1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Filmy podnoszące na duchu – 5 produkcji, które warto obejrzeć w Wielkanoc

Filmy podnoszące na duchu – 5 produkcji, które warto obejrzeć w Wielkanoc

„Jedz, módl się, kochaj” to znakomita ekranizacja bestsellerowej powieści o pogubionej życiowo kobiecie, która na nowo odkrywa w sobie apetyt na życie. (Fot. Mary Evans Picture Librar/Forum)
„Jedz, módl się, kochaj” to znakomita ekranizacja bestsellerowej powieści o pogubionej życiowo kobiecie, która na nowo odkrywa w sobie apetyt na życie. (Fot. Mary Evans Picture Librar/Forum)
Zobacz galerię 6 zdjęć
Perspektywa kolejnych świąt wielkanocnych w pandemii nie napawa optymizmem. Mamy jednak na to radę – ciepłe filmy idealne na czas kryzysu. Oto nasza świąteczna shortlista z 5 filmowymi historiami, które natychmiastowo podniosą was na duchu.

„Zacznijmy od nowa”

Muzyczny komediodramat, który oczarował widzów na całym świecie. Poznają się w Nowym Jorku. Ona – początkująca piosenkarka i kompozytorka, on – mieszkający od lat na Manhattanie producent muzyczny. Wizyta w małej knajpie na zawsze odmieni ich życie. W rolach głównych Keira Knightley, Mark Ruffalo, raper Mos Def oraz Adam Levine z zespołu Maroon 5. To film, który zachwyca prostotą i niebanalnym zaskoczeniem. Świetny na poprawę humoru.

Film dostępny na ipla.pl.

Kadr z filmu „Zacznijmy od nowa” (Fot. BEW Photo) Kadr z filmu „Zacznijmy od nowa” (Fot. BEW Photo)

„Cudowny chłopak”

Urodzony z licznymi deformacjami twarzy 10-letni Auggie, do tej pory uczył się w domu. Zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawia się nowa uczennica – urocza Summer, która dostrzeże w chłopcu coś więcej niż nietypowy wygląd...

Film dostępny na Netflixie.

Kadr z filmu „Cudowny chłopak” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum) Kadr z filmu „Cudowny chłopak” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)

„Julia i Julia”

Przepyszna komedia o radości, obsesji i satysfakcji. Kulinarna sława daje nowy przepis na życie sfrustrowanej pracowniczce biurowej. „Julie i Julia” to prawdziwa historia opowiadająca o tym, jak Julia Child (Meryl Streep) zainspirowała swoim życiem i książką kucharską początkującą pisarkę Julie Powell (Amy Adams) do zrealizowania 524 przepisów w 365 dni i przedstawienia kuchni francuskiej nowemu pokoleniu na swoim blogu. Gwarantuję, że po tym filmie nabierzecie apetytu na życie!

Film dostępny na Netflixie.

Kadr z filmu „Julia i Julia” (Fot. Topfoto/Forum) Kadr z filmu „Julia i Julia” (Fot. Topfoto/Forum)

„Jedz, módl się, kochaj”

Znakomita ekranizacja bestsellerowej powieści o pogubionej życiowo kobiecie, która na nowo odkrywa w sobie apetyt na życie. Po latach różnych perturbacji życiowych 35-letnia Liz (w tej roli fenomenalna Julia Roberts) opuszcza Nowy Jork i wyrusza w trwającą rok podróż, podczas której odwiedza Włochy, Indie i Bali, próbując poprzez nowe doznania smakowe i medytację, odkryć samą siebie oraz odnaleźć prawdziwą miłość. Film idealny na chwile słabości i zwątpienia.

Film dostępny na Netflixie.

Kadr z filmu „Jedz, módl się, kochaj” (Fot. BEW Photo) Kadr z filmu „Jedz, módl się, kochaj” (Fot. BEW Photo)

„Hotel Marigold”

Brytyjska komedia kontynuująca najlepsze tradycje gatunku spod znaku „Dziennika Bridget Jones” i „Dziewczyn z kalendarza”. Grupa emerytowanych Anglików wyrusza w podróż do Indii, zachęcona obietnicą wakacji w luksusowym hotelu. Gdy na miejscu okazuje się, że „luksusowy hotel” jest ruiną, emeryci postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. W końcu odkrywają, że życie i miłość można rozpocząć w każdym wieku – trzeba tylko cieszyć się chwilą i nie rozpamiętywać przeszłości.

Film obejrzeć można w poniedziałek 4 kwietnia o 18:20 w Polsat Film.

Kadr z filmu „Hotel Marigold” (Fot. BEW Photo) Kadr z filmu „Hotel Marigold” (Fot. BEW Photo)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze