1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Odrzuceni na Facebooku - jak sobie z tym poradzić?

Odrzuceni na Facebooku - jak sobie z tym poradzić?

123rf.com
Ktoś wykreślił cię z grona znajomych na Facebooku - zdarzyło ci się to? I jak się z tym czujesz? Pewnie nie za dobrze. Ale właściwie dlaczego?

No właśnie, czy są powody, żeby rozpaczać? Zobaczymy:

1. Czy to możliwe, że bardziej boli cię nie to, że ktoś odrzucił albo nie przyjął cię, jako przyjaciela na Facebooku niż fakt, że zostałeś odrzucony? Z licznych badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że często bardziej boli nas samo odrzucenie, a nie konkretna sytuacja. Zastanów się: czy naprawdę zależy ci na byciu przyjacielem danej osoby na Facebooku?

2. Jeśli chcesz utrzymać popularność na Facebooku, przyjrzyj się krytycznie swojemu zachowaniu: czy sama zawsze przyjmujesz znajomych lub czy - pod wpływem impulsu - z dnia na dzień ich nie wyrzucasz? Jakie posty piszesz? Czy nie są zbyt wylewne, zbyt złośliwe, czy często kłócisz się z kimś publicznie? Czy jesteś dyskretnym znajomym, czy nie kryjesz się ze swoimi uczuciami, opiniami, emocjami?

3. Zastanów się, dlaczego ta właśnie osoba nie przyjęła cię w poczet znajomych lub z niego wykreśliła. Czy zrobiłaś ostatnio coś głupiego? A może to twój współpracownik czy szef, który nie chce zwyczajnie mieć na swoim koncie znajomych z pracy? Czy w ogóle masz kontakt z tą osobą? A może ona w ogóle ma mało znajomych? Zobacz, czy tu chodzi o ciebie czy o racjonalne przesłanki.

4. Co zrobisz z odrzuceniem? Przejmiesz się? Zaczniesz dręczyć tę osobę? Czy może dasz sobie spokój? Dlaczego tak bardzo chcesz być czyimś przyjacielem?

5. Jaki masz stosunek do Facebooka? Czy faktycznie jest to centrum twojego życia towarzyskiego? A może to jednak trochę za mało, by czuć się usatysfakcjonowanym? Może zamiast życia na Facebooku lepiej rozwinąć prawdziwe znajomości w tzw. realu?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze