka je niejako słyszy, czuje... – przyznaje numerolożka. – Zwykle radzę wtedy: usiądźcie w spokoju, zróbcie sobie dobrą herbatę, zapalcie świeczkę, żeby stworzyć odpowiedni nastrój. Zastanówcie się, jakie imię będzie pasować dla waszego dziecka – będziecie je codziennie wypowiadać, macie się nim cieszyć! Jeśli wciąż są niezdecydowani, proszę matkę i ojca o spisanie swoich propozycji... Ale ostatecznego wyboru można dokonać dopiero po urodzinach dziecka – punktem wyjścia będzie jego liczba urodzeniowa.

To wyjątkowa liczba – nie da się jej zmienić na inną. Ma bezpośredni związek z celami, jakie obraliśmy sobie na życie, z tym, jak chcemy wykorzystać swój potencjał, nad czym pracować...

– Ale tak naprawdę – podkreśla Donka Madej – nosimy w sobie potencjał wszystkich wibracji. Człowiek jest jak fortepian. Ma w sobie wszystkie dźwięki wszechświata. W danym momencie zagra ten, który akurat przyciśniemy.

Donka Madej, numerolożka i astrolożka. Od 1965 roku aktywnie uczestniczy w badaniu zjawisk paranormalnych, współpracując z Instytutem Sugestologii i Sugestopedii prof. Łozanowa w Sofii. 

Cyfry przyporządkowane poszczególnym literom

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z