1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Czy uczucie może pokonać odmienność? „Do ostatniej kości” już w kinach

Timothée Chalamet i Taylor Russell w filmie „Do ostatniej kości” (Fot. materiały prasowe)
Timothée Chalamet i Luca Guadagnino powracają z nowym filmem. Po udanej współpracy nad melodramatem „Tamte dni, tamte noce” aktor i reżyser ponownie połączyli siły. Efekt już można oglądać w kinach. „Do ostatniej kości” to stylowa mieszanka dramatu, horroru, romansu i kina drogi, w której dwójka młodych kanibali przemierza Amerykę, próbując uciec od tragicznej przeszłości.

Do kin trafił właśnie jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku – najnowsze dzieło Luki Guadagniniego („Tamte dni, tamte noce”), twórcy nagrodzonego na festiwalu w Wenecji Srebrnym Lwem za reżyserię. Tym razem ceniony twórca wziął na warsztat wydaną w 2015 roku powieść Camille DeAngelis. „Do ostatniej kości” to klasyczna opowieść o pierwszej miłości między Maren, młodą kobietą uczącą się, jak przetrwać na marginesie społeczeństwa, a Lee, porywczym wyrzutkiem i włóczęgą. W czasie wspólnej odysei na dystansie tysiąca mil poznają boczne drogi, ukryte zaułki i rozmaite pułapki Ameryki epoki Ronalda Reagana. Pomimo wysiłków nie mogą jednak uciec od tragicznej przeszłości. Ostatecznie będą musieli zdecydować, czy ich uczucie jest w stanie pokonać ich odmienność.

Głównymi motywami filmu są cielesność, rozterki okresu dojrzenia i badanie granic miłości. Historia jest zadziwiająco prosta, ale jednocześnie niesamowicie prowokująca i świeża. Guadagnino po raz kolejny wykorzystał swój talent, wrażliwość i ulubionych aktorów (na ekranie zobaczymy szereg gwiazd, z Timothéem Chalametem i Taylor Russell na czele), aby zaserwować widzom prawdziwą lekcję empatii. Bawiąc się konwencjami, portretuje bohaterów spętanych własnymi pragnieniami, podobnie jak w „Tamtych dniach, tamtych nocach”. Opowieść o parze kanibali podróżujących przez Amerykę jest jednak przede wszystkim czułym studium charakterów, które koniecznie trzeba zobaczyć na dużym ekranie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze