1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Psychologia

Związek karmiczny – spotkanie z duchowym bliźniakiem

Ci, którzy doświadczyli karmicznych związków twierdzą, że to mozolna, ciężka praca z której nie da się zrezygnować z powodu silnych emocji.(Fot. iStock)
Relacja, która musiała się wydarzyć. Spotykasz kogoś i masz wrażenie, że znacie się nawzajem jakbyście razem spędzili całe życie. Po raz pierwszy czujesz, że jest taki ktoś kto zna każdy zakamarek twojej duszy.  To relacja, w której jest wiele miłości, ale też sporo cierpienia. To związek, dzięki któremu przekraczasz swoje granice.

Zaczyna się całkiem zwyczajnie. Spotykacie się przypadkowo: na imprezie u przyjaciółki, na służbowym spotkaniu albo pod gabinetem lekarza. Na początku nie zwracasz na niego uwagi, może nawet cię denerwuje albo coś ci w nim przeszkadza, ale mijają dni a ty nie możesz zapomnieć o tym spotkaniu.
Bywa, że to on pierwszy się odzywa, nie wiesz skąd ma twój numer telefonu. A może to ty, pewnego dnia, nie masz pojęcia dlaczego zaczepiasz go na Instagramie albo jedziesz na drugi koniec miasta do restauracji, w której po raz pierwszy się spotkaliście.
A może po prostu kolejny raz na siebie wpadacie, przypadkiem.
Tak czy siak dzieje się coś co sprawia, że ani ty ani on nie potraficie przejść obok siebie obojętnie. I kompletnie nie ma znaczenia czy jesteście w stałych związkach, ile macie lat, co robicie w życiu i jakie macie plany na najbliższe 10 lat…

Spotkanie z duchowym bliźniakiem

Twin flame, bliźniaczy płomień, bratnia dusza, platońska druga połówka jabłka, jedna dusza w dwóch ciałach, miłość życia, lustrzane odbicie, związek karmiczny – nazw na tę relacje jest wiele.
Jedno jest pewne – czujesz, że nikt nigdy nie poruszył cię tak do żywego. Otworzył twoje serce, obudził ogromną tęsknotę za tym kimś jedynym, wyjątkowym. Czasami masz wrażenie, że świat przestaje istnieć, że tracisz kontakt z rzeczywistością, że wszystko co wydarzyło się w twoim życiu do tej pory straciło sens. Jesteście tylko wy.

Ty i On:

 1. Ciągnie was do siebie jakaś magiczna siła, której nie da się opisać. Piszecie do siebie, dzwonicie w tym samym momencie, bezwiednie siadacie zawsze obok siebie albo naprzeciwko, żeby mieć patrzeć sobie w twarz, widzieć swoje oczy. Podświadomie szukacie pretekstu, żeby nawiązać kontakt albo się odezwać jedno do drugiego. Nie możecie przestać o sobie myśleć, choć życie każdego z was próbuje toczyć się normalnym torem.
 2. Rozumiecie się bez słów a wasze ciała przyciągają się jak magnesy. Lubisz jego zapach, głos i dotyk. Znajomi twierdzą, że ewidentnie między wami iskrzy, nieznajomi uważają was za parę i to z długoletnim stażem.
 3. Czytacie w swoich myślach. On dzwoni albo pisze, kiedy tylko o nim pomyślisz. Czujesz niepokój ilekroć u niego coś złego się dzieje. Kiedy jesteście razem ty zaczynasz zdanie a on je kończy.
 4. Podobnie czujecie – choć zwykle jedno z was jest bardziej myślicielem a drugie czuciowcem, tak naprawdę macie podobną wrażliwość. Tylko jedno z was ją eksponuje a drugie ukrywa, efekt życiowych doświadczeń. Zdarza się że odczuwacie nawzajem także swoje fizyczne dolegliwości. Okazuje się np. że ty całą noc nie mogłaś zasnąć a jego w tym czasie bolała głowa. Kiedy jesteście blisko np. przytulacie się, masz wrażenie że zaciera się granica pomiędzy tobą a nim, że stajecie się jednym ciałem. Bywa że jego zapach czy dotyk przypomina ci coś bardzo ważnego, bezpiecznego ale nie możesz sobie przypomnieć co to takiego.
 5. Jeśli wydarza się między wami seks masz wrażenie, że nigdy z nikim nie przeżyłaś takiego zjednoczenia ciał, serc i dusz. Niestety często jest to jednorazowy akt, bo coś zwykle staje na waszej drodze; często macie stałych partnerów albo jedno z was nie jest gotowe na stały związek. To pierwsza bolesna rana jaką sobie zadajecie, z i pomimo miłości.
 6. Znacie się nawzajem jakbyście razem spędzili całe życie. Po raz pierwszy czujesz, że jest taki ktoś kto zna każdy zakamarek twojej duszy, dzięki czemu (choć długo nie zdajesz sobie z tego sprawy) może pomóc ci uzdrowić jakąś wewnętrzną ranę, coś ważnego uświadomić, przeżyć bolesną traumę. Słyszycie się nawzajem choć nie zawsze słuchacie, często jedno w drugim dotyka samego sedna. Bywa trudne pogodzenie się z tym, że ktoś widzi i wie o tobie wszystko, że nie da się przed nim niczego ukryć. Twój bliźniak zna twój cień a ty jego.
 1. Zmieniacie się pod swoim wpływem i uczycie jedno od drugiego. Bywa że przejmujecie od siebie nawzajem swoje przeciwstawne cechy np. jeśli ty do tej pory byłaś gadułą a on milczkiem nagle zamieniacie się rolami. Często po jakimś czasie (najczęściej wtedy kiedy akurat jesteście oddzieleni) okazuje się, że coś co cię u niego bardzo drażniło to cecha której bardzo ci brakuje np. śmianie się z samego siebie. Ty zawsze taka poważna wreszcie zaczynasz rozumieć, że warto mieć dystans do samej siebie. Ponieważ jesteście jak ogień i woda cechy, które u ciebie są bardzo mocne, u niego są słabe i odwrotnie. Jeśli przestaniecie ze sobą walczyć albo próbować zmieniać jedno drugie, poczujecie, że ucząc się od siebie nawzajem macie szansę wzbogacić samych siebie.
 2. Jest między wami równocześnie miłość i cierpienie. Kochacie się i ranicie jednakową mocno a potem wybaczacie jedno drugiemu. Każda rana zadana przez bliźniaka służy rozwojowi – twojemu, jego albo obopólnemu.
 3. Przyciągacie się i odpychacie. Raz jest między wami blisko, innym razem bardzo daleko. Przyciąga was uczucie, a odpycha lęk i ból, który przeważnie nieświadomie zadajecie sobie nawzajem. A potem i tak wracacie i karuzela się kręci.

Jedno goni drugie ucieka

Tak wygląda dynamika waszej relacji. Dopóki nie przeżyjecie swoich najsilniejszych traum. Bywa, że zamieniacie się rolami: uciekający zatrzymuje się i zaczyna gonić albo ten który goni zrezygnowany odpuszcza i wtedy uciekający zaczyna gonić. I nie chodzi tu wcale o ,,gonienie króliczka”, ta zabawa w ,,co mi zrobisz jak mnie złapiesz” ma głęboki sens. Tak naprawdę jest głównym celem bliźniaczej relacji.
Ci, którzy doświadczyli karmicznych związków twierdzą, że to mozolna, ciężka praca z której nie da się zrezygnować z powodu silnych emocji. Najcięższa harówka jakiel doświadczyli.
Bliźniak jest jak twoje lustro, w którym zobaczysz wszystko co cię boli.
W relacji pomiędzy bliźniaczymi płomieniami, jedna osoba zwykle jest bardziej emocjonalna, empatyczna, kochająca, ale też bardziej kontrolująca. To ona zwykle goni; bo wie lepiej czego partner potrzebuje, bo ma najlepszy pomysł na ich relacje, bo już wszystko sobie dokładnie zaplanowała…

Uciekający bliźniak zwykle jest bardziej stabilny, logiczny, mniej emocjonalny. Dużo w nim lęku, zwłaszcza przed bliskością. Kiedy w relacji robi się ,,za blisko, za intensywnie, za poważnie” przestrasza się i daje nogę, choć to wcale nie oznacza, że w sercu nie przeżywa katuszy.
I na tym polega główny problem i przyczyna cierpienia w relacji twin flame: jedno z bliźniąt tak bardzo chce kochać, że drugie przed nim ucieka. Choć obydwoje są głodni miłości. Im bardziej goniący naciska, kontroluje, przekonuje tym szybciej uciekający ucieka.
W pewnym monecie następuje zerwanie relacji, w realu rzecz jasna, bo w sercu i w duszy bliźniaki w momentach rozstania są i czują się jeszcze bardziej połączeni.
Bywa, że po okresie rozłąki uciekinier pierwszy wyciąga rękę a wtedy (z dużym prawdopodobieństwem) do tej pory goniący zaczyna uciekać. No i mamy syndrom czapli i żurawia.
Uczucie pomiędzy bliźniaczymi płomieniami nie podlega standardowym, wymyślonym przez człowieka zasadom i regułom. Jest czymś czego rozumem ogarnąć się nie da.
Bywa, że ci którzy go doświadczyli i próbują opisać słowami mówią: ,,Nie możemy żyć ani razem, ani osobno”.

Miłosna edukacja

Relacja w związkach karmicznych to wspaniała szkoła rozwojowa. Bez względu na to czy będziecie razem ,,na życie’’ czy nie, głównym celem waszego spotkania jest własny rozwój; dotarcie i przeżycie najbardziej bolesnych zranień po to, by dotrzeć do pokładów miłości, radości i akceptacji które ukrywają się pod największymi ranami, nauczenie się otwierania i zamykania serca bez lęku przed odrzuceniem, doświadczenie miłości, bycia przyjętym, wsparcia nawet jeśli nie dane jest wam wspólne życie.

Ważne lekcje dla goniącego:

- nauka osiągania życiowej i emocjonalnej równowagi;

- zajęcie się wyłącznie swoim życiem i nieplanowanie go innym, nawet bliskim ludziom;

- zrozumienie i akceptacja faktu, że nikogo nie można zmusić do miłości a każde spotkanie z drugim człowiekiem jest po coś;

- nauczenie się stawiania granic i szanowania granic innych ludzi;

- obrona przed zranieniami zgodnie z zasadą, że nikt nie może cię zranić bez twojej zgody;

- obrona przed manipulacją;

- puszczanie relacji które ,,nie idą”, puszczanie ludzi, którzy nie chcą być przy tobie.

Ważne lekcje dla uciekającego:

- odzyskanie kontaktu z własnym sercem, oswojenie lęku przed bliskością i miłością;

- oswojenie lęku przed czuciem i więzią z drugim człowiekiem;

- opanowanie innych strategii niż ucieczka np. zatrzymanie i powiedzenie otwarcie: nie jestem gotowy, potrzebuję czasu, zwolnijmy tempo itp.;

- zrozumienie, że im bardziej uciekasz tym bardziej bliźniak cię goni;

- przeżywanie swoich ucieczek albo potrzeby uciekania bardziej świadomie; zastanów się, dlaczego postępujesz tak, a nie inaczej, co tobą kieruje, przed czym tak naprawdę uciekasz, rozejrzyj się dookoła, co mijasz, co się dzieje kiedy jesteś w biegu;

- nie zapominaj, że goniący jest tak naprawdę tylko twoim lustrem, które pokazuje to, z czym masz problem i odwrotnie.

Ważne dla obydwojga:

- pamiętaj, że to, co widzisz w bliźniaku i co powoduje twój wewnętrzny ból i lęk, tak naprawdę jest w tobie i jest twoje;

To nie bliźniak wciska ci swoje problemy, traumy, lęki itp. on jedynie pokazuje ci twoje własne, żebyś ujrzał, co masz do przeżycia, opłakania, zmiany itp.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze