1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Czarna Pantera” – fabuła i obsada filmu. Przypomnienie przed premierą drugiej części

Kadr z filmu „Czarna Pantera” (Fot. Marvel Studios/Zuma Press/Forum)
Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiej części filmu „Czarna Pantera” – „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, która będzie stanowiła hołd dla zmarłego w 2020 roku na raka Chadwicka Bosemana, który wcielał się w główną rolę. W oczekiwaniu na dzień premiery, czyli 11 listopada, przypominamy obsadę i fabułę pierwszej części oraz podpowiadamy, gdzie można ją obejrzeć.

„Czarna Pantera” – film z Uniwersum Marvela

Film „Czarna Pantera”, który miał polską premierę kinową w walentynki 2018 roku, to kolejny film na podstawie komiksów wydawnictwa Marvel Comics, który wchodzi w skład Uniwersum Marvela. Jego akcja rozgrywa się tuż po wydarzeniach przedstawionych w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, który warto obejrzeć dla lepszego zrozumienia fabuły. W „Czarnej Panterze” T’Challa powraca do rodzinnej Wakandy, by objąć tron po śmierci ojca (jego śmierć została przedstawiona we wspomnianej części „Kapitana Ameryki”). Wkrótce afrykańskie państwo zostaje napadnięte przez dawnego wroga. Młody władca zbiera sojuszników, aby pokonać przeciwnika i ochronić swój lud. Jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, lecz także całego świata. Zwłaszcza że coraz więcej osób interesuje się vibranium, najrzadszym i najtwardszym metalem na ziemi, który stanowi źródło mocy Czarnej Pantery i znajduje się w Wakandzie.

Warto wspomnieć, że film „Czarna Pantera” zdobył trzy Oscary w 2019 roku: za najlepszą muzykę oryginalną (Ludwig Göransson), za najlepszą scenografię (Hannah Beachler, Jay Hart) oraz za najlepsze kostiumy (Ruth E. Carter).

„Czarna Pantera” – obsada

W tytułowej roli możemy podziwiać genialnego Chadwicka Bosemana, który niestety przegrał walkę z nowotworem jelita grubego i okrężnicy i zmarł 28 sierpnia 2020 roku.
Obok niego na ekranie zobaczymy m.in. Michalea B. Jordana (N’Jadaka/Erik „Killmonger” Stevens), Lupitę Nyong’o (Nakia), Danai Gurirę (Okoye), Martina Freemana (Everett K. Ross), Letitię Wright (Shuri) czy Winstona Duke’a (M’Baku).

„Czarna Pantera” – gdzie obejrzeć?

Film „Czarna Pantera”, jak również inne filmy z Uniwersum Marvela, na pewno znajdziecie na platformie Disney+. Produkcja dostępna jest również na Premiery Canal+, Chili, Apple TV, Loomi oraz vod.pl.

Chadwicka Bosemana możemy oglądać także w filmie „Avengers: Wojna bez granic”. Na zdjęciu m.in. Czarna Pantera, Kapitan Ameryka oraz Zimowy Żołnierz (Bucky Barnes) (Fot. PICTURELUX/BEW)

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” – premiera drugiej części już wkrótce

9 listopada 2022 roku odbędzie się światowa premiera drugiej części filmu „Czarna Pantera” (w Polsce 11 listopada). Film jest hołdem dla zmarłego Chadwicka Bosemana. Również i tym razem za reżyserię odpowiada Ryan Coogler. Z kolei w rolach głównych wystąpią m.in. Letitia Wright, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Winston Duke, Dominique Thorne, Florence Kasumba, Michaela Coel, Tenoch Huerta, Martin Freeman i Angela Bassett.

W najnowszej produkcji królowa Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye i wojowniczka Dora Milaje będą musiały obronić naród przed najeźdźcami, którzy zaatakowali Wakandę po śmierci króla T’Challi. Bohaterowie połączą siły z wojowniczką Nakią i Everetem Rossem. Która postać przywdzieje strój bohatera Wakandy? Tego dowiemy się 11 listopada, a już teraz możecie obejrzeć zwiastun.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze