1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Nigdy w życiu” Katarzyny Grocholi powraca w nowej odsłonie

Danuta Stenka i Joanna Brodzik na planie filmu „Nigdy w życiu” (Fot. BEW Photo)
Dobre historie nigdy nas nie opuszczają. Czekają tylko na okazję, aby do nas wrócić – tak jak historia Judyty, bohaterki kultowej serii książek „Żaby i anioły” Katarzyny Grocholi. Tym razem jednak ulubiona postać literacka i filmowa Polek ukaże się nam w zupełnie nowej odsłonie. Jesteście ciekawi, co przygotowali twórcy i twórczynie „Nigdy w życiu”? Już spieszymy z odpowiedzią.

„Nigdy w życiu” to bez wątpienia jedna z najbardziej lubianych historii miłosnych początku XXI wieku, która – mimo upływu lat – wciąż cieszy się niesłabnącą sympatią odbiorców. Jeśli należycie do grona fanek i fanów bestsellerowej powieści Katarzyny Grocholi oraz filmu z Danutą Stenką, który powstał na jej podstawie, mamy dla was dobre wieści.

Wspólnie wzruszały i bawiły do łez. Teraz przygotowały coś zupełnie nowego. Grochola i Stenka po raz kolejny wzięły na warsztat losy Judyty, bohaterki powieści i filmu „Nigdy w życiu” oraz całej serii książek „Żaby i anioły” – w skład której wchodzą również takie tytuły jak „Serce na temblaku”, „Ja wam pokażę!” i „A nie mówiłam?”. Kultowy cykl literacki wreszcie doczekał się premiery w formie audiobooków. Czytanych, rzecz jasna, przez Danutę Stenkę. Wszystkie z nich już dostępne są w bibliotece serwisu Storytel.

Stenka i Grochola w kultowej scenie z filmu „Nigdy w życiu”

Z okazji premiery audiobooka do sieci trafił krótki film, w którym Danuta Stenka jako Judyta ponownie odegrała jedną z najbardziej kultowych scen filmu „Nigdy w życiu” – tę, w której bohaterka jedzie samochodem przez Most Świętokrzyski w Warszawie, a za moment zatrzymuje się z powodu awarii. – Nienawidzę tego mostu! Jak nie paliwo to kapeć. […] Jeszcze niech deszcz spadnie – mówi jej postać, próbując zatrzymać przejeżdżające obok auto. W końcu uzyskuje pomoc, jednak tym razem nie od Adama, którego w ekranizacji z 2004 roku zagrał Artur Żmijewski, ale od Katarzyny Grocholi. Zobaczcie sami.

„Nigdy w życiu” – o czym opowiada?

„Nigdy w życiu” to historia 37-letniej Judyty, która ze złością wspomina mężczyznę, który ją porzucił. Kobieta sama buduje dom na wsi, wychowuje nastoletnią Tosię i wciąż marzy o wielkim uczuciu. Udziela porad w piśmie kobiecym, ale nie zarabia tak dobrze jak Bridget Jones ani nie czuje się, jak ona, kobietą sukcesu. Nie wstydzi się swoich słabości i kompleksów, ma poczucie humoru, a po każdym kryzysie wybucha w niej nowa bomba energii. – Myślę, że wszystkie jesteśmy podobne. W każdej z nas tkwią tęsknoty, do których niechętnie się przyznajemy. Również za wielką romantyczną miłością i księciem na białym koniu. Otóż ja jestem za tęsknotą – mówi Katarzyna Grochola.

W ekranizacji powieści w reżyserii Ryszarda Zatorskiego i według scenariusza Ilony Łebkowskiej wystąpili Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Joanna Brodzik, Krzysztof Kowalewski, Marta Lipińska, Jan Frycz i Joanna Jabłczyńska. Ekranizacji doczekała się również trzecia część serii, czyli „Ja wam pokażę!”. W filmie na jej podstawie Judytę zagrała Grażyna Wolszczak. Kilka lat później w oparciu o „Nigdy w życiu” powstał również serial telewizyjny z Edytą Jungowską w roli głównej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze