Seriale romantyczne Netflix
„Firefly Lane”
„Firefly Lane” trafi w gust wszystkich szukających ciepłych historii, które otulają jak koc. Wzruszający, nieco ckliwy, a jednocześnie bardzo przyjemny i wciągający. To oparta na powieści Kristin Hannah historia Tully i Kate, które jako nastolatki mieszkały po sąsiedzku przy Firefly Lane w Seattle i zostały najlepszymi przyjaciółkami. Są jak ogień i woda, mimo tego idealnie się dopełniają. Przez 30 lat razem przeżywały wzloty i upadki, sukcesy i porażki, wspólnie rozwiązywały problemy i przezwyciężały rozczarowania. Jednak rozdzieliła je zdrada. Czy uda im się uratować to, co zostało z ich przyjaźni?
„Virgin River”
Romantyczna opowieść tocząca się w bajkowym amerykańskim miasteczku. Chcąc zacząć od nowa, pogrążona w żałobie pielęgniarka Mel przenosi się z Los Angeles do miasteczka na północy Kalifornii. Tam poznaje barwnych mieszkańców, którzy tworzą niesamowitą społeczność, pełną wzajemnego szacunku, małych tajemnic, nieoczywistych relacji i nieprawdopodobnej zażyłości. Wśród mieszkańców miasta Mel znajduje też mężczyznę, który pomaga zapomnieć jej o trudnej przeszłości. „Virgin River” otula, rozbawia, czasem wzrusza i zmusza do rozmyśleń – ma w sobie dokładnie to, czym charakteryzują się najlepsze seriale romantyczne.
„Outlander”
Zrealizowany na podstawie bestsellerowej serii książek Diany Gabaldon serial „Outlander” łączy w sobie różne gatunki – romans, science-fiction, serial historyczny i przygodowy. Claire Randall, która w czasie II wojny światowej była brytyjską sanitariuszką, wraca z frontu i spędza z mężem urlop w Szkocji. Tam niespodziewanie zostaje przeniesiona w czasie do roku 1743. Zmuszona okolicznościami do poślubienia szkockiego buntownika Jamiego Frasera jest rozdarta wewnętrznie między lojalnością i miłością do dwóch mężczyzn, których jest żoną w różnych czasach. Teraz Claire musi dostosować swój nowoczesny sposób myślenia do XVIII-wiecznego świata, unikając zagrożeń ze strony bezlitosnych brytyjskich żołnierzy, zmagać się z niestabilną polityką klanową i okrutnym procesem czarownic. Ostatecznie odkrywa, że istnieje los gorszy od śmierci i musi zrobić wszystko, by ocalić Jamiego – tak jego serce, jak i duszę.
„Emily w Paryżu”
Serial-czasoumilacz, który w 2020 roku stał się absolutnym hitem platformy Netflix. Dwudziestoparoletnia Emily jest ambitną dyrektorką działu marketingu z Chicago, która niespodziewanie otrzymuje pracę marzeń w Paryżu. Gdy jej firma przejmuje luksusową francuską agencję marketingową, młodej kobiecie powierzone zostaje opracowanie odpowiedniej strategii w mediach społecznościowych. Nowe, paryskie życie Emily wypełniają upojne przygody i nieoczekiwane wyzwania – w tym zyskanie sympatii nowych współpracowników, nawiązanie nowych przyjaźni i odnalezienie miłości.
„Specjalista od niczego”
Komik Aziz Ansari, najlepiej znany ze swojej roli w obsypanym nagrodami serialu „Parks and Recreation”, jest scenarzystą, reżyserem i zarazem głównym bohaterem serialu „Specjalista od niczego”. To luźno oparta na doświadczeniach z życia Aziza historia Deva, 30-letniego aktora z Nowego Jorku, dla którego problemem jest nawet wybór, co zjeść na obiad, nie wspominając o poważnych decyzjach, takich jak plan na życie i karierę. Ten ambitny, zabawny i dynamiczny serial o bardzo osobistym zabarwieniu porusza tak różnorodne tematy, jak trudna sytuacja seniorów, losy imigrantów czy to, jak znaleźć najsmaczniejszy makaron na obiad.
„Love”
„Bridgertonowie”
„Bridgertonowie” to jeden z najchętniej oglądanych seriali w historii platformy Netflix. Śledzimy w nim losy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki potężnej familii, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Dziewczyna marzy o powtórzeniu losu rodziców i znalezieniu wybranka, którego naprawdę pokocha. Na początku idzie jej świetnie i jest bezkonkurencyjna. Jednak gdy jej starszy brat odrzuca awanse kolejnych kandydatów do jej ręki, w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się liczne oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny. Do akcji wkracza wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. Choć Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć — podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.
Seriale romantyczne HBO
„The Affair”
Dla tych, którzy lubią seriale romanse ze zbrodnią w tle, ta pozycja z pewnością przypadnie do gustu. Zawiła i pełna niedopowiedzeń intryga pokazana jest z dwóch perspektyw – kobiety i mężczyzny, którzy wdali się w romans. Noah (Dominic West) jest mieszkającym w Nowym Jorku nauczycielem literatury, który marzy o karierze pisarza. Mężczyzna od blisko dwudziestu lat jest żonaty z Helen (Maura Tierney), z którą ma czwórkę dzieci. Pewnego dnia para rusza na wakacje do nadmorskiej miejscowości Montauk. Na miejscu odwiedzają restaurację, gdzie kelnerką jest Alison (Ruth Wilson). Zamężna kobieta nie może się otrząsnąć po stracie ukochanego dziecka. Między Noah a Alison wybucha płomienny romans. Produkcja została wyróżniona trzema Złotymi Globami, w tym w kategorii za najlepszy serial obyczajowy.
„Love life”
„Love life” seriale romantyczne HBO wzbogaciło o zupełnie nowe spojrzenie na miłość pokazywaną na ekranie. Serial opowiada drogę od pierwszej miłości do tej ostatniej. Pokazuje, w jaki sposób ludzie, których spotykamy, wpływają na to, jacy jesteśmy, kiedy decydujemy się zostać z kimś na zawsze. W każdym sezonie śledzimy poszukiwania miłości innego głównego bohatera, a każdy z półgodzinnych odcinków przedstawia historię jednego ze związków. W rolach głównych występują między innymi: Anna Kendrick, Zoë Chao, Peter Vack, Sasha Compère, William Jackson Harper.
„Normalni ludzie”
Genialny serial na podstawie bestsellerowej powieści irlandzkiej pisarki Sally Rooney, traktujący swój książkowy pierwowzór jak biblię. „Normalni ludzie” to współczesna historia miłosna Marianne i Connella – dwojga młodych ludzi, którzy nieustająco krążą wokół siebie, odkrywając, jak skomplikowana potrafi być młodzieńcza miłość. Oboje chodzą do tej samej szkoły w małym miasteczku w zachodniej Irlandii. Connell (Paul Mescal) jest lubianym i przystojnym sportowcem. Marianne (Daisy Edgar-Jones) natomiast to dumna, wycofana i niepopularna samotniczka, która unika swoich kolegów i koleżanek z klasy, a na lekcjach kwestionuje autorytet nauczycieli. Bohaterów zaczyna łączyć dziwna i niezwykle silna więź, którą postanawiają ukryć przed rówieśnikami.
„Trygonometria”
„Powiedz, że mnie kochasz”
„Seks w wielkim mieście”
Najlepsze seriale romantyczne – jaki tytuł jako pierwszy przychodzi na myśl, gdy usłyszymy to zdanie? Oczywiście, „Seks w wielkim mieście”! To kultowy, obsypany nagrodami serial produkcji HBO przedstawiający życie pisarki i felietonistki Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), prawniczki Mirandy Hobbes (Cynthia Nixon), znawczyni sztuki Charlotte York (Kristin Davis) i specjalistki od PR Samanthy Jones (Kim Cattrall). To cztery piękne, niezależne i świadome swojej atrakcyjności mieszkanki Nowego Jorku, a każda z nich opowiada o swoich łóżkowych przygodach, poszukiwaniu prawdziwej miłości, modzie i życiu w wielkim mieście. W zeszłym roku serial wrócił pod tytułem „And Just Like That…” i stanowił kontynuację historii przyjaciółek, które teraz są już około pięćdziesiątki. Ich przyjaźń nabrała więc zupełnie nowego, dojrzałego charakteru.