1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wkrótce IX edycja Warszawskich Targów Sztuki!

Wkrótce IX edycja Warszawskich Targów Sztuki!

Już dziś zapraszamy na dziewiątą edycję Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 2–4 grudnia 2011, w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Weźmie w nich udział ok. 70 wystawców z całej Polski i z zagranicy. Miłośnicy sztuki będą mogli podziwiać oraz nabyć dzieła z okresu od XVIII do XX wieku z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby, jak i perełki rzemiosła artystycznego – w tym unikatową biżuterię.

Warszawskie Targi Sztuki, organizowane przez firmę Rempex Sp. z o.o., będą okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i informacji, a przede wszystkim do zapoznania się z najnowszą ofertą galerii, domów aukcyjnych i artystów z całego kraju i nie tylko. Impreza skierowana jest do kolekcjonerów, marszandów, zarządzających instytucjami kultury, muzealników i miłośników sztuki. Wagę organizowanych Targów Sztuki w Warszawie potwierdza rosnąca z roku na rok ilość osób – także gości z zagranicy.

Swoją obecność na Warszawskich Targach Sztuki potwierdzili już, m.in.: ARTEMIS galeria sztuki z Krakowa, Galeria CZAS z Katowic, poznański ARTYKWARIAT, Galeria PIEKARY i Galeria EGO, Wydawnictwo BOSZ z Leska, Galeria OLIMPUS z Łodzi, Galeria M Marii Dziedziniewicz z Wrocławia. Są także nietypowi wystawcy jak Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który będzie promował konkurs na ,,Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”.

Obserwując ofertę wystawców oceniam, że w ciągu 9 lat polski rynek dzieł sztuki i innych zabytkowych artystycznych przedmiotów bardzo się zmienił. Zauważyliśmy rosnące zainteresowanie kolekcjonerstwem. Klienci są bardziej wyedukowani, a ich kolekcje bardziej wyrafinowane w doborze przedmiotów i stylów historycznych. Sądzę, że w najbliższych latach profesjonalizacja polskiego rynku dzieł sztuki będzie postępować, a na rynku pojawią się nowi kolekcjonerzy, ludzie młodzi, którzy w dużym stopniu skoncentrują się na sztuce współczesnej i właśnie w obrębie tej sztuki należy spodziewać się coraz większego zainteresowania. Rempex, organizując od dziewięciu lat Warszawskie Targi Sztuki stara się integrować środowisko galerii i domów aukcyjnych, aby poprzez wspólne działanie promować kolekcjonerstwo. Sztuki plastyczne nie mają łatwej drogi w dotarciu do mediów i nasze wspólne działanie ma na celu przełamywanie tego stanu. Cieszy nas, że z roku na rok targi odwiedza coraz więcej osób, również takich, które przychodzą w poszukiwaniu prac konkretnych artystów i określonych przedmiotów – mówi Piotr Lengiewicz, właściciel i Prezes Zarządu spółki Rempex.

Honorowy patronat Warszawskich Targów Sztuki objęła prezydent miasta stołecznego Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Serdecznie zapraszamy w dniach 3.12. (sobota) 11.00-19.00 i 4.12. (niedziela) 11.00-17.00 do odwiedzenia Warszawskich Targów Sztuki.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze