1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

10 rad na złamane serce

123rf.com
Zarówno przyjemność zakochania, jak i ból rozstania są wpisane w nasze życie. To drugie jest, rzecz jasna, trudniejsze. Jak się zaopiekować złamanym sercem?

1. Przejdź przez depresyjne nastroje

One nieuchronnie się pojawią i ważne jest, żeby przejść przez nie a nie obok nich. Przyjęcie bólu, umacnia. Pozwala iść dalej w procesie uzdrawiania złamanego serca.

2. Pobądź sama

Z leku przed samotnością i pustką, nie rzucaj się w nową relację. Prawdziwą siłą daje doświadczenie, że nie potrzebujesz nikogo i niczego do tego, żeby być szczęśliwą i czuć się dobrze. Przekonasz się o tym, kiedy zmierzysz się z trudnymi uczuciami w samotności. W takich chwilach odwołaj się do pomocy Siły Wyższej.

3. Wymień swoje mocne strony

Nie zapominaj, że siebie lubisz i cenisz. Nie pozwól, żeby twoja samoocena ucierpiała z powodu rozstania. Wypisz swoje najlepsze cechy i codziennie je odczytuj na głos. Badaj, jak się przy tym czujesz.

4. Trochę powspominaj i fantazjuj

Tego do końca nie da się uniknąć – będziesz myśleć o przeszłości. Pozwól sobie na to w umiarkowanych ilościach.

5. Pomóż komuś innemu

To dobre antidotum na cierpienie. Zwróć się ku osobie, która przeżywa podobny ból do twojego i wesprzyj ją z całego serca. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, więc zrobisz to też dla siebie.

6. Śmiej się i płacz

Śmiech leczy, podobnie jak płacz. Korzystaj z uzdrawiających emocji, wyrażając na bieżąco to, co czujesz. Twoje samopoczucie trwale się poprawi po maratonie komedii lub po wylaniu morzu łez. Kiedy cierpisz, możesz potrzebować i jednego, i drugiego sposobu na wyrażanie uczuć – śmiech i płacz mogą następować naprzemiennie.

7. Wykasuj, wyczyść, wyrzuć

Jego numer telefonu w twoim, miłosne wyznania w sms-ach, pierścionek, zasuszoną różę – pożegnaj się. Im szybciej to zrobisz, będzie lepiej.

8. Ruszaj się

Ruch przynosi niemal natychmiastową ulgę przy emocjonalnym cierpieniu, dlatego biegaj, pływaj, chodź na fitness czy chociażby na długie spacery niezależnie od pogody. Ćwiczenia zwiększają aktywność serotoniny w mózgu, co uspokaja rozhuśtane emocje.

9. Stwórz sobie bezpieczny świat

Jakaś część twojego życia legła w gruzach przez to rozstanie, ale przecież nie całość twojej egzystencji. Nadal masz pewnie przyjaciółki, pracę, zainteresowania. Otocz się tym, co zostało i poczuj się z tym bezpiecznie.

10. Znajdź nadzieję

Sięgnij do swojego wnętrza i stwórz wizję swojego nowego, szczęśliwego życia. Wyobraź sobie, jak się wtedy będziesz czuła, co będziesz robiła, jak będzie wyglądała. Wszystko dozwolone oprócz wyobrażania sobie w tym życiu obecności byłego chłopaka. Ten obraz da ci nadzieję, która pozwoli ci przetrwać ten trudny czas.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze