1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "Sobibór": Polscy aktorzy w rosyjskiej produkcji

"Sobibór": Polscy aktorzy w rosyjskiej produkcji

23 kwietnia 2018 roku swoją premierę ma rosyjski film "Sobibór" w reżyserii Konstantina Chabienskiego, który przy okazji tej produkcji, zaprezentuje się widzom w podwójnej roli: jako reżyser oraz twórca głównej roli.

14 października 1943 r. wybuchł bunt w obozie zagłady w Sobiborze na Lubelszczyźnie. 600 wycieńczonych więźniów podjęło próbę ucieczki, stając naprzeciwko uzbrojonym strażnikom. Po krwawej walce z obozu uciekło blisko 200 osób. 42 z nich doczekały końca wojny.

"Sobibór" opowiada historię ostatnich tygodni przed powstaniem oraz samego buntu. Gdy do obozu trafia Aleksander Peczerski (Konstantin Chabienski) pułkownik Armii Radzieckiej, schwytany na froncie wschodnim, staje się dla niego jasne, że jedynym sposobem na uniknięcie pewnej śmierci jest ucieczka z obozu. Peczerski staje na czele konspiracji, której celem jest ucieczka wszystkich osadzonych. Utrzymanie planu w tajemnicy okazuje się trudniejsze niż się wydawało, a postawa Peczerskiego przyciąga coraz większą uwagę.

Stworzyliśmy wzruszający film, o ludziach, którzy przeszli piekło i cudem uniknęli śmierci - mówi Chabienski
W filmie oprócz Konstantina Chabienskiego, zagrali także Christopher Lambert, Michalina Olszańska, Mikołaj Krawczyk, Fabian Kocięcki i Kacper Olszewski.

Polska premiera zapowiedziana jest na 11 maja 2018 roku.

[opis dystrybutora kino]

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze