1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Sztuka randkowania - 10 punktów

Sztuka randkowania - 10 punktów

Chodzenie na randki może stać się nie tylko przyjemnością, ale także cennym doświadczeniem, dzięki któremu dowiesz się ważnych rzeczy o sobie i zdefiniujesz, jaka relacja może przynieść ci satysfakcję i spełnienie.

1. Bądź realistką

Jeśli marzysz o księciu z bajki koniecznie na białym koniu, zamykasz się na jakiś inny fajny, męski egzemplarz. Zweryfikuj swoje oczekiwania. Zastanów się, czy nie stawiasz zbyt wysoko poprzeczki, nie jesteś zbyt sztywna, zbyt wybredna, nie przesadzasz?

2. Bądź konkretna

Kiedy już sprawdzisz poziom swojego realizmu, poczuj co jest dla ciebie naprawdę ważne w wyborze mężczyzny. Wybierz postawę po środku - nie idź na niezdrowy kompromis, ale też nie bądź zbyt surowa. Chodzi tu o uważność na szczegóły, które właśnie dla ciebie są istotne. Dobre maniery, szczery uśmiech, błyskotliwość?

3. Weź odpowiedzialność

Za nasze niepowodzenia najczęściej winna jest nieświadomość, niewiedza o sobie samej. Jeśli znowu jesteś na randce z lekkomyślnym bawidamkiem, wejrzyj w głąb siebie. Zastanów się, co to o tobie mówi. On jest odbiciem stłumionej części twojej psychiki. Może jesteś zbyt kontrolująca, kiedy on cieszy się życiowym luzem?

4. Bądź aktywna

Nie czekaj, aż ktoś do ciebie zadzwoni. Wyjdź z domu, choćby do sklepu, do kawiarni, do parku na jogging. Bywaj wśród ludzi. To jest twoje życie, a nie próba generalna.

5. Nie zadowalaj się byle czym

Kiedy jesteś w restauracji i masz ochotę na kurczaka, nie zamawiasz szarlotki. Tak samo jest z randkowaniem. Czasem po prostu nie ma sensu tracić czasu na pewne spotkania. Przecież już wiesz, co jest dla ciebie ważne.

6. Często dokonuj przewartościowań

Przewartościowania to coś, co przybliża nas do siebie. Zmiana zdania oznacza, że żyjesz, bo odkrywasz siebie na nowo. Nigdy nie zwracałaś uwagi na mężczyzn z długimi włosami? A teraz właśnie ktoś taki chce się z tobą umówić i to ci się podoba? Sprawdź to!

7. Wyciągaj wnioski

Bądź czujna na skutki wydarzeń, w których uczestniczysz. Jeśli zachowasz świadomość, zobaczysz ciąg zdarzeń, które doprowadzają cię do określonych sytuacji. Dlatego dobrze jest pisać o swoich doświadczeniach. Pisanie dziennika, pamiętnika, bloga pozwala nam stanąć w dobrym miejscu obserwatora. Jeśli jakaś sytuacja powtarza się, zapytaj siebie - czego poprzednim razem nie zrobiłam? On jest nieprzyjemny? Może dobrze byłoby dla mnie, żebym ostrzej zareagowała lub po prostu wyszła z restauracji?

8. Przekraczaj swoje granice

Masz problem z tym, żeby nie mówić zbyt dużo? Na randce poćwicz bycie tajemniczą. Trudno być ci prostolinijną? Odważ się na to.

9. Bądź świadoma

Zwróć uwagę, jak się czujesz na randce. Czy jesteś swobodna? Zaciekawiona? Czy wręcz przeciwnie - czujesz skrępowanie i nudę? Jeśli będziesz na bieżąco ze swoimi uczuciami, będziesz wiedziała co dalej robić.

10. Nie wypieraj lęku

Randka z mężczyzną, to zawsze konfrontacja z uczuciami, często także z lękiem. Czujesz strach? Przed czym? Często dotyczy on odrzucenia, rozczarowania. Mając świadomość, że on w tobie jest, wejdź w tą sytuację. Przejmij nad nim kontrolę, a stanie się on twoim sprzymierzeńcem.

Jak flirtować? - 6 wskazówek - TUTAJ

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze