1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Waza Marcina Kuberny na wystawie 1000 VASES w Paryżu

Naczynie no. 14, autor: Marcin Kuberna (Fot. Marcin Ziółko)
Naczynie marki Grôpk, autorstwa Marcina Kuberny, zostanie zaprezentowane na wystawie 1000 VASES w Paryżu, dołączając do grona takich artystów jak Noe Kuremoto czy Zhu Ohmu. Wystawa odbędzie się w dniach 8–10 kwietnia 2022 roku.

Wystawa 1000 VASES jest częścią międzynarodowych targów sztuki Art Paris. W tym roku tematem ekspozycji jest wyobraźnia artysty i wynikająca z jej mnogość interpretacji jednego przedmiotu – wazy. Autorem pracy, która trafiła do grona wyselekcjonowanych waz z całego świata i zostanie zaprezentowana podczas kolejnej edycji wystawy, jest Marcin Kuberna. Naczynie no. 14 marki Grôpk będzie dostępne w sprzedaży w cenie 570 euro.

W ciągu trzech dni w paryskiej przestrzeni Galerie Joseph będzie można zobaczyć unikatowe prace ponad stu niezależnych artystów ceramików z całego świata. Wśród wystawców dotychczasowych edycji 1000 VASES znajdują się: Noe Kuremoto, Jade Paton, Zhu Ohmu, Lydia Hardwick czy Karina Smagulova.

Wystawa odbędzie się w dniach 8–10 kwietnia 2022 w Galerie Joseph w paryskim Marais.

Grôpk to polska marka ręcznie wylepianej ceramiki tworzonej staromodną techniką wałka. Minimalistyczne naczynia i obiekty dekoracyjne tworzone są w duchu filozofii wabi-sabi i celebrują niedoskonałości w organicznych, obłych formach. Każdy wazon jest inny i wyjątkowy, stworzony ręcznie, z ziemi, słońca i ognia, z najwyższym szacunkiem dla tych żywiołów.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze