1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Kviatuum – darmowa cytologia w trosce o zdrowie kobiet

Ambasadorką akcji Kviatuum została Ida Karpińska – prezeska oraz założycielka Organizacji Kwiat Kobiecości, która wygrała walkę z rakiem szyjki macicy, a teraz inspiruje inne kobiety do dbania o siebie i rozkwitania w zdrowiu. (Fot. materiały prasowe)
My, kobiety, mamy tendencję do tego, że w natłoku zadań często zapominamy o sobie, w tym o własnym zdrowiu i regularnych badaniach. A zgodnie z danymi co roku na świecie raka szyjki macicy wykrywa się u około pół miliona kobiet, w tym ok. 2,5 tys. Polek. Dlatego już 8 marca w trasę po Polsce ruszy Badabus, Mobilny Gabinet Medyczny, w którym każda kobieta wykona darmową cytologię pod okiem wykwalifikowanej położnej.

Marka Tatuum wychodzi z założenia, że kobiety są jak kwiaty – każda piękna i unikalna na swój sposób. Jednak zaniedbane szybko więdniejemy, dlatego nie możemy zapominać o tym, co sprawia, że swobodnie rozkwitamy, czyli naszym zdrowiu.

W związku z tym marka wraz z Ogólnopolską Organizacją Kwiat Kobiecości rusza z bardzo ważną i potrzebną akcją społeczną, która przypomina o tym, jak istotne są regularne badania i troska o siebie. Kampania skupia się na prewencji raka szyjki macicy, którego wykrywa się poprzez cytologię. Dlatego też już 8 marca w trasę po Polsce ruszy Badabus, w którym każda z nas będzie mogła wykonać darmowe badanie cytologiczne z zachowaniem standardów wizyty ginekologicznej.

Trasa Badabusa obejmie największe miasta w Polsce. Mobilny gabinet ginekologiczny stanie:

  • 08.03. w Łodzi (Port Łódź w godzinach 13:30-21:00)
  • 18.03. w Warszawie (Westfield Arkadia w godzinach 10:00-18:00)
  • 25.03. we Wrocławiu (Wroclavia w godzinach 10:00-18:00)
  • 01.04. w Gdańsku (Galeria Bałtycka w godzinach 10:00-18:00)
  • 02.04. w Poznaniu (Posnania w godzinach 10:00-18:00)

8 marca to także premiera nowej kolekcji Kviatuum, której sprzedaż będzie finansowała darmowe badania cytologiczne w Polsce i wesprze Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości, która pomaga kobietom walczącym z rakiem szyjki macicy.

Ida Karpińska, ambasadorka akcji Kviatuum (Fot. materiały prasowe)

Linia Kviatuum pełna jest intensywnych barw, które dodadzą energii i charyzmy, a także autorskich druków kwiatowych – w sam raz na wiosnę.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze