1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Wredne liściki” to idealny film na wakacje, który docenią fani „Plotkary” i „Bridgertonów”. Premiera wkrótce

„Wredne liściki” to idealny film na wakacje, który docenią fani „Plotkary” i „Bridgertonów”. Premiera wkrótce

Kadr z filmu „Wredne liściki” (Fot. materiały prasowe M2 Films)
Kadr z filmu „Wredne liściki” (Fot. materiały prasowe M2 Films)
Jeśli widzieliście „Plotkarę”, a teraz z wypiekami na twarzy oglądacie „Bridgertonów”, wręcz musicie zobaczyć ten film. „Wredne liściki” zostały okrzyknięte najbardziej niepokorną komedią roku i coś nam podpowiada, że będzie to idealny film na lato.

Jedna plotka, dwie kobiety, dziesiątki listów – tak zaczyna się akcja „Wrednych liścików”, przewrotnej komedii która zachwyciła widzów (aż 92 proc. pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes!). Choć rzecz dzieje się na początku XX wieku w małym angielskim miasteczku, jak pokazał sukces serialu „Bridgertonowie” historia nie musi być osadzona współcześnie, by opowiadać o rzeczach uniwersalnych. Cofnięcie się do minionych już czasów, może nawet dodać nieco pikanterii.

„Wredne liściki” – o czym opowiada?

Wredne liściki” to oparta na prawdziwej historii, wyzwalająco zabawna komedia twórców obsypanego nagrodami filmu „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” z Frances McDormand w głównej, prawdopodobnie, najlepszej roli w swojej karierze i docenionego przez widzów i krytyków na całym świecie komediodramatu „Duchy Inisherin”.

Mieszkająca w małym angielskim miasteczku bogobojna Edith (Olivia Colman) otrzymuje anonimowe, niezwykle złośliwe listy. O ich autorstwo oskarża swoją sąsiadkę, wyzwoloną i buntowniczą Rose (Jessie Buckley). Jednak z każdym dniem listów przybywa i dostaje je już nie tylko Edith… Kto więc tak naprawdę je wysyła? Poniżej publikujemy oficjalny zwiastun filmu „Wredne liściki”.

„Wredne liściki” – obsada i twórcy

W główne role filmu wcielają się zdobywczyni Oscara Olivia Colman i nominowana do Oscara Jessie Buckley, które razem tworzą na ekranie porywający duet. Nie jest to pierwsza wspólna produkcja aktorek – obie wystąpiły bowiem w adaptacji kultowej powieści Eleny Ferrante „Córka”. Obok nich występują między innymi: Timothy Spall, Gemma Jones, Malachi Kirby, Alisha Weir, Anjana Vasan i Hugh Skinner. Reżyserem filmu jest wspomniany wcześniej Thea Sharrock.

„Wredne liściki” – premiera

Film „Wredne liściki” będzie dostępny w kinach już od 26 lipca.
Źródło: materiały prasowe M2 Films.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze