1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Seks: Siedem męskich grzechów głównych

Seks: Siedem męskich grzechów głównych

123rf.com
Przekonanie o tym, że wie się wszystko, wiedzie na manowce zawsze. W seksie wiedzie do rozpaczliwie ślepego zaułka. Jeśli masz w głowie seksopedię, to świetnie, należysz do rzadkiego gatunku. Nie trwaj tylko w przekonaniu o jej uniwersalnej słuszności, bo po pierwsze kobiety się różnią, po drugie zawsze jest pole do ulepszeń.

Naturalne, że uczymy się o seksualności skąd się da, naturalne też, że nie zawsze te wzorce są najlepszej próby. Dlatego, skoro już tu trafiłeś, rzuć okiem na kilka podstawowych błędów, jakie popełniają mężczyźni uprawiając seks z kobietami.

1. Wiem, co lubią kobiety

Możesz wiedzieć, co lubiła twoja poprzednia partnerka, ale, gdy jesteś z kolejną przekładanie wiedzy nie zadziała.  To nie motocykl jednego producenta i jednego modelu. Kobiety różnią się od siebie. Nawet ze stałą partnerką potrzebujesz co jakiś czas dowiedzieć odświeżyć się, co ją cieszy i podkręca. Czy jesteś pewien, że nie ma już nic do odkrycia? Zmiany w kobiecym temperamencie są związane z hormonami, wiekiem, fazą związku, macierzyństwem. Oczywiście podstawy anatomiczne pozostają bez zmian, reszta to interpretacja, której warto się nauczyć.

2. Mam wszystko, czego kobieta potrzebuje

Masz dużo. Ciało - dłonie, język, penisa. Emocje. Zapach. Wystarczająco dużo, żeby być pełnowartościowym partnerem seksualnym, z odrobiną wiedzy i pomysłowości zmienisz się w artystę. Nie zakładaj, że kobieta nic więcej nie potrzebuje, bo to mylne założenie. Pewne wyspecjalizowane komórki w kobiecej łechtaczce odpowiadają tylko za odbieranie wibracji i nacisku. Włączenie do seksu np. wibratora zazwyczaj okazuje się objawieniem, którego siły żadna ze stron się nie spodziewała.

3. Kobiety czują tak samo

W wielu sprawach jesteśmy podobni. Łechtaczka może mieć erekcję, podobnie jak penis. Perineum u obu płci równie dobrze odpowiada na bodźce, a obecność prostaty zarówno kobietom, jak i mężczyznom daje taką samą frajdę. Są jednak sprawy różne. Na przykład wrażenia płynące z penetracji. Mężczyzna, który wsuwa penisa do waginy doświadcza wielkiej przyjemności. Przyjemność ta nie zawsze jest dzielona przez kobietę. Po prostu wnętrze pochwy jest dużo mniej wrażliwe, niż jej zewnętrze. A nawet specyficzne punkty, jak punkt G, znajdujące się wewnątrz, potrzebują dłuższej stymulacji, żeby zastartować. Dlatego też penetracja nie jest ulubioną metodą dochodzenia do orgazmu, dla bardzo, bardzo wielu kobiet. Tym bardziej, że w seksie możesz łączyć więcej niż jedną technikę, stymulację, łączyć źródła przyjemności i nigdy się nie znudzić.

4. Wiem, gdzie jest łechtaczka

Dobrze jest mieć podstawy. Wiedza i doświadczenie ciągle mogą być wzbogacane. Gdy już wiesz, gdzie znajduje się żołądź łechtaczki, dowiedz się więcej o jej pozostałych 20 częściach. Gdzie sięga? Gdzie się kończy? Po drodze możesz się zdziwić, czytając, że łechtaczka ma dwa razy tyle zakończeń nerwowych, co ty na swoim penisie. A jest jeszcze tyle świetnych miejsc - punkt G, anus, mapa stref erogennych. Nie opieraj się tylko na swoich doświadczeniach. Czytaj, oglądaj filmy z wartościowszych źródeł niż brazzers, chodź na warsztaty sam lub z partnerką.

5. Wilgoć oznacza podniecenie

Przekonanie bez sensu. Gdy kobieta jest wilgotna wcale nie musi mieć ochoty na seks. I na odwrót, gdy jest mniej nawilżona, nie oznacza, to braku podniecenia. Ilość wilgoci zależy od mnóstwa czynników min. fazy cyklu hormonalnego. Dlatego do nawilżania wymyślono lubrykanty, a najlepszą metodą, żeby dowiedzieć się, jak ona się czuje, jest zadanie pytania. Jeśli jesteś pewien, że „ona zawsze powie, że nie ma ochoty”, sprawdź. Zadawaj pytania, słuchaj i naprawdę bądź otwarty na odpowiedź. Partnerka, czując akceptację z twojej strony będzie mogła naprawdę powiedzieć kiedy i czego pragnie.

6. Faceci robią, a nie mówią

Tylko otwarta rozmowa o seksie może przenieść was na poziom wyżej. Określenie swoich potrzeb, poznanie potrzeb partnera to podstawy, żeby seks nie zrobił się nudny po dwóch latach. Z czasem, gdy będziecie czuć się pewniej wobec siebie, możecie zacząć zdradzać sobie ukryte fantazje i zacząć je realizować. Tylko powoli, tutaj też potrzebne jest wyczucie.

7. Orgazm oznacza fajerwerki

Są rożne rodzaje natężenia i rodzaje orgazmu. Jedne rozpływają się po ciele inne są tak silne i intensywne, że trzeba po nich chwilę dochodzić do siebie, jeszcze inne smakują dobrze tylko w długiej serii, kiedy ich intensywność narasta. Nie ma dobrego orgazmu, ani złego orgazmu. Bywają za to ciche i głośne, krótkie i długie, totalne i takie trochę tylko.

Nieważne jak daleko jesteś na ścieżce do mistrzostwa, zawsze warto poszerzać horyzonty.  Rutyna zabija pożądanie i zamienia kunsz w rzemiosło, dlatego dbaj o nie, dla siebie i dla niej.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze