1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Siedem sposobów na zdrowy, radosny związek

123rf.com
123rf.com
Jest wam dobrze razem, ale ty już martwisz się, jak długo to potrwa? Praca nad związkiem to codzienna harówka. Tu znajdziesz kilka wskazówek, jak uczynić ją lżejszą.

1. Wzajemny szacunek. Jeśli zadbasz o to i na każdym kroku będziesz okazywać swój szacunek partnerowi, wasze trudne rozmowy, sprzeczki czy zwykła różnica zdań będą o wiele łatwiejsze.

2. Argumenty, nie kłótnia. Jeśli się nie zgadzacie, lub nie podoba ci się zachowanie partnera, wytłumacz, na czym polega twoje niezadowolenie. Rozmawiaj na spokojnie, nie krzycz i nie dąsaj się, nie zmuszaj go do domysłów, bo raczej sam nie wpadnie o co ci chodzi.

3. Zgoda na seks. Ważne, byście oboje wiedzieli co lubicie, jak lubicie i na co się nie zgadzacie w łóżku. Seks ma być przyjemnością a nie karą czy obowiązkiem.

4. Zgoda na bycie rodzicem. To trudna kwestia, ale zanim zostaniesz matką, ważne, byście porozumieli się co do tego, jak widzicie wspólne wychowywanie dzieci i czy zgadzacie się we wszystkich kwestiach. A potem te uzgodnienia egzekwujcie.

5. Równość w dysponowaniu pieniędzmi.Nieważne ile zarabiacie, razem decydujcie o tym, na co i jak wydajecie swoje pieniądze. Żadnych ukrytych kont, żadnego oszukaństwa.

6.Wspólne cele i wartości. Jeśli macie podobną wizję życia, podobne plany, które się nawzajem nie wykluczają i cenicie te same rzeczy - jest dobrze.

7. Zabawa! Pamiętaj, związek to nie tylko prawa i obowiązki, to radość z bycia z drugą osobą. Doceń to, że ktoś chce spędzać z tobą czas, i ciesz się jego towarzystwem!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze