1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Podwójny świąteczny prezent od Alicji Janosz: nowy singiel i klip!

Niecałe dwa tygodnie po premierze płyty „Vintage”, Alicja Janosz prezentuje kolejny utwór zatytułowany „Nie tak” – i to od razu z teledyskiem! Singiel jest dla wokalistki najważniejszym ze względu na tekst utworem, jaki znalazł się na jej najnowszym krążku. Alicja nawołuje do życzliwości i akceptacji wszelkich odmienności oraz szacunku dla otaczających ludzi.

Nowy singiel Alicji Janosz „Nie tak” doskonale wpisuje się w przedświąteczną atmosferę, która jest już wszędzie odczuwalna coraz bardziej. W warstwie tekstowej bowiem Alicja zwraca uwagę na to jak ważna jest tolerancja i zrozumienie dla przeróżnych odmienności – innych osób, ich poglądów, wyznań, gustów, upodobań czy wyglądu.

„Nie tak“ to moim zdaniem najbardziej poruszająca spośród wszystkich piosenek na krążku „Vintage”. Głęboko wierzę w to, że pomimo różnic w postrzeganiu rzeczywistości, wyznaniach czy gustach, powinniśmy akceptować prawo każdego człowieka do indywidualnego podejścia do świata i nie narzucać nikomu własnych przekonań. Powinniśmy za to starać się żyć w pokoju, nie skupiając się na tym co nas różni, lecz na tym co nas łączy – mówi Alicja. – Dlatego właśnie utwór ten, choć nieco idealistyczny, stanowi mój apel do słuchacza. Z tego też powodu piosenka kończy album i mam nadzieję, że pozostawia jego odbiorcę nie tylko z ciszą, ale również z pewną refleksją – dodaje wokalistka.

Teledysk do piosenki „Nie tak“ został zrealizowany we Wrocławiu w listopadzie tego roku. Wzięli w nim udział przyjaciele i znajomi Alicji oraz kilka przypadkowych osób, a także zwierząt! Pojawił się w nim również gość specjalny – znakomity skrzypek Adam Bałdych, który na co dzień mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Tam też nagrał solową partię skrzypiec do piosenki „Nie tak”. Alicja oraz autorzy klipu przyznają, że mieli wielkie szczęście, bo w czasie gdy realizowali nagrania Adam był w trasie koncertowej po Polsce i zgodził się wziąć udział w zdjęciach do teledysku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze