1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Al Di Meola wystąpi podczas Ery Jazzu

Al Di Meola wystąpi podczas Ery Jazzu

Podczas przyszłorocznej Ery Jazzu trzykrotnie w Polsce zagra wybitny gitarzysta Al Di Meola.

Koncerty odbędą się 12 marca w  klubie Palladium w Warszawie,  13 marca w Centrum UM w Poznaniu Poznaniu i 14 marca w Klubie Wytwórnia w Łodzi.

Al Di Meola  należy do najciekawszych współczesnych gitarzystów jazzowych, wyróżniając się niezwykłą otwartością na inne obszary muzyki. W jego muzyce miesza się delikatne, klasyczne brzmienie gitary akustycznej z futurystycznymi brzmieniami syntezatorów  i etnicznymi brzmieniami instrumentów perkusyjnych. Zainspirowany  jazzem, etniczną   world - music,  latynoskim rytmem  i  melodią zaskoczył muzyczny świat albumem "Heart Of The Immigrants ". Gitarzysta zaprosił do współpracy  wybitnego bandeonistę  Dino Saluzzi'ego, tureckiego perkusistę Arto Tuncboyaci oraz gitarzystę z Wenezuelii, Chrisa Carringtona. "World Sinfonia"  oraz późniejsza Di Meola Plays Piazzolla stały się dla gitarzysty syntezą muzycznych  inspiracji oraz subtelną ,folkloryzującą, jazzową suitą. Muzyką emocji i nastroju. Improwizacją jazzu i melodyjnego rytmem tango.

Jego jubileuszowy, 25-ty studyjny album. Pursuit Of Radical Rapsody to powrót gitarzysty do stylistyki The World Sinfonia, warsztatowej formacji, która na ponad dwie dekady wyznaczała kreację muzyki amerykańskiego gitarzysty. Teraz nowa odsłona zespołu Meoli nagrana przez gitarzystę wraz z legendarnym basistą Charliem Hadenem, kubańskim geniuszem fortepianu Gonzalo Rubalcabą, perkusistami Mino Cinelu , Peterem Erskinem oraz nadwornym bębniarzem  Gumbi Ortizem. Pursuit of Radical Rhapsody to także kolejny, studyjny zespół Meoli z akordeonistą Fausto Beccalossi, gitarzystą Peo Alfonsim oraz perkusistą Peter Kaszasem. Z tymi muzykami Al Di Meola pojawi się na koncertach Ery Jazzu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze