1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

5 pomysłów na wiosenną randkę

123rf.com
Wiosną szczególnie otwieramy się na świat, ludzi i nowe spotkania. To dobry moment na znalezienie „tego jedynego” lub „tej jedynej” i rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. Jak powinna wyglądać wiosenna pierwsza randka?

Wybranie miejsca i znalezienie pomysłu na pierwszą randkę jest bardzo ważne i zdradza wiele o zapraszającym. Pamiętaj o tym, żeby nie narzucać swojej woli i dbać o komfort drugiej osoby. Jeśli wspólnie wybierzecie interesujący scenariusz, którego jeszcze nie praktykowaliście na swoich pierwszych randkach – będziecie mieli nowe, wspólne wspomnienia, a to świetny kapitał na start nowej znajomości. Poniżej kilka propozycji:

Klasycznie
w restauracji Romantyczna restauracja zawsze sprawdza się na pierwszej randce. To świetny sposób na poznanie się i skonfrontowanie wyobrażeń z rzeczywistością. Także połączenie wizyty w kawiarni z krótkim spacerem będzie świetnym pomysłem, zwłaszcza dla osób, które znają się krótko -  niezobowiązujące spotkanie w miejskim zgiełku pozwoli łatwo się wycofać, jeśli między wami nie zaiskrzy.

Dla aktywnych
Coraz częściej słyszy się o randkach, w trakcie których ludzie wspólnie biegają lub jeżdżą na rowerze. Należy jednak pamiętać o odpowiednim urozmaiceniu takiego spotkania. Wybierając trasę biegową, poszukaj romantycznych zakątków, a na trasie rowerowej zaplanuj interesujące przystanki, podczas których będziecie mogli po prostu porozmawiać. Taki scenariusz wygląda ciekawie, ale nie zapomnij skonsultować swojego pomysłu z drugą stroną.

Kameralne spotkanie w gronie znajomych
Jeśli jesteś na takim etapie, że obawiasz się pozostać sam na sam z obiektem swych westchnień, zaproponuj wspólne wyjście na kameralną imprezę: wernisaż, domówkę lub spotkanie z przyjaciółmi na mieście. Unikniesz niezręcznej ciszy, która zdarza się często na pierwszym spotkaniu, a w towarzystwie na pewno znajdzie się ktoś, kto potrafi rozkręcić nawet najbardziej drętwe spotkanie.

Piknik
Świetnym rozwiązaniem, które będzie i romantyczne, i jednocześnie lekko niezobowiązujące, jest piknik. Ciekawym pomysłem będzie też połączenie wyprawy rowerowej z piknikiem za miastem. Podczas takiego spotkania możecie poznać nawzajem swoje preferencje kulinarne, zagrać w ulubione gry planszowe, słuchać muzyki czy śpiewu ptaków w plenerze.

Nietypowe miejsce
Jeśli chcesz, aby wasze spotkanie było czymś więcej niż zwykłym spotkaniem, zaproponuj nietypową scenerię. Randka na ostatnim piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, wyprawa do wesołego miasteczka, rejs rowerem wodnym – im ciekawsze i bardziej nietypowe rozwiązanie, tym lepiej. Pamiętaj jednak o gustach tej drugiej osoby, pod wpływem emocji łatwo przesadzić i zrazić ją do siebie.

Jak radzą sobie inni na pierwszej randce i jak sprawdza się formuła klasycznej randki w restauracji? Tego dowiesz się w czwartek o 20:40 na TVP2 w programie „Pierwsza randka”.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze