1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Sortownia” – nowy polski serial z Andrzejem Chyrą w roli głównej niedługo na Canal+ online

Kadr z serialu „Sortownia” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Sortownia” (Fot. materiały prasowe)
Andrzej Chyra w roli głównej, a obok niego między innymi: Artur Barciś, Ilona Ostrowska, Marcin Czarnik i Mariusz Bonaszewski. „Sortownia” to nowy polski serial – thriller medyczny – który już niedługo będzie dostępny na Canal+ online. O czym opowiada?

„Sortownia” to historia lekarza, który zamiast bezwarunkowo ratować każde ludzkie życie, w uzasadnionych przypadkach postanawia je odbierać. Tymi działaniami utwierdza się w przekonaniu, że czyni świat lepszym i odzyskuje dawno utracony sens własnego życia.

Zielony – pacjenci do poczekalni, żółty – krótszy czas oczekiwania, czerwony – natychmiastowa pomoc. Lekarze SOR-u każdego dnia walczą nie tylko o ludzkie życie, ale także z trudnymi realiami polskiej służby zdrowia. Jednym z nich jest doktor Jacek Woliński, który w całości poświęcił się pracy. To nie tylko jego życiowa misja, ale też jedyna szansa na zapomnienie o demonach przeszłości. Woliński przez pacjentów określany jest jako „dobry lekarz”, ale czy na pewno to dobry człowiek? Rozdarty pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości tym, którzy mogą jej nie zaznać, staje przed trudnymi moralnie decyzjami i z każdym kolejnym przypadkiem coraz bardziej osadza się w roli pana życia i śmierci. Wybawcy lub kata.

Kadr z serialu „Sortownia” (Fot. materiały prasowe)

W głównej roli zobaczymy Andrzeja Chyrę. Na ekranie partnerują mu między innymi: Olga Goldys, Jaśmina Polak i Natalia Jędruś. W serialu wystąpili także: Artur Barciś, Ilona Ostrowska, Marcin Czarnik oraz Mariusz Bonaszewski.

Kadr z serialu „Sortownia” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Sortownia” (Fot. materiały prasowe)

Reżyserką serialu jest Anna Kazejak (znana między innymi z reżyserii serialu „Szadź” oraz filmu „Fuckin Bornholm”). Za scenariusz odpowiedzialni są: Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Piotr Niemyjski. Producentkami serialu są: Beata Ryczkowska, Agnieszka Ptaszyńska i Beata Barcz. Muzykę skomponował Michał Kush.

Serial będzie liczył osiem odcinków. Premiera pierwszych dwóch już 16 czerwca w serwisach streamingowych Canal+ online oraz Polsat Box Go. Premierowy odcinek będzie można obejrzeć także na antenie Canal+ Premium. Kolejne odcinki będą publikowane w obu serwisach oraz na Canal+ Premium w piątki.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze