1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Juliette Binoche w nowym filmie „Niewierna”

„Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem już w kinach. (Fot. materiały prasowe)
„Niewierna” to intrygująca historia miłosnego trójkąta z Juliette Binoche, Vincentem Lindonem i Grégoirem Colinem. Obraz zdobył już wiele prestiżowych nagród, w tym Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą reżyserię dla Claire Denis na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Sara i Jean od kilku lat są w szczęśliwym związku. Łączy ich silne uczucie i niegasnące pożądanie. Pewnego dnia Sara przypadkowo spotyka na ulicy François, swojego dawnego partnera i przyjaciela Jeana. Wkrótce potem François proponuje Jeanowi wspólną pracę, a sytuacja między nimi zaczyna wymykać się spod kontroli.

„Niewierna” to trzeci film Claire Denis i uznanej scenarzystki Christine Angot, z którą reżyserka pracowała wcześniej m.in. przy filmie „Isabelle i mężczyźni” z Juliette Binoche w roli głównej. Aktorka zagrała teraz równie śmiałą i zaangażowaną rolę. Otoczeni namiętnością bohaterowie filmu Claire Denis wydają się oddzieleni od społeczeństwa i pozornie nieświadomi jego niewzruszonej tendencji do dzielenia wszystkiego na sprzeczne kategorie.

„Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem już w kinach. (Fot. materiały prasowe)

– Historie miłosne są zawsze poruszające. To nie jest coś stabilnego. Zdarzają się kolizje, wstrząsy. Sądzę, że w tej historii Sara i Jean się kochają. Jednak kiedy ona spotyka mężczyznę z przeszłości, najpierw jest zaniepokojona, zdenerwowana, a później daje sobie prawo do myślenia o pewnych rzeczach z nim związanych. To coś, co może się zdarzyć w miłości i nie jest równoznaczne z degradacją związku. To zmiana kierunku myślenia, która oczywiście może być bardzo bolesna. Na planie panowała atmosfera takiego zaufania, że mogliśmy zajść bardzo daleko. A to wyłącznie dzięki temu, że Juliette i Vincent byli niczym wojownicy. Staraliśmy się za nimi nadążyć – mówi reżyserka Claire Denis.

W rolach głównych występują Juliette Binoche („Angielski pacjent”), Vincent Lindon („Titane”) i Grégoire Colin („Olivier, Olivier”). Za zdjęcia odpowiada Éric Gautier („Intymność”), a za muzykę zespół Tindersticks.

Źródło: Galapagos Films

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze