1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks
 4. >
 5. Koniec z rutyną w związku

Koniec z rutyną w związku

123rf.com
Kolejne badania psychologów potwierdzają: to, co zabija związek, to rutyna. Jeśli chcesz być szczęśliwa w związku, musisz nad nim pracować.

Od tego jak długo para będzie w sobie zakochana zależy to, jak atrakcyjnie spędza ze sobą czas. Jeśli wasze "bycie razem" ogranicza się do wspólnych posiłków i oglądania telewizji, a w weekend spotkaniem ze znajomymi lub rodziną - jesteście na najlepszej drodze do znudzenia się partnerem czy partnerką oraz popadnięcia w smutną związkową apatię. Jak do tego nie dopuścić?

 • uatrakcyjnij wasze wieczory i poranki. Może warto obudzić się wcześniej rano, by zaskoczyć ukochanego miłosnymi igraszkami? A wieczorem - jeśli wracacie do domu o podobnej porze - zaciągnij go do kuchni. Wspólnie wymyślcie i ugotujcie potrawę, potem wynagrodzisz go deserem w łóżku.
 • planujcie razem weekendy. Może zamiast do rodziny, wyskoczycie do pobliskiego parku na narty biegowe, zamiast do galerii handlowej - na romantyczny spacer albo na basen? Ruch to zdrowie, krew szybciej krąży, podnosi się poziom endorfin, człowiek nabiera ochoty na coś więcej niż wieczór przed telewizorem.
 • zaplanujcie jakiś weekend poza miastem - albo w innym mieście. Warto skorzystać z promocji linii lotniczych i zorganizować sobie romantyczny weekend w Londynie, Berlinie czy Barcelonie. Albo uciec z miasta, na wieś, do lasu, nad jezioro. W każdej części Polski znajdziemy gospodarstwo agroturystyczne, a zmiana klimatu pozwoli nam wyrwać się ze zgubnej rutyny.
 • co was interesuje, jakie macie hobby? Może wraz z nadejściem wiosny warto zainwestować w coś nowego - w nowy sport, w nowy przewodnik po Polsce albo w rowery i zrobić z tego dobry użytek. Im więcej bodźców, tym większa ciekawość świata, ale też siebie nawzajem.
 • pamiętaj, że dzień kończy się w sypialni. I choć najwygodniejsze do spania są bawełniane podkoszulki, to czasem warto założyć seksowną halkę. Zapalić zapachowe świece. Włączyć muzykę. I nie pozwolić ukochanemu za szybko zasnąć.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze