1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Rozwój: Rozkręć się na wiosnę! cz.II

Rozwój: Rozkręć się na wiosnę! cz.II

123rf.com
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Czasem wystarczy mały impuls, by powróciła chęć do działania, pojawił się zapał w oczach, a los zaczął sprzyjać. Oto SENSowny plan energetycznej odnowy w ośmiu krokach. Niezawodny, gdy chcesz ruszyć do przodu.

Przypomnij sobie część pierwszą

Krok piąty: nowe wyzwania

Nic nas tak nie kręci jak perspektywa spełnienia marzenia, np. o egzotycznej podróży, zdobyciu wymarzonego certyfikatu, przeprowadzeniu projektu, w który chcą się zaangażować inni ludzie. Jeśli NAPRAWDĘ postanowisz zrealizować swój projekt, a nie tylko marzysz, by się ziścił, pociągnie cię ze sobą, a nawet wciągnie bez reszty. Od pewnej znajomej usłyszałam, że pisanie książki jest lepsze niż seks! Podekscytowanie, entuzjazm i satysfakcja – gwarantowane.

Krok szósty: przemeblowanie

Poprzestawiaj meble. Niby nic wielkiego, a wnosi powiew świeżości. Poza tym czynności, które przynoszą szybki efekt, działają terapeutycznie – widzisz na własne oczy swoje sprawstwo. Oto zrobiłaś coś, czego efekt jest błyskawiczny.

To ważne, zwłaszcza wówczas, gdy w innych dziedzinach życia jest zastój, pomimo twoich starań. Jeśli meble są za ciężkie do przestawiania – zmień dodatki. Stare zasłony, obrusy, narzuty na kanapę – na bardziej żywe, optymistyczne, energetyczne, np. w kolorze żółtym, zielonym, pomarańczowym, turkusowym czy czerwonym.

Krok siódmy: dobre nastawienie

Znów możemy sięgnąć do starohinduskich mędrców. Ajurweda radzi: myśl prosto, myśl o wartościach. O tym, co jednoczy, co łączy: o miłości i o radości. Ciesz się tym, co masz. Spędzaj czas z ludźmi, których kochasz, którzy są życzliwie nastawieni do ciebie i do świata. Dokonuj w życiu prostych wyborów.

Krok ósmy: nowa miłość

Nawet jeśli już z kimś jesteś, zakochaj się w nim znowu. Naukowcy wykazali, że wystarczy zachowywać się jak zakochana para, czyli patrzeć sobie w oczy, trzymać się za ręce, chodzić na randki – by wpaść w przyjemny stan zakochania. Spróbuj, to działa, oczywiście wymaga współpracy partnera, ale to chyba nie jest trudne – znów chodzić na randki…? No i seks smakuje potem lepiej, a seks, jak wiadomo, ten to dopiero potrafi rozkręcić…

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze