1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

„Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!” - aktywnie z cukrzycą

Już w najbliższy piątek na ulicach miast w całej Polsce pojawią się plakaty zachęcające osoby z cukrzycą do aktywnego trybu życia, realizowania swoich pasji i marzeń. Autorem pracy jest diabetyk, laureat tegorocznej edycji konkursu Accu-Chek „Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!” 2011. Celem inicjatywy jest promocja zdrowego trybu życia oraz wymiana doświadczeń pomiędzy osobami z cukrzycą.

 

Szacuje się, że w Polsce żyje obecnie ok. 2,5 mln osób z cukrzycą. Dla wielu z nich diagnoza oznacza całkowitą reorganizację dotychczasowego trybu życia. Organizator i bohaterowie kampanii prospołecznej „Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!” już po raz drugi udowadniają, że cukrzyca to nie wyrok. Mimo trudności jakie sprawia, można z nią ciekawie żyć i realizować swoje marzenia, a aktywny tryb życia jest jednym z czynników pomagających w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi. W tegorocznej edycji kampanii do aktywnego trybu życia zachęcają Bartek Sobczak, laureat konkursu na projekt plakatu promującego aktywność fizyczną wśród osób z cukrzycą oraz Michał Jeliński, Mistrz Olimpijski, wioślarz, ambasador projektu. Zwycięski plakat będzie można zobaczyć na ulicach polskich miast już od najbliższego piątku.

W ramach kampanii, dla osób z cukrzycą i ich najbliższych, przygotowany został specjalny profil społecznościowy . Fanpage dostarcza praktycznych informacji o codziennym życiu z jedną z największych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Można tam znaleźć m.in. przepisy kulinarne dla diabetyków, artykuły psychologa dotyczące codziennego życia z cukrzycą oraz wywiady z osobami z cukrzycą, które realizują swoje marzenia i zachęcają innych do realizacji pasji.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze