1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Serial "Dallas" powraca

Serial "Dallas" powraca

Latem przyszłego roku w amerykańskiej telewizji wyemitowane zostaną pierwsze odcinki wznowionej wersji serialu "Dallas".

W założeniu twórców serial nie jest nową edycją, a kontynuacją serii nadawanej w latach 1978 - 1991 przez stację CBS (u nas emitowała go stacja Polsat). Przez ten czas doczekał się 357 odcinków.

"Dallas" to jeden z najbardziej popularnych seriali amerykańskich lat 80-tych. Akcja skupia się wokół rodziny Ewingów, potentatów naftowych z Teksasu. Jedną z głównych postaci jest John Ross "J.R." Ewing Jr., chciwy i bezwzględny syn założycieli korporacji Ewing Oil.

Odcinek, w którym wyjawiono kto zastrzelił "J.R." przeszedł do historii amerykańskiej telewizji, oglądało go bowiem aż 90 milionów Amerykanów (a na całym świecie ponad 360 milionów ludzi) co jest rekordem. Jest to też jeden z najpopularniejszych telewizyjnych "cliffhangerów" wszech czasów.

Serial jako całość cieszył się uznaniem nie tylko widowni, ale i krytyki i do dziś dnia posiada status kultowego.

Nowe odcinki pojawią się w stacji TNT już latem 2012 roku. Znajdą się w nim postaci znane ze starszej serii aczkolwiek fabuła skupi się na losach kolejnego pokolenia rodu Ewingów.

Poniżej zapowiedź.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze