1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Drodzy Czytelnicy!

Akcja „BIBLIOTEKA DOBRYCH MYŚLI ZWIERCIADŁA” powstała z myślą o Was – miłośnikach dobrej literatury – ale również po to, by pomagać. To wyjątkowa akcja, zainicjowana przez miesięcznik Zwierciadło,  która wspiera Fundację "Serdecznik" w zakupie książek dla dziecięcych oddziałów. Każdy może wylicytować książkę na aukcji charytatywni.allegro.pl  i wspomóc dzieci.

Pamiętacie  „Amnesia in litteris” Patricka Süskinda,  czyli „Czytelniczą niepamięć”?

Więc znów to samo, stara choroba, amnesia in litteris, całkowity zanik pamięci literackiej. (…) po co czytać, po co raz jeszcze czytać na przykład tę książkę, skoro wiem, że wkrótce nie pozostanie mi po niej nawet cień wspomnienia?  (…)
Książek z naszej akcji nie da się zapomnieć. Poprosiliśmy  znane i cenione osoby o przekazanie książki, która miała ogromny wpływ na ich życie: pomogła zrozumieć lub poradzić sobie z trudną sytuacją, zainspirowała do działania, a nawet odmieniła ich losy.

Każda z podarowanych książek, opatrzona dedykacją, osobistymi notatkami, uwagami i rysunkami zostanie zlicytowana na portalu Partnera naszej akcji  – Charytatywni.Allegro.pl.

Zebrane w ten sposób pieniądze przekażemy Fundacji „Serdecznik”,  na zakup książek dla projektu „Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka” oddziałbajka.pl. Bajkowozy, czyli mobilne biblioteki codziennie odwiedzają szpitalne oddziały. Z ich pomocą dzieci zmagające się z chorobą mogą na chwilę wyrwać się ze szpitalnej rzeczywistości i wyruszyć w podróż do krainy wyobraźni.

Dołączcie do nas!

Na stronie www.zwierciadlo.pl/ bibliotekadobrychmysli odnajdziecie niezwykłe książki, które mogą odmienić czyjś los.

O naszej akcji posłuchasz również w audycji Beaty Jewiarz - Mnie się to podoba, w każdą sobotę między 15:00 a 18:00 w Radiu RDC.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze