1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Brytyjskie produkcje od czerwca na platformie Canal+ online

W ofercie BBC Player dostępnej na platformie Canal+ online nie zabraknie brytyjskich klasyków komediowych, w tym uwielbianego przez widzów serialu „’Allo ‘Allo!”. (Fot. Getty Images)
Już niebawem polscy widzowie zasmakują nieco telewizji prosto z wysp. Treści brytyjskiego serwisu streamingowego BBC Player od czerwca dostępne będą na polskiej platformie Canal+ online. Na start w bilbiotece pojawi się około 1000 godzin rozrywki – filmów, seriali i programów.

Platforma zostanie uruchomiona 1 czerwca dla abonentów Canal+ oraz użytkowników satelitarnych, których dekodery są podłączone do Internetu (ci ostatni będą mieli dostęp tylko do 31 sierpnia, po czym BBC Player będzie dostępny jako część niektórych pakietów). W ofercie znajdą się brytyjskie filmy fabularne i dokumentalne, seriale, inspirujące programy lifestylowe oraz treści dla dzieci znane z anten stacji telewizyjnych BBC (BBC Brtis, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC First oraz CBeebies), a także zupełnie nowe programy.

W dniu premiery w serwisie pojawią się m.in. programy reporterskie „David Attenborough i cuda natuy” i „Morze Śródziemne: przyroda w potrzasku”, dramat kryminalny „Niezapomniane”, serial dokumentalny „Trump podbija świat” oraz bogate archiwum koncertów na żywo (wśród nich m.in. „U2: Live in London”). Nie zabraknie też klasyków komediowych, m.in. uwielbianego przez widzów serialu „’Allo ‘Allo!”, oraz pozycji dla fanów motoryzacji – do serwisu zostanie dodany bowiem nowy sezon programu „Top Gear”. Po premierze do kolekcji dołączą seriale dramatyczne, takie jak „Czas” – pełen mocy obraz życia więziennego autorstwa Jimmy'ego McGovern'a, z udziałem zdobywcy nagrody BAFTA i Emmy Seana Beana oraz Stephena Grahama, a także intensywny thriller śledczy „Stłamszeni”. Serwis będzie regularnie aktualizowany o nowe treści. Dostępna będzie wersja z polskim lektorem oraz napisami.

– BBC Player to usługa na żądanie, która uzupełnia nasze kanały BBC, które polscy widzowie uwielbiają – powiedział Zbigniew Pruski, dyrektor handlowy BBC Studios na Europę Środkowo-Wschodnią. – Z przyjemnością wprowadzamy ją we współpracy z Canal+ i oferujemy abonentom ofertę bogatszą o produkcje BBC w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na najwyższej jakości i godne zaufania treści, które powinny być dostępne dla widzów, gdziekolwiek są i w dogodnym dla nich czasie.

Monika Kłosińska, dyrektor ds. zakupów programowych w Canal+ Polska, dodała: – Włączenie biblioteki VOD BBC Player do oferty Canal+ to kolejny krok w budowaniu szerokiego wachlarza wysokiej jakości produkcji z wielu różnych gatunków dostępnych w jednym miejscu. Cieszymy się również, że jako pierwsi na polskim rynku możemy zaoferować dostęp do serwisu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze