1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Cirque du Soleil wraca po dwuletniej przerwie

„Corteo” zaprasza widzów do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii. (Fot. materiały prasowe)
„Corteo”, jedna z najbardziej uwielbianych produkcji Cirque du Soleil, przyjeżdża do Krakowa i Gdańska we wrześniu 2022 roku. Po prawie dwuletniej przerwie… kurtyna w górę! Sprawdźcie szczegóły.

„Corteo” to święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii. Ten wyjątkowy spektakl w reżyserii Daniele Finzi Pasca miał swoją premierę w 2005 roku w Montrealu i początkowo był przedstawieniem namiotowym. Od tego czasu, włączając w to przekształcenie „Corteo” w produkcję arenową w 2018 roku, widowisko zachwyciło ponad 9 milionów widzów w 20 krajach na 4 kontynentach.

(Fot. materiały prasowe)

„Corteo” po włosku oznacza „procesję”, to radosna, świąteczna parada, która powstaje w wyobraźni klauna. Spektakl łączy pasję aktorstwa wraz z wdziękiem i energią akrobatyki, a wszystko to jest pretekstem do zapoznania publiczności z niesamowitym teatralnym światem Cirque du Soleil, „zawieszonym gdzieś między niebem a ziemią”. Klaun, nad którym czuwają troskliwe anioły, wyobraża sobie własny pogrzeb – odbywający się przewrotnie w karnawałowej atmosferze. Zestawiając duże z małym, śmieszne z tragicznym oraz magię doskonałości z urokiem wad, spektakl podkreśla siłę, ale i kruchość głównego bohatera, w którym każdy z nas odnajdzie odrobinę samego siebie.

Liryczna i zabawna muzyka prowadzi „Corteo” poprzez ponadczasową uroczystość, w której iluzja droczy się z rzeczywistością. Nadzwyczajna koncepcja obrotowej sceny wprowadza widzów w teatralną atmosferę – połowa widowni skierowana jest w stronę drugiej, dzięki czemu publiczność widzi nie tylko sam spektakl, ale także okiem artysty może spojrzeć na zebrane audytorium. Zestaw zasłon inspirowanych wieżą Eiffle’a oraz centralne, ręcznie malowane kurtyny nadają scenie imponujący charakter. Hipnotyzujące akty, jak balansowanie na drabinie, powietrzne akrobacje na ogromnych żyrandolach czy klimatyczne teatralne duety bohaterów, tworzą z „Corteo” świat kontrastu, od którego widz nie może oderwać wzroku.

(Fot. materiały prasowe)

– Jesteśmy absolutnie podekscytowani, że w końcu możemy wprowadzić na sceny Europy spektakl „Corteo”. Od dwóch lat nasi artyści czekali, aby ponownie występować przed publicznością z tym niesamowitym show. W tym spektaklu po raz pierwszy publiczność będzie mogła również zobaczyć przedstawienie z perspektywy wykonawcy. To niewątpliwie wyjątkowy, emocjonujący i magiczny powrót – powiedział Mike Newquist, wiceprezes Touring Shows.

(Fot. materiały prasowe)

Cirque du Soleil

Początkowo składający się z 20 artystów ulicznych w 1984 roku Cirque du Soleil całkowicie zmienił sztukę cyrkową i stał się światowym liderem w dziedzinie rozrywki na żywo. Założona w Montrealu kanadyjska organizacja wzbudziła zachwyt i radość ponad 200 milionów widzów w ponad 450 miastach, w ponad 60 krajach na sześciu kontynentach. Cirque du Soleil jest własnością i jest zarządzana przez Cirque du Soleil Entertainment Group. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.cirquedusoleil.com.

Bilety

Przedsprzedaż biletów dostępna jest od 14 grudnia dla członków Cirque Club. Członkostwo jest bezpłatne, a klubowicze mają dostęp do biletów w przedsprzedażach oraz ofert specjalnych. Dołącz już teraz na www.cirqueclub.com. Ogólnodostępna sprzedaż biletów rusza 16 grudnia na www.alterartshow.pl oraz www.cirquedusoleil.com/corteo.

Ceny są dynamiczne, dlatego zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów. To system, w którym ceny biletów na różne przedstawienia i poziomy na trybunach są uzależnione od popytu na każde z widowisk. Im wcześniej kupisz bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskasz. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa. Ceny posiadają jednak górny limit.

Kategorie i ceny biletów od:

  • Platynowa od 349 PLN
  • Złota od 279 PLN
  • Srebrna od 219 PLN
  • Brązowa od 169 PLN

Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20 proc.

Daty spektakli:

Kraków – TAURON Arena

1.09 czwartek 19:00
2.09 piątek 19:00
3.09 sobota 15:00, 19:00
4.09 niedziela 12:00, 16:00

Gdańsk /Sopot– ERGO ARENA

8.09 czwartek 19:00
9.09 piątek 19:00
10.09 sobota 15:00, 19:00
11.09 niedziela 12:00, 16:00

(Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze