fbpx

Toksyczni ludzie w pracy – jak sobie z nimi radzić?

Toksyczni ludzie w pracy - jak sobie z nimi radzić?

Czym jest toksyczność w pracy? W jaki sposób organizm nam sygnalizuje, że mamy do czynienia z toksyczną osobą? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi” Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej.

„Nie ma właściwie żadnego obszaru w życiu człowieka, w którym nie można by znaleźć jakiejkolwiek „toksyny”. Wszystko, co nas spotyka może być toksyczne. Czy to znaczy, że te wszystkie aspekty życia są trujące? To oznacza, że bywają wyniszczające, niezdrowe i robią nam krzywdę!”

Problem z toksycznością w relacjach zawodowych to jeden z częstszych, z jakim spotykamy się w naszym życiu. Toksyczni znajomi, toksyczny szef – problem toksyczności w pracy jest powszechny i borykają się z nim ludzie na całym świecie.

Co robić, gdy twój szef nieustannie krytykuje lub sprawia że się go boisz? A może przywłaszcza sobie zasługi pracowników? Jak poradzić sobie z donoszącymi lub generującymi konflikty koleżankami?

Czy władza jest toksyczna? Jak nie stać się toksycznym po awansie? Co wtedy, gdy nie możemy, lub z różnych powodów nie chcemy odejść z pracy w której jesteśmy zmuszeni do obcowania z osobą toksyczną? Jak możemy ochronić swoje emocje? Odpowiedzi znajdziesz w rozmowie Katarzyny Miller z Joanną Olekszyk oraz w książce „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi”.

 

Więcej informacji znajdziecie w książce „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi” Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej, Wydawnictwo Zwierciadło.

Instrukcja obsługi toksycznych ludzi
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze