fbpx

Na czym polega crossfit?

Na czym polega crossfit?
123rf.com

Najpierw pojawiły się najwymyślniejsze rodzaje fitnessu. Potem przyszedł czas zmiany w ćwiczeniach wytrzymałościowo-siłowych. I pojawił się crossfit.Czy to sport dla ciebie?
Crossfit to intensywny trening, bazujący na dużej liczbie powtórzeń i wykorzystaniu ciężaru swojego ciała. Wymaga wytrzymałości i przyzwoitej kondycji, ale efekty pojawiają się bardzo szybko, gdyż ćwiczenia prowadzą do maksymalnego wysiłku w krótkim czasie. Chodzi o to, żeby się naprawdę zmęczyć i być mokrym od potu. Im większy wysiłek, tym większą satysfakcja, bo zyskujemy nie tylko lepszą sylwetkę, ale też zastrzyk endorfin i uwolnienie od codziennego stresu. Trening trwa nie dłużej niż godzinę, najczęściej około 30-40 minut. Skuteczność ćwiczeń gwarantują zajęcia w małej grupie osób o podobnej kondycji, którym stopniowo zwiększa się wysiłek.

Zobacz: rękawiczki sportowe

Dlaczego crossfit jest tak popularny?

Ponieważ jest bardzo skuteczny! Co więcej, trening ułożony jest w ten sposób, by zadbać o każdą partię ciała. Ćwiczenia pozwalają szybko schudnąć, ujędrnić ciało, wzmocnić i wyrzeźbić mięśnie. Początkowo crossfit był bardziej popularny wśród mężczyzn mężczyzn, teraz kluby są pełne kobiet, którym udaje się w ten szybciej ujędrnić pośladki, uda, pozbyć się oponki i cellulitu.

Rękawice Laubr, agito.pl

Jest to sport dla każdego, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do ćwiczeń. Początkowo część osób może się nie na siłach, ale szybki efekt i treningi w grupie to dodatkowa motywacja. Crossfit nie wymaga inwestycji w sprzęt, ale na pewno przydadzą się rękawiczki do ćwiczeń. Spocone ręce łatwo podrażnić przy korzystaniu z hantli, sztang czy drążków. Warto też zainwestować w wygodne buty i strój z materiałów odprowadzających wilgoć z ciała. Każdy trening to rzeka potu.