1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Pierwszy sezon serialu "Zakazane Imperium" w styczniu na DVD i blu-ray

„Zakazane imperium” to jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Wyprodukowany przez zdobywcę Oscara Martina Scorsese, serial to mroczna opowieść o Ameryce czasów Wielkiego Kryzysu i Prohibicji, kiedy przestępcy byli na tyle potężni, aby rządzić całymi miastami. Pierwszy sezon serialu uhonorowanego dwoma Złotymi Globami i ośmioma nagrodami Emmy debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już od 27 stycznia 2012!

„Zakazane imperium” to jedna z najlepszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Wyprodukowany przez zdobywcę Oscara Martina Scorsese, serial to mroczna opowieść o Ameryce czasów Wielkiego Kryzysu i Prohibicji, kiedy przestępcy byli na tyle potężni, aby rządzić całymi miastami. Pierwszy sezon serialu uhonorowanego dwoma Złotymi Globami i ośmioma nagrodami Emmy debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już od 27 stycznia 2012! Stany Zjednoczone lat 20. Zaledwie kilka lat temu skończyła się I Wojna Światowa, giełda na Wall Street przeżywa boom, a do amerykańskiej Konstytucji wprowadzono 18. poprawkę zakazującą w całym kraju produkcji, importu i eksportu, przewozu oraz sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych. Rozpoczął się okres prohibicji, w czasie którego nawet przestępca mógł zostać królem.

Pomysłodawcą serialu jest Terence Winter – twórca uhonorowanej aż 21 nagrodami Emmy „Rodzny Soprano”, a jednym z producentów wykonawczych i reżyserem odcinka pilotażowego zdobywca Oscara® Martin Scorsese.

Główną rolę w „Zakazanym imperium” zagrał uhonorowany Złotym Globem aktor charakterystyczny Steve Buscemi („Fargo”, „Big Lebowski”, „Wściekłe psy”). Obok niego w serialu wystąpili m.in.: dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Kelly Macdonald („To nie jest kraj dla starych ludzi”), nominowany do Oscara Michael Shannon („Droga do szczęścia”), Michael Pitt („Szukając siebie”) i Paz de la Huerta („Wbrew regułom”).

Podobnie jak głośnym „Deadwood” – wcześniejszej produkcji telewizji HBO – historia opowiedziana w „Zakazanym imperium” inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami, a wielu z bohaterów serialu żyło naprawdę. Postać Thompsona wzorowana jest na Enochu „Nuckym” Johnsonie – nieoficjalnym przywódcy Atlantic City, którego życie i przestępczą karierę opisał Nelson Johnson w książce „Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City”.

Winter, twórca kultowej „Rodziny Soprano” – największego sukcesu w historii telewizji HBO – od dawna myślał o realizacji serialu opowiadającego o Ameryce czasów prohibicji. W książce Nelsona Johnsona dostrzegł historię, która − jak sądził − może zachwycić świat.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze