1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Powstaje serial „Król” na podstawie książki Szczepana Twardocha

Screenshot trailera serialu "Król" (Youtube @Canal+)
"Król" Szczepana Twardocha to jedna z najbardziej poczytnych książek ostatniego dziesięciolecia. Wyróżniany nie tylko na naszym rodzimym podwórku, ale również doceniany za granicami kraju, „Król” doczekał się serialowej adaptacji, którą niebawem będziemy mieli możliwość oglądać na Canale+.

Akcja serialu, podobnie jak książka Twardocha będzie działa się w Warszawie w latach 30. XX w., na chwilę przed wybuchem II wojny światowej i opowiadała o życiu niejakiego Jakuba Szapiro - jednego z najlepszych warszawskich bokserów. W powieści jednego z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy ukazana jest wielokulturowa i mocno podzielona Warszawa u progu wojny, ze wszystkimi problemami, konfliktami, które swoje pokłosie mają często po dziś dzień.

Serial składał się będzie z ośmiu odcinków, a w rolach głównych zobaczymy m.in. Michała Żurawskiego (w roli Jakuba Szapiro), Arkadiusza Jakubika (w roli Kuma Kaplicy), Magdalenę Boczarską (która wcieli się w postać Ryfki), a także Borysa Szyca, Andrzeja Seweryna, Adama Ferency, czy Bartłomieja Topę.

Konsultantem i współautorem scenariusza pozostanie sam Szczepan Twardoch, natomiast reżyserem całej serii został Jan P. Matuszyński. Jak na razie, możemy cieszyć się krótkim teaserem udostępnionym przez Canal+, który zapowiada produkcję mającą ukazać się już na jesieni tego roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze