1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Netflix szykuje spin-off „Domu z papieru” z Berlinem w roli głównej

Serial „Dom z papieru” doczeka się swojego pierwszego spin-offu, którego głównym bohaterem będzie Berlin (w tej roli Pedro Alonso). (Fot. materiały prasowe)
Najsłynniejszy napad w historii Netflixa dobiega końca. Ostatnia odsłona hiszpańskiego serialu „Dom z papieru” zadebiutuje na platformie 3 grudnia. Myślicie, że to definitywny koniec? Nic bardziej mylnego.

Hiszpański „Dom z papieru” to jedna z najpopularniejszych produkcji sensacyjnych ostatnich lat. Serial zadebiutował na platformie Netflix w 2017 roku i błyskawicznie okazał się fenomenem na skalę globalną. To historia, w której ośmioro zamaskowanych przestępców wdziera się do hiszpańskiej mennicy narodowej, aby ukraść 2.5 miliarda euro. Akcją z zewnątrz kieruje tajemniczy Profesor, który do owego napadu stulecia przygotowywał się przez kilka miesięcy. Uczestnicy skoku nie znają swoich imion, więc zwracają się do siebie, używając pseudonimów zaczerpniętych od nazw światowych miast. Nie mogą również nawiązywać bliższych relacji. Profesor przygotował niezwykle skomplikowany plan, bierze pod uwagę każdą ewentualność i ma wszystko dopięte na ostatni guzik, jednak nie wszystko przebiega tak, jak oczekiwał.

Produkcja doczekała się pięciu sezonów i nagrody Emmy w kategorii najlepszy serial dramatyczny, a aktorzy, którzy wystąpili w rolach głównych, zyskali sławę i rozpoznawalność na całym świecie. Pierwsza część ostatniej serii miała premierę we wrześniu 2021 roku, druga natomiast pojawi się na Netflixie już 3 grudnia. I choć seria dobiera końca, nie oznacza to, że żegnamy się z nią na dobre. Ogłoszono bowiem, że „Dom z papieru” doczeka się spin-offu, którego głównym bohaterem będzie Berlin, a właściwie Andres de Fonollosa. Charakterny przestępca grany przez Pedra Alonso z początku wydawał się niezwykle antypatyczną, zimną i arogancką postacią, finalnie jednak okazał się prawdziwym ulubieńcem publiczności. Szczegóły dotyczące produkcji, w której lepiej poznamy jego historię, nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że serial będzie nosić tytuł „Berlin” i zadebiutuje na Netflixie w 2023 roku.

W oczekiwaniu na finałowe odcinki „Domu z papieru” i nowy serial o Berlinie zapraszamy na 2 godziny Berlinoterapii.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze