1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

15 powodów do radości z lata

123rf.com
Słońce, ciepło, dłuższe dni – czujemy już lato. Nie trwa ono długo, dlatego warto uświadomić sobie powody do radości z lata.

Latem można a nawet trzeba:

1. Wstać wcześnie, by obserwować wschód słońca. Każdy z nich jest inny, nigdy nie zobaczysz po raz drugi tego samego świtu.

2. Chodzić a nawet tańczyć w deszczu bez parasola. Dać się zmoczyć deszczowi to poczucie wolności i młodości.

3. Myć samochód pod chmurką. Jeśli podejdziesz do tego, jak do fajnej zabawy, skorzystasz ty, samochód oraz twoja kieszeń.

4. CzęstoPo prostu.

5. Cieszyć się letnimi nocami, chodząc na spacery długo po zmroku.

6. Kąpać się w jeziorach, rzekach, morzu, oceanie. Słońce, woda i wiatr sprawiają, że więcej jest w nas witalności i radości z życia.

7. Wybrać się na rodzinny piknik. Wiklinowy koszyk z kanapkami, owocami, ciasteczkami i lemoniadą, koc, gra w badmintona lub w piłkę. A wszystko na łące w promieniach letniego słońca.

8. Uprawiać ogród lub rośliny na balkonie. Bezpośredni kontakt z ziemią i zielenią pozwala poczuć kontakt z planetą, na której żyjemy.

9. Spacerować wzdłuż plaży. Fale uderzające o brzeg morza, miękki piasek pod stopami, daleki horyzont. Spacer wzdłuż morskiej plaży jest jak medytacja. .

10. Położyć się na trawie i oglądać chmury. Relaksacyjna zabawa otwierająca pokłady własnej kreatywności.

11. Grillować, co nam się tylko podoba. Nie tylko kiełbasę i karkówkę, ale również ryby, sery, warzywa. Posiłek na świeżym powietrzu w gronie bliskich ludzi to uczta dla ciała i duszy.

12. Malować pejzaże pod chmurką. Wydaje ci się, że nie umiesz? Spróbuj!

13. Jeździć na wycieczki za miasto. Samochodem albo rowerami można wybrać się za miasto i sprawdzić, co się dzieje za jego obrzeżami.

14. Uczestniczyć w festynach i koncertach na świeżym powietrzu. Tylko latem możesz w ten sposób bawić się bez dachu nad głową.

15. Jeść mnóstwo świeżych owoców i warzyw. Smacznie i zdrowo!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze