1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Dawid Podsiadło zapowiada nowy album

Dawid Podsiadło zapowiada nowy album

Dawid Podsiadło zapowiedział nowe muzyczne wydawnictwo. Album będzie zapisem trasy koncertowej „Leśna Muzyka”. (Fot. materiały prasowe)
Dobre wieści dla fanów Dawida Podsiadły. Artysta zapowiedział właśnie nowe muzyczne wydawnictwo – pierwszy w swojej karierze album koncertowy będący zapisem trasy „Leśna Muzyka”.

Tematem przewodnim trasy koncertowej „Leśna Muzyka” był problem nadmiaru plastiku. Z plastiku zbudowano też „leśną” scenografię koncertów. W ten sposób artysta chciał uzmysłowić fanom, że jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy.

– Przygotowując tę trasę koncertową, mieliśmy wizję zielonej, liściastej i leśnej oprawy. Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że nasza romantyczna wizja często odbiega od rzeczywistości i wystarczy krótki spacer po lesie, by dostrzec sterty śmieci i inne ślady szkodliwej działalności nieodpowiedzialnych ludzi. Przewrotnie postanowiliśmy więc, że nasza „Leśna Muzyka” będzie miała łyse i uschnięte drzewa, wykonane z pozyskanych z recyclingu plastikowych butelek, jako obraz postępującej degradacji przyrody i środowiska naturalnego – mówi Dawid Podsiadło.

Trasę promowały single „Matylda”, „Najnowszy klip”, „Trójkąty i kwadraty” i „Małomiasteczkowy”, nagrane podczas sesji akustycznej w Tatrach. Bilety na koncerty wyprzedały się w kilka minut, a występy zagrano w składzie rozbudowanym o sekcję dętą. Pierwotnie trasa miała trwać 6 miesięcy, jednak przerywana pandemią w 2020 roku zakończyła się dopiero rok później. W trakcie 17 miesięcy Dawid Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast.

Premiera albumu „Leśna Muzyka” zaplanowana jest na 3 grudnia. Fani, którzy brali udział w koncertach, mogą zamówić wyjątkową, limitowaną edycję z dodatkowymi utworami. Szczegóły zamówienia wersji limitowanej posiadacze biletów mogą znaleźć na skrzynkach mailowych w wiadomości od serwisu eBilet.

Polecamy album: Dawid Podsiadło, „Leśna Muzyka”, 2021

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze