1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Dobrane pary - jak oni to robią?

Dobrane pary - jak oni to robią?

123rf.com
123rf.com
Znasz pary, które wydają się idealnie dobrane? Czy były takie od samego początku zgodnie z regułą: trafił swój na swego, czy to efekt ciężkiej pracy? Jak stać się dobraną parą?

Oto kilka wskazówek, które mogą korzystanie wpłynąć na twój związek:

1. Ciesz się swoim partnerem. Na każdym kroku doceniaj jego, wasz związek, nie zapominaj, ile radości ci daje.

2. Tori Amos śpiewa: "The sexiest thing is trust" (najseksowniejszą rzeczą jest zaufanie) i to prawda. Nie bój się ufać: ani jemu, ani sobie.

3. Empatia - nie zapominaj o niej. Bądź dla niego, dla siebie, dla was współodczuwająca, wyrozumiała i rozumiejąca.

4. Pozwól na wspólne sprawy, na wspólne zainteresowania, spędzanie czasu i budowanie wspólnych pasji. To nie tylko rozwija ciebie, ale również wzmacnia więzi między wami.

5.Okazuj troskę, uwagę i zainteresowanie, na jego potrzeby ale też wspólne. Bądź dla niego i dla was świadomie i uważnie.

6. Bądź tolerancyjna dla jego dziwactw, poczucia humoru czy chwilowych pasji, chyba że zaczynają negatywnie oddziaływać na wasz związek.

7. Pomagaj, wspieraj, doradzaj, jeśli cię o to prosi. Związek, gdy facet najpierw pyta swojej ukochanej o zdanie - nie dlatego, że tak musi, ale dlatego, że wie, że jej zdanie jest zawsze sensowne - to najlepsza możliwa sytuacja.

8. Pracuj nad komunikacją. To właśnie mniejsze i większe nieporozumienia, zwroty typu: "nie dogadaliśmy się, myślałam, że chodzi ci o coś innego, etc.", źle działają na kompatybilność w związku. Warto pracować nad tym, byście podobnie rozumieli zwrot: "zaraz wracam" czy żeby "nic nie szkodzi" znaczyło właśnie to, co ma znaczyć. Komunikacja to podstawa. Wymiana myśli i słuchanie, co partner ma do powiedzenia - również.

Źródło: Psychology Today.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze