1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nowojorskie Metropolitan Museum of Art można zwiedzać on-line

Nowojorskie Metropolitan Museum of Art można zwiedzać on-line

(Fot. Courtesy of The Metropolitan Museum of Art.)
(Fot. Courtesy of The Metropolitan Museum of Art.)
Najstarsze i największe amerykańskie muzeum - Metropolitan Museum of Art zostało zamknięte z powodu obowiązującej w całym mieście kwarantanny.  Innowacyjny, wielokrotnie nagradzany program The MET 360 pozwala na wirtualne oglądanie zasobów muzeum w niezwykły sposób. 

Najstarsze i największe amerykańskie muzeum - Metropolitan Museum of Art zostało zamknięte z powodu obowiązującej w całym mieście kwarantanny.  Innowacyjny, wielokrotnie nagradzany, program The MET 360 pozwala na wirtualne oglądanie zasobów muzeum w niezwykły sposób. 

Każdego dnia Metropolitan Museum of Art odwiedza ponad 6 tys. turystów z całego świata. Nic więc dziwnego, że to najsłynniejsze muzeum nowojorskie zamknęło się w mieście jako pierwsze. I po raz pierwszy w historii. W tym roku muzeum obchodzi 150 lat działaności. Na szczęście wiele dzieł można obejrzeć on-line (ww.metmuseum.org/).
Projekt The MET 360 pozawala na oglądanie sal i eksponatów z różnych perspektyw. Można wybrać własny kąt patrzenia na dzieło: z dołu, z góry i dookoła. W tle odpowiednio dobrana muzyka. (www.metmuseum.org) 
W programie The MET 360  można odwiedzić między innymi staroegipską świątynię Dendur `zbudowaną około 15 roku p.n.e.. Świątynia była darem  Egiptu dla Stanów Zjednoczonych jako dowód uznania za wsparcie w ratowaniu zabytków. Świątynię przywieziono cegła po cegle znad Nilu, i zainstalowano w muzeum w 1978 r.

Jeśli ktoś ma ochotę na obejrzenie znanych miejsc nowojorskich, na przykład  Times Square w podobnej technologii, może również zerknąć na stronę iLoveNY360.com.  

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze