1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

5 kroków do wybaczenia zdrady

123rf.com
Zdrada, kłamstwo, rozczarowanie mogą zdarzyć się w każdym związku. To trudne przeżycie, boli. Nie zawsze jednak musi prowadzić do rozstania. Jak odbudować zaufanie w związku?

Zaufanie jest fundamentem relacji. Gdy zostanie podważone, chwieje się związek. Następuje zmiana, na którą trzeba bardzo świadomie zareagować, żeby nie zostało pęknięcie, które będzie powiększać się aż doprowadzi do rozpadu. Możemy wybrać drogę do uzdrowienia, które oznacza przebaczenie zdrady. To trudny proces psychiczny, warto jednak spróbować go przejść. Gdy zostałaś zdradzona:

1. Czujesz się fatalnie, zdrada zawsze powoduje ból. Jeśli jednak zdecydowałaś się spróbować wybaczyć, na początek przypomnij sobie partnera z czasów sprzed zdrady. Zobacz go oczami wyobraźni podczas waszych najlepszych chwil. W ten sposób wyjdziesz poza swoją obecną perspektywę podyktowaną przeżywanym bólem.

2. Teraz, kiedy już zobaczyłaś partnera z pewnego dystansu, wróć do czasu, kiedy zostałaś zdradzona. Jak do tego doszło? Spróbuj nie odwoływać się przez moment do swoich emocji, tylko spojrzeć na wydarzenia trochę na zimno.

3. Weź kartkę papieru i długopis i z bezstronnego punktu widzenia spisz dobre i złe aspekty relacji. Może znajdziesz głębszy powód, dlaczego w waszym związku pojawiła się zdrada.

4. Kiedy już odpowiedziałaś sobie na to pytanie, pozwól sobie na doświadczenie wszystkich uczuć, które w tobie są. Na żal, rozczarowanie, lęk, gniew, niemoc. Świadomie zatrzymaj myśli, którymi zadręcza cię umysł. Tylko czuj.

5. Na ten przejście przez ten proces daj sobie czas. Odbudowanie zaufania go wymaga. Powiedz partnerowi szczerze o swoich uczuciach i zostaw już ten temat. Przeżywaj go w sobie. Jeśli uznasz, że po tych doświadczeniach, nadal chcesz z nim być, wasza relacja może być silniejsza niż kiedykolwiek przedtem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze