1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Natalie Portman po raz pierwszy na małym ekranie. Zwiastun serialu „Kobieta z jeziora” już w sieci

Natalie Portman po raz pierwszy na małym ekranie. Zwiastun serialu „Kobieta z jeziora” już w sieci

Natalie Portman (Fot. Mario Anzuoni/Reuters/Forum)
Natalie Portman (Fot. Mario Anzuoni/Reuters/Forum)
Platforma streamingowa Apple TV+ zaprezentowała zwiastun serialu limitowanego „Kobieta z jeziora” z laureatką Oscara Natalie Portman w roli głównej. Scenariusz powstał na podstawie powieści pod tym samym tytułem autorstwa Laury Lippman.

„Widziałam cię jeden raz, Maddie Schwartz. Zanim to wszystko się zaczęło, widziałam cię. Żywą. Nazywałam się Cleo Johnson. Ale po mojej śmierci zostałam kobietą z jeziora. Napisane przez ciebie marzenia zrujnowały twoje życie. Teraz chciałaś zmienić te same marzenia. Tylko dlaczego wciągnęłaś w to moje martwe ciało?” – pyta w pierwszej zapowiedzi nowego serialu platformy Apple TV+„Kobieta z jeziora” Cleo grana przez Moses Ingram.

Natalie Portman w serialu „Kobieta z jeziora” (Fot. Apple TV+/Planet/Forum) Natalie Portman w serialu „Kobieta z jeziora” (Fot. Apple TV+/Planet/Forum)

Serialowy thriller „Kobieta z jeziora” śledzi zbieżność życia dwóch kobiet po zniknięciu małej dziewczynki w Baltimore w dniu Święta Dziękczynienia 1966 roku. Gospodyni domowa, Żydówka Maddie Schwartz (Natalie Portman), stara się zostawić za sobą tajemniczą przeszłość i zacząć życie na nowo jako reporterka śledcza. Tymczasem Cleo Johnson to matka poruszająca się w politycznym bagnie czarnego Baltimore. Gdy Maddie zaczyna zajmować się tajemniczą śmiercią Cleo, wszyscy wokół nich nagle znajdują się w niebezpieczeństwie.

Dla 43-letniej Natalie Portman występ w produkcji będzie pierwszą główną rolą w serialu telewizyjnym. Wcześniej można ją było oglądać głównie na dużym ekranie, gdzie za rolę w „Czarnym łabędziu” została nagrodzona Oscarem. I choć serial będzie dla niej pierwszym spotkaniem z Moses Ingram, aktorki mają w swoich karierach wspólny mianownik. Jest nim rola w „Gwiezdnych wojnach”. Portman zagrała w tzw. Trylogii Prequeli, natomiast Ingram można było niedawno oglądać w serialu „Obi-Wan Kenobi”.

Natalie Portman w serialu „Kobieta z jeziora” (Fot. Apple TV+/Planet/Forum) Natalie Portman w serialu „Kobieta z jeziora” (Fot. Apple TV+/Planet/Forum)

„Kobietę z jeziora” wyreżyserowała Alma Har’el („Słodziak”). W pozostałych rolach występują: David Corenswet, Mikey Madison, Pruitt Taylor Vince oraz Y’lan Noel. Serial liczy siedem odcinków, a pierwsze dwa zadebiutują na platformie streamingowej Apple TV+ już 19 lipca 2024 roku. Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun produkcji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze