1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

FESTIWAL ŁÓDŹ CZTERECH KULTUR 2018

Artyści z Izraela, Niemiec, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Francji oraz znakomitości rodzimych scen muzycznych i teatralnych. Wystawy fotograficzne, instalacje artystyczne, pokaz mody. Premiery i głośne tytuły. Festiwal Łódź Czterech Kultur zaczyna się już w piątek.

10 dni i ponad 40 wydarzeń spiętych wspólnym hasłem Kultura Buntu. To w skrócie tegoroczna edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur, który od 7 do 16 września przez sztukę przypominać będzie wielokulturowe tradycje Łodzi. Czego można się spodziewać? Gwiazdy – m.in. Maria Peszek, Tymon Tymański, Skubas, Tomek Makowiecki czy Daria Zawiałow – zaśpiewają piosenki Gainsbourga. Z Rebel Babel Ensamble na Starym Rynku wystąpią Kayah, L.U.C. Bovska i Zeus w akompaniamencie orkiestr dętych. Koncert poprzedzi parada rowerowa po ulicach Łodzi z udziałem artystów. Anna Baumgart stworzy feministyczny performans, a Agnieszka Jakimiak wyreżyseruje celebrycką teatralną galę dla buntowników. Będą wydarzenia spektakularne jak występ teatru Pipototal na Rynku Manufaktury i kameralne jak potańcówka w Hotelu Grand. Festiwal to także tradycyjnie już działania edukacyjne i spotkania, odwołujące się do historii miasta. Nie zabraknie również wystaw, warsztatów, spektakli, performansów, gry miejskiej i instalacji artystycznej.

Festiwal Łódź Czterech Kultur jest kontynuacją Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. Organizowane od 16 lat wydarzenie odwołuje się do otwartości i różnorodności miasta, które przez lata było tyglem kultur i narodowości – wielonarodowym ośrodkiem przemysłowym w samym sercu Polski. Opowiada o współistnieniu, tolerancji i porozumieniu, do których kluczem jest język sztuki: teatr, muzyka czy sztuki wizualne.

FESTIWAL ŁÓDŹ CZTERECH KULTUR 2018

KULTURA BUNTU

Łódź, 7–16 września 2018

www.4kultury.pl

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze