1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Partnerka idealna - jakich kobiet szukają mężczyźni

fot.123rf
fot.123rf
Ponadprzeciętnie wysoki, z poczuciem humoru i bardzo czuły – o takim mężczyźnie marzą kobiety. A panowie? Jaka powinna być ich zdaniem partnerka idealna?

Nie będzie tu wielkiego zaskoczenia. Według mężczyzn wymarzona kobieta powinna być przede wszystkim… kobieca. I tego zdania trzymają się wręcz od czasów kamienia łupanego. No dobrze, ale co na tę „kobiecość“ właściwie się składa?

Wierna i atrakcyjna

– Mężczyźni szukają partnerek czułych, wrażliwych i opiekuńczych – pomaga w rozszyfrowaniu męskiego punktu widzenia psycholog Adriana Klos z ośrodka „Strefa zmiany”. – Nie pociągają ich natomiast cechy, które kulturowo uznawane są za typowo męskie, jak solidność, logiczne rozumowanie czy waleczność – dodaje.

Badacze ewolucyjni Todd K. Shackelford i David M. Buss dorzucają do koszyczka męskich pragnień jeszcze jedno – wierność. Tłumaczą to tym, że zarówno człowiek pierwotny, jak i żyjący współcześnie, pragnienie przede wszystkim przekazać swoje geny. A mężczyźni mają o wiele trudniejsze zadanie, bo nigdy nie mogą być w stu procentach pewni, czy potomstwo, które całują na dobranoc, na pewno ma ich DNA. Jakiś czas temu opinię publiczną zelektryzowała wiadomość, że podobno co dziesiąty mężczyzna wychowuje nie swoje dziecko, nie będąc tego świadomym. Ale wierna partnerka musi spełniać jeszcze jeden warunek – być atrakcyjna fizycznie. I tu mamy kolejną kwestię sporną: atrakcyjna, czyli jaka?

Taka, żeby odpowiadała twojemu wyobrażeniu atrakcyjności – twierdzi Michael Lukas Moeller, autor książki „Jak zaczyna się miłość? Pierwsze trzy minuty”. Terapeuta par uspokaja jednak, że mężczyźni zwykli przypisywać kobietom o danym typie urody określone cechy charakteru, a zatem atrakcyjność fizyczna jest tylko przykrywką do odnalezienia czegoś głębszego. Jego zdaniem mężczyźni poszukują kobiet ciepłych i czułych, naturalnych i otwartych.

Ideał? Daleki od ideału!

Odpowiedzialna, troskliwa, czuła, szczera, seksowna, delikatna, wrażliwa i uczciwa – to najbardziej pożądane cechy kobiety według polskich internautów, biorących udział w badaniu portalu MyDwoje.pl. Z kolei najrzadziej poszukiwane są takie zalety jak dokładność, logiczność, praktyczność, refleksyjność, rzetelność, siła, solidność, systematyczność i zręczność. Mężczyźni stawiają zatem na takie predyspozycje u partnerek, które predestynują je bardziej do stworzenia udanego związku niż… biznesu. I słusznie. Nie lubią też przesady. O ile wrażliwość jest w cenie, to już refleksyjność zdecydowanie odstrasza. Lepsza jest też delikatność niż siła, uczciwość niż rzetelność. Nigdy natomiast za mało seksowności! Panowie nie chcą też najwidoczniej, by panie przodowały w rejonach zarezerwowanych do tej pory dla nich: logiczne myślenie, solidność, zręczność. Można też odnieść wrażenie, że wolą, by ich wybranka nie była zbyt doskonała. Dokładna? Brrr… systematyczna? Broń Boże! I jest w tym wiele zdrowego rozsądku – przy takiej kobiecie można czuć się sobą i pozwolić sobie na małe wpadki, niedoskonałości czy wady.

Bezkonkurencyjna Anna Przybylska

Najseksowniejsze kobiety świata to – jak wynika z rankingów przeprowadzanych przez szacowne pisma i magazyny – głównie piosenkarki: Jennifer Lopez („People”), Rihanna („Esquire”) i Cheryl Cole („FHM”). W polskich rankingach najczęściej zwycięża aktorka Anna Przybylska („Playboy”), rok temu za najpiękniejszą według magazynu „Viva!” została uznana sportsmenka Justyna Kowalczyk. Magazyn „Esquire” pokusił się także o sporządzenie listy najseksowniejszych przedstawicielek poszczególnych krajów. Według redaktorów Polskę w tej kategorii najgodniej reprezentuje aktorka Alicja Bachleda-Curuś.

Większość zwyciężczyń rankingów to – jak się okazuje – brunetki o pełnych ustach. Czyżby mężczyźni już nie woleli blondynek? – Wahania w tę czy tamtą stronę to tylko kwestia estetyki. Najważniejsze pozostało bez zmian. Mężczyźni chcą, żeby ich partnerki dobrze wyglądały, a kobiety, by ich partnerzy byli bogaci i odnosili sukces. I w tej kwestii niewiele zmieniło się od czasów prehistorii i pewnie jeszcze długo się nie zmieni – komentuje Tomasz Łysakowski, trener biznesu, ekspert w dziedzinie psychologii i mediów.

A o jakim mężczyźnie marzą kobiety? Zobacz artykuł w grudniowym numerze magazynu SENS „Pan idealny”!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze