1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Licytacja dzieł sztuki – aukcja charytatywna dla Ukraińskiego Domu

(Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 19 Zdjęć
To kolejna aukcja charytatywna, której celem jest wsparcie Uchodźców z Ukrainy. Cały dochód wesprze działalność Ukraińskiego Domu – miejsca stworzonego dla społeczności ukraińskiej w Warszawie, które stało się centrum wsparcia kryzysowego.

– W związku z wydarzeniami, które z dnia na dzień zmieniły rzeczywistość naszego wschodniego sąsiada, wszyscy w Artinfo.pl podjęliśmy decyzję o organizacji aukcji charytatywnej niosącej pomoc ogarniętej wojną Ukrainie – mówi Rafał Kamecki, prezes Artinfo.pl. – Cały dochód powierzymy Fundacji Nasz Wybór, od wielu lat prowadzącej Ukraiński Dom, z siedzibą na Muranowie, tuż obok naszego biura.

Aukcja sztuki – organizowana przez Artinfo.pl – potrwa w dniach 22 marca – 3 kwietnia. Dzięki szczodrości artystów i kolekcjonerów udało się zgromadzić ponad 90 obiektów. Aukcję wsparli m.in. Stanisław Baj, Paweł Bownik, Piotr Czajkowski, Barbara Falender, Nicolas Grospierre, Aneta Grzeszykowska, Tomasz Górnicki, Malwina Konopacka, Karol Radziszewski, Tadeusz Rolke, Łukasz Stokłosa, Oskar Zięta. Znajdą się na niej także prace Magdaleny Abakanowicz, Jana Dziaczkowskiego, Stefana Gierowskiego, Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego czy Henryka Stażewskiego.

Licytacja zostanie przeprowadzona online. Wybrane obiekty będzie można obejrzeć na wystawie w Muzeum im. Bolesława Biegasa przy al. Jerozolimskich 51 w Warszawie od piątku, 25 marca. A już teraz możecie obejrzeć wybrane dzieła sztuki w naszej galerii zdjęć.

Ukraiński Dom to inicjatywa Fundacji Nasz Wybór, która od lat pracuje na rzecz mniejszości ukraińskiej. Jest to miejsce, gdzie imigranci mogą poczuć się jak u siebie. W związku z wojną w Ukrainie placówka zamieniła się w centrum wsparcia kryzysowego. Udostępnia infolinię z poradami i wsparciem dla Ukraińców przybywających do Polski, udziela informacji o zmieniających się warunkach i procedurach na granicy, wspiera w nalezieniu zakwaterowania dla Ukraińców przybywających do Polski, udziela pomocy psychologicznej, koordynuje wolontariuszy, a także komentuje i informuje prasę o najnowszych wydarzeniach oraz dystrybuuje pomoc do Ukrainy.

(Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze