1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

7 tajemnic szczęśliwych singli

123rf.com
Okazuje się, że są duże korzyści z bycia singlem. Jeśli podejdzie się do tego doświadczenia świadomie i dojrzale, można zyskać silne poczucie siebie. Poznać się i wreszcie zaufać sobie. Oto 7 tajemnic szczęścia ludzi, którzy żyją w pojedynkę.

Szczęśliwi single:

1. Patrzą do wewnątrz. To ważny krok w kierunku poznania siebie. Kiedy jesteśmy w relacji, zazwyczaj skoncentrowani jesteśmy na tym, żeby działała ona w określony sposób a partner spełnił nasze potrzeby i oczekiwania. Jego osobą pragniemy zaspokoić nasze deficyty psychiczne, oswoić własne lęki
. O własnych wewnętrznych przeżyciach dowiadujemy się dopiero gdy jesteśmy sami, kiedy nie projektujemy swoich przeżyć na drugą osobę. Dojrzały psychicznie singiel wykorzystuje czas, kiedy jest sam, na dogłębne poznanie siebie.

2. Postanowili na inne ważne dla siebie relacje.
Miłosny związek jest jedną z relacji, którą można się cieszyć. Samotność nie musi oznaczać osamotnienia. Są jeszcze przyjaźnie, relacje z dziećmi, rodzeństwem, współpracownikami, sąsiadami. Szczęśliwy singiel wcale nie jest sam.

3. Uważają, że bycie samemu nie jest niczym wstydliwym.
Nie wiążą z tym swojego poczucia własnej wartości. Mają oni przekonanie, że jest to dla nich ważne doświadczenie, służące ich rozwojowi.

4. Potrafią godzić bycie samemu z towarzyskością.
Oni wiedzą, że dla ludzkiej psychiki dobre są zarówno samotne chwile, jak i te spędzone wśród ludzi. Potrafią korzystać i z jednej, i z drugiej opcji.

5. Chcą być samowystarczalni. Potrafią samodzielnie podejmować decyzje i brać za nie pełną odpowiedzialność. Badania wskazują, że ludzie samowystarczalni cieszą się dobrym samopoczuciem, są mniej narażeni na przeżywanie negatywnych emocji.
Niezależność wcale nie musi oznaczać braku zainteresowania różnymi perspektywami czy opiniami innych ludzi. To wewnętrzne rozeznanie się w sobie.

6. Mają kontakt ze swoim sercem.
Chociaż nie mają partnera, potrafią kochać i zachwycać się światem. Miłość ma dla nich charakter uniwersalny i bezwarunkowy.

7. Żyją pełnią życia. Szczęśliwi single nie mają poczucia, że czas im ucieka i że zmniejszają się ich szanse na ułożenie sobie życia we dwójkę. Jest odwrotnie – oni mają przekonanie, że z wiekiem ich życia staje się ciekawsze
i bardziej pełne smaku. Dzieje się tak dlatego, że wysycają je do dna. Często nie mają czasu zastanawiać się nad tym, że są singlem, bo tak bardzo zajęci są życiem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze