1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Kinky seks robi furorę

Kinky seks robi furorę

Kinky seks to wyjście poza standardowe formy ekspresji seksualnej i sięganie po... i tu zaczyna się wyzwanie. (Fot. iStock)
Kinky seks to wyjście poza standardowe formy ekspresji seksualnej i sięganie po... i tu zaczyna się wyzwanie. (Fot. iStock)
To słowo powolutku przedziera się do polszczyzny i choć już słyszę głosy, jak bardzo nie potrzebujemy kolejnych zapożyczeń z angielskiego, to jestem pewna, że kinky seks wygra. Samego słowa „kinky” nie da się dokładnie przełożyć, bo kinky... to kinky.

„Kinky” nie oznacza po prostu perwersji, choć można tak widzieć cały kontekst znaczeń, jaki buduje. Kinky seks to wyjście poza standardowe formy ekspresji seksualnej i sięganie po... i tu zaczyna się wyzwanie. Bo słowem "kinky" opisywać można liczną grupę działań. I są one zróżnicowane - od zupełnie "niewinnych" jak przebieranie się i odgrywanie scenek do zupełnie "XXX", jak cuckold. Jeżeli oglądaliście film "Guzikowcy" - znakomitą czeską komedię o ludziach doznających zaspokojenia przez urywanie pośladkami guzików z kanap - wiecie czym jest kinky po czesku. Jak będzie wyglądało kinky po polsku, pokaże czas.

Zasadniczo, jeżeli pan lub pani lubią ubierać się w lateks i tak chodzić na imprezy oraz tak uprawiać seks, to to jest kinky. Jeśli korzystają w sypialni z gadżetów erotycznych, przywiązują się do łóżek, zasłaniają oczy - także to jest kinky. Jeżeli do zabawy zaprzęgniemy pejcze - również. Jeżeli para, konsensualnie i świadomie uprawia praktyki BDSM, także możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z kinky seksem. Seks analny to jednak nie to samo, co seks w trójkącie, a obydwie rzeczy można spointować - jesteśmy kinky. Cały kinky seks można stopniować, zarówno wprowadzając go do sypialni, jak i próbując intelektualnie zrozumieć, bo gradacja jest jedyną jego bezdyskusyjną właściwością.

Pojęcie kinky jest właśnie dlatego nieprzetłumaczalne, że polskie znaczenia odsyłają do słów - stygmatów, jak wspomniana perwersja. A kinky jest określeniem także dla zwykłych, nie krzywdzących nikogo ludzi, którzy realizują swoje smaczki, biegając w seksownych skórzanych gorsetach, masturbując się w parze albo nagrywając sobie filmy z własnej sypialni. Polski będzie zalewany anglicyzmami, ponieważ nie wytworzyliśmy neutralnego słownictwa na opis całego mnóstwa czynności, stanów i rzeczowników związanych z seksem. Cytując za Boyem-Żeleńskim: "Jak mam nazwać obcowanie dwóch przeciwnej płci Polaków?". Tym bardziej, że płcie mogą już być takie same, a i obcowanie coraz bardziej ciekawe się robi.

Dla zainteresowanych tematem, ciekawe pozycje na temat kinky seksu:

  • "Love me like you hate me", Erica Lust
  • "Different Loving: The World of Sexual Dominance and Submission", czyli "Inna rozkosz", William Brame, Gloria Brame, Jon Jacobs (wyd. Czarna Owca)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze