1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Perswazje” na podstawie powieści Jane Austen – zobacz zwiastun ekranizacji z Dakotą Johnson

„Perswazje” z Dakotą Johnson zadebiutują na Netflixie już 15 lipca. (Fot. materiały prasowe)
Premiera długo wyczekiwanej ekranizacji powieści „Perswazje” Jane Austen coraz bliżej. W sieci właśnie ukazał się pierwszy zwiastun produkcji. W roli głównej zobaczymy uwielbianą przez publiczność Dakotę Johnson.

„Perswazje” to najpóźniejsze dzieło Jane Austen, wydane w 1817 roku, niestety już po śmierci pisarki. Do tej pory powstały dwie pełnometrażowe ekranizacje tej powieści: z roku 1995 (reż. Roger Michell) i z 2007 (reż. Adrian Shergold), a także serial i miniserial. Już wkrótce do tego grona dołączy kolejna adaptacja, tym razem z Dakotą Johnson w roli głównej. U boku aktorki pojawią się Henry Golding, Cosmo Jarvis i Nikki Amuka-Bird.

(Fot. materiały prasowe)

Główną bohaterką „Perswazji” jest 27-letnia Anne Elliot, bezkompromisowa kobieta o nowoczesnej wrażliwości, która mieszka ze swoją będącą na skraju bankructwa rodziną. Osiem lat wcześniej Anne, za namową rodziny, zerwała zaręczyny. Bliscy wyperswadowali jej związek z Frederickiem Wentworthem – przystojnym i świetnie rokującym, lecz pozbawionym materialnego zabezpieczenia kapitanem. Po tym incydencie zrozpaczony mężczyzna wrócił na morze, gdzie odniósł sukces, również finansowy. Gdy po latach, już jako bogacz, ponownie pojawia się w życiu Anne, dawne uczucia odżywają, a bunt przeciwko obowiązującym konwenansom narasta. Kobieta po raz pierwszy w życiu zaczyna zastanawiać się nad swoją niezależnością. W takiej sytuacji ma dwa wyjścia: zostawić przeszłość za sobą lub posłuchać głosu serca i dać miłości drugą szansę. Którą opcję wybierze? Odsyłamy do literackiego pierwowzoru, a następnie do nowej ekranizacji powieści, która już 15 lipca pojawi się na platformie Netflix. W oczekiwaniu na premierę zachęcamy zapoznać się z oficjalnym zwiastunem produkcji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze